Bankovní Institut magisterské studium

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Martin123456 17. 6. 2010 19:08

máte někdo zkušenost s touto vš? zajímá mě obor informatika a management, ale budu rád za každou reakci
Martin123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrea2412 23. 10. 2010 20:48

Na soukromou školu bych nešla, vyhozený peníze a čas.. Jdi na veřejnou školu - jsou těžší, ale mnohem uznávanější.
Andrea2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2010 20:55

S tím uznáváním bych si tak jist nebyl. Tam, kde na titulech záleží (velké společnosti, banky, pojišťovny, státní úřady) vůbec nejde o to, jakým způsobem byl titul získán. Naopak v malých společnostech jsou důležitější schopnosti a už jsem se setkal i s tím, že titul byl při přijímání zaměstnance na závadu (toho brát nebudeme, ten bude chtít moc peněz, popř. ten tady dlouho nevydrží).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnny79 25. 10. 2010 13:19

Zdravím všechny.
Moc s Andrea2412 nesouhlasím. Budu mluvit jen ze své zkušenosti. Já osobně jsem dělal Bc. studium s finančním zaměřením na jedné soukromé vysoké škole. Neměl jsem tam žádného známého a ani žádné protekční výsledky předem. Vystudoval jsem úplně standartně a myslím si, že jsem dostal opravdu spolehlivé základy fin. problematiky. S tím jsem i na školu šel :-) . Spoustu známých studuje na státních vysokých školách a když se s nimi bavím, tak mi odpoví... zkoušky a zápočty...za hubičku.... Po vlastních zkušenostech bych nikdy netvrdil, že státní jsou vždy lepší než soukromé. Možná kdysi to tak mohlo být, ale dnes určitě ne.
johnny79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 25. 10. 2010 18:23

Záleží na co titul chceš a co chceš dělat.

Jsi-li už v práci a chceš si dodělat titul, abys při změně zaměstnání měl papír na VŠ vzdělání, tak je Bankovní institut ok.

Jesltli tam půjdeš jako absolvent a pak budeš teprve hledat zaměstnání, tak veřejné VŠ mají lepší kredit než soukromé. Ale ne všechny, platí to hlavně pro větší univerzity -UK,VŠE, ČVUT, VUT). Konkrétně bankovní institut je jedna z lepších soukromých (co se týká pověsti). Jako absolvent bankovního institutu asi neuděláš kariéru u BIG4, ale na obyčejné pozice se to dá použít.

Konkrétně Informatika a management:
- Nejlepší kredit na programátory má Matfyz a ČVUT, nejhorší zemědělka, bankovní institut - nevím proč by se tam měla vůbec učit informatika, ale dejme tomu, Iťáka do banky bych odtamtud asi vzal (což není nijak zázračná pozice)
- Co se týká ekonomiky, tak jednoznačně vede VŠE Finance, Bankovní institut je na tom ze soukromých VŠ docela dobře, rozhodně lépe než VŠMie nebo VŠFS
- já bych nevzal jako informatika nikoho, kdo studoval zaměření management - výběrem managementu totiž dal nejevo, že se do IT nesnažil proniknout a šel po povrchu
- při výběru projekt managera a obecně na jakoukoliv pozici v managementu bych se v CV na školu skoro ani nedíval, pouze na praxi
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarasX55 27. 10. 2010 14:02

Díky za dobrý příspěvek,pomohl mi.
MarasX55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavM 3. 6. 2016 15:23

Studuji na BIVŠ a co se týká exkurzu a praxí,tak je škola spojená v německu v Kolině,hamburgu atd.A ještě nové vedení a nové prostředi.Takže za mě spokojenost.
PavM
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků