Práce nastoupit/nenastoupit

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2011 07:52

Na jednu stranu to může znít nesmyslně, ale i takový konkurz může mít smysl.
Předpokládám, že účast na konkurzu nebyla honorována (2 dny v práci by něco stály), takže nula od nuly pojde (zaplatí se personalistka - ovšem ta může být honorovaná od kusu a ne od doby, takže to vlastně nic stát nemusí; "pracující" naopak plat nedostanou).
Někdy se vyplatí přijmout o cca 10 % lidí víc s tím, že ti nejhorší se během pár dnů vyhážou, zejména u kontinuální práce (kde těch 10 % odejde co měsíc/rok,..dle "prudivosti" práce). Někdy je ale potřeba, aby vše fungovalo hned od začátku a "odpad" byl co nejnižší (protože noví lidé by se museli zaškolit a zdržovali by ostatní, kteří už to umí). Pak se takové testování může vyplatit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 25. 5. 2011 08:01

smlova už podepsaná a překvapuje mě že po mě nikdo nechtěl ani vidět diplom z vš :-) sice ten job by asi moh dělat i sš ale i tak že je někdo netahá za nos
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 5. 2011 15:29

I s diplomem je můžeš tahat za nos :mrgreen:
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 2. 6. 2011 17:17

kdybych měl jistotu že se to tu nebudou číst z těch firem tak bych napsal jak to dopadlo :-) takhle nechávam zatim bejt

jakou myslíte má hodnotu respektive o kolik víc bych měl dostat, když cesta do práce trvá sockou 1:20-1:30min nebo 1h 5m a 10min chůze nebo 25min autem?

berme to dvě srovnatelné pozice, na tu druhou to trvá 35min sockou autem jet nejde
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 6. 2011 17:29

Já jezdím do práce 10 až 100 minut a mám pořád stejně 8-)
Vybíral bych podle toho, jaká by byla cesta. Pokud bych měl jet hodinu sockou a každých pět minut přestupovat, to by muselo být o dost víc. Jet z toho hodinu vlakem nebo autobusem, kde si člověk může třeba číst nebo dospávat, nevadilo by mi to.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 2. 6. 2011 17:36

nejdelší část trvá půl hodiny zbytek tři přestupy.. pro mě to má hodnotu tak 3000Kč/měsíc možná 4000Kč/měsíc čistýho abych s tim neměl problém
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 6. 2011 18:20

Panzer.Dragon píše:jakou myslíte má hodnotu respektive o kolik víc bych měl dostat, když cesta do práce trvá sockou 1:20-1:30min nebo 1h 5m a 10min chůze nebo 25min autem?

děláš si srandu? tys nevěděl, kam budeš dojíždět do práce? Doprava do práce je problém zaměstnance, ne zaměstnavatele. Teda pokud tě nepřeloží jinam, než jaké místo výkonu práce máš ve smlouvě.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 2. 6. 2011 18:39

věděl a ocenil jsem to na co sem napsal, ale nevim jestli sem to odhad správně no, tak mě zajímal i názor někoho jinýho
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 6. 2011 19:24

mikicz: No ne vždycky. Kde kdo není na jednom místě delší dobu a nebo jich má několik. To pak zaměstnavateli starej se :-D Mě třeba přispívá na dopravu.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 6. 2011 21:10

To je hrozně subjektivní, jak si vážíš svého času apod. Pokud by to bylo skutečně jinak stejné, chtěl bych stovku za procestovanou hodinu a 4Kč/km (nafta + příspěvek na gumy, olej apod.).

Nebo auto na cestu do práce. No a teď mám auto i pro soukromé užití a cesty do práce placené zaměstnavatelem, a přesto jedu několikrát týdně na kole, protože mám celkem hezkou cestu a baví mě to.

Jo a mastnou tyčí bych nejel, ani kdybych měl chodit denně 20km pěšky v dešti :roll:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sheeana 10. 10. 2011 13:06

Znám lidi, kteří si ve zkušebce našli jinou práci a odešli. Není na tom nic špatného ani zákeřného, od toho je zkušebka, aby zaměstnavatel i zaměstnanec zjistili, jestli spolupráce vyhovuje oběma stranám. Takže když tě ve zkušebce zaujme jiná nabídka práce, klidně na ni odepiš, zajdi si na pohovor a uvidíš, jak to dopadne dál.
sheeana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 10. 2011 13:36

No, nevim, jestli je to nahoda, nebo jestli te nekdo zamestnal jako brand ambassadora (na Superforu 4 prispevky a vsechny propagujici nejakou znacku s odkazem na www stranky), ale aspon v sekci Finexpert 2 odkazy na Profesia staci, ju?
Jinak jsem tam registrovan take a nabidky, kter mi chodi mailem nic moc. Tak 90 % jsou nabidky preposilane z uradu prace - tomu odpovida hlavne nabizena mzda :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sheeana 1. 11. 2011 03:59

Asi záleží z jakého kraje a jakou práci hledáš. Já si takhle procházím víc webů zprostředkujících práci jobs atd. a porovnávám si to. Pravda je, že mně nabídky z ÚP nevadí, protože mě zajímá práce ve státním i v soukromém sektoru. Což se mi u tohoto webu líbí a u jiných mi naopak schází, no a jenom ÚP taky nemusím. Jinak když mě zaujme nějaký téma, tak si k němu projdu víc diskuzí a vkládám odkazy. Co je brand ambassador nevím, pracuju jako knihovnice.
sheeana
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků