Personální agentura?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outdoor1 17. 3. 2010 20:15

nikde jsem nic pořadého nenašel, tak mě napadlo založit téma o personálkách (pracovních/personálních agenturách)
já osobně zatím zkušenost nemám (krom brigády někdy dříve za dob studia...)

říká vám něco názvy: MANPOWER, MANMARK, GRAFTON, INDEX NOSLUŠ, ÚŘAD PRÁCE :lol: ... a další? podělte se! ;-)
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2010 20:19

Moje první místo mi našla Alea psychologie, ani nevím jestli ještě existují. Grafton má téměř výhradně místa, kde je požadavek na AJ (pro mě smůla), podobně je na tom třeba Bilanc partners. Celkem zajímavá místa mívá Fala (ale taky tam bývají poměrné přísné podmínky na kvalifikaci).
Jinak z poslední doby (byl jsem pár měsíců bez místa) jsem nějak extra dobrou zkušenost s pracovními agenturami neudělal. Většinou jsme došli jen k vyplnění dotazníku a "sledujte naše inzeráty na webu", nějaké bližší pracování s uchazečem ne. Na druhou stranu ten kdo platí je zaměstnavatel, ne uchazeč - ten to má zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 3. 2010 07:58

Jako firma jsme při shánění nových lidí spolupracovali hlavně s těmito:
AYS Placement
Manpower
Odyssea
Jednou jsme zkusili Grafton.
Dobré zkušenosti mám s Accord Group, ale to je vyloženě "executive search" (headhunting).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2010 08:17

Jo, Manpower mně něco říká. Jednak jsem jim našel v testu němčiny gramatické chyby (na to slečinka regálovala "Hm, já dělám angličtinu"), druhak mne ta kravička nevím proč tlačila do nízkého nástupního platu - až po nástupu jsem se dozvěděl, že firma byla ochotna dát o 30% víc.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outdoor1 18. 3. 2010 08:28

no já právě na Manpower slyšel taky jen ty nejlepší věci :pozor
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 3. 2010 11:12

Tomáš Marný píše: druhak mne ta kravička nevím proč tlačila do nízkého nástupního platu - až po nástupu jsem se dozvěděl, že firma byla ochotna dát o 30% víc.
Tak to byla nějaká hodně velká husička, protože odměna personální agentuře je obvykle závislá na nástupním platu (většinou třímesíční hrubý plat, za který ten "dohozený" kandidát nastoupí do nového zaměstnání). :shock: :-) :-D
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 3. 2010 11:13

outdoor1 píše:no já právě na Manpower slyšel taky jen ty nejlepší věci :pozor
Je to jenom o lidech, co tam pracují. Takže na základě zkušenosti z jednoho města nelze hodnotit to, co dělají jiní lidé v jiném městě ;-) Jediné, co mají společné, je ta databáze uchazečů o zaměstnání.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2010 11:23

To DoubleSix: Jo, to je mně právě divný dodnes... Asi naopak chtěla zaměstnavatele poškodit :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pettrr2 14. 11. 2012 13:07

Ahoj, já taky hledám už pár měsíců práci. I přes to, že mám praxi, umím 2 jazyky, tak mám problém něco sehnat. Hledám něco v oblasti IT. Chtěl jsem se zeptat, jestli tu někdo nemá zkušenost s nějakou dobrou agenturou v Brně?
Pettrr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubos34 30. 12. 2012 15:53

Zdravim
Já mám zkušenosti s jednou supr agenturou, která mi sehnala práci. Ale jsem z Ostravy, ale třeba sídlí i někde jinde. S agenturou jsi to jeste nezkousel doposud?
Lubos34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pettrr2 9. 1. 2013 19:03

Ne ne. S agenturou teda zkušenosti nemám zatím. A v jaké agentuře si byl? Už jsem fakt z toho špatnej, že nemůžu nic sehnat.
Pettrr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubos34 14. 1. 2013 13:00

Jo jo, znám to. Agentura se jmenuje Ac jobs. Tak se mrkni na internet, jestli jsoou i u vas;)
Lubos34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pettrr2 29. 1. 2013 13:14

"Jo? Tak já to asi teda vyzkouším, i když agenturám moc nevěřim. Třeba mě to přesvědčí o opaku 8-)
Mrknu na to kde síldí a zajedu tam."
Pettrr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 1. 2013 13:29

Udělej si profil na LikedIn, jestli nemáš, hlavně reference a zkušenosti s konkrétními technologiemi. Headhunteři si tě najdou sami, mě píše skoro každý měsíc někdo.
Případně napiš do SZ, co umíš z MS (programování v .net, implementace crm, shp, project, dynamics, ax, ...).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubos34 30. 1. 2013 11:42

Vidiš, i dobří lidé se najdou a poradí ti :)

Z vlastní zkušenosti můžu říct o tédle agentuře, že se nemáš čeho bát. Oni právě pomáhají jak můžou. Pomůžou ti upravit životopis, nabídnou ti práce, ty si vybereš o jaké máš zájem, pak tě umí i připravit na ten pohovor (třeba když ty firmy znají, tak už ti řeknou třeba čemu se vyhnout, co naopak říct, apod)
A pak tě informují. Myslím, že rozhodně nemáš co ztratit, maximálně získat, a myslim, že jestli jši šikovný, tak ti práci určitě najdou ;)
Lubos34
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků