"babo raď" co se základním vzděláním

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 20. 7. 2012 14:32

To taky neni uplne pravda. V exexpraci takhle byla vyborne "stavena" :) recepcni, ale protoze neumela zadny cizi jazyk, tak tam pracovala za ubohou mzdu a nemela se sanci nikam dal posunout.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 7. 2012 15:39

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 20. 7. 2012 17:49

Noclaf:
No já měl ve své expráci taky stavěnou recepční, která šla všem na nervy a nechápala základy administrativy. Tak se vyspala s generálním ředitelem a pak už všichni museli držet ....
On je teď zvíře ve státní správě a ona sním má druhé dítě. Tak se dělá kariéra...
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 21. 7. 2012 18:31

2S474N pecka
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 7. 2012 19:15

Pokud je z Prahy a je toto téma ještě aktuální, táta má úklidovou firmu a možná bych ji mohl protlačit na nějakou pozici. Pokud bude šikovná, chodit včas a spolehlivá, bude mít stabilní místo za stabilní plat. Když tak se mi ozvi přes SZ.

Nebo třeba pokud má ráda ta zvířata a volné prostory doma (1 pokoj), může hlídat psy, kočky, morčata a jiná zvířata lidem, kteří jezdí na dovolenou. To je třeba i 250,- Kč za den. Nic moc, ovšem těch zvířat může mít i víc najednou a lepší než drátem do podnehtí.

Nebudu tu nic plácat o dodělání školy, a že vše jde když se chce, protože je to v dnešní době prostě kravina a někdo tu možnost opravdu nemá, ale snažím se adekvátně zareagovat na položený dotaz na začátku topicu.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 21. 7. 2012 20:42

Líbí se mi, jak se i k pásu člověk dostane leda se známostí (tlačenkou). Žádná narážka na Raziel, celkem chápu, že mít spolehlivou uklízečku, která nebere drogy a nekrade, je dneska lepší kauf než nějaký vystudovaný politolog...

- Dobře se vdát.

- Nebo pokladní v hypermarketu. Určitě dostane víc než základní mzdu. Možná jí hned nesvěří pokladnu, ale časem do 3 měsíců určitě. To, co tam někdy obsluhuje prostě víc než ZŠ také nemá.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 7. 2012 23:40

Je to smutné, ale je to tak. Pokladní v hypermarketu je ok a dostane i trochu více než základní plat. Ovšem základním problémem je právě pouze základní škola a navíc diskriminace žen, která ať se nám to líbí nebo ne, zde prostě je.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 7. 2012 08:58

On to nemusi byt ani delnik k pasu, pred par lety mi znamy vypravel o vyberovem rizeni, ktera trvalo 2 dny na 1 mesicni brigadu za minimalni mzdu. Jednalo se o tahani veci ve skladu.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 7. 2012 10:49

Nj, ty 19leté "personalistky" v agenturách se přece taky musí nějak živit... Kdysi jsem jedné takové řekl, že v testu z němčiny mají hrubé gramatické chyby a ona pravila "No to já nevím, já jsem přes angličtinu...".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 22. 7. 2012 18:20

Já byl kdysi na výběrovém řízení na pozici servisáka ultrazvuků. Takových lidí býval celkem nedostatek a já měl certifikaci Philipsu. Přišel jsem do místnosti, kde byla kamera a 3 člená komise za stolem. Dostal jsem zadání, že si mám vymyslet fiktivní firmu, její marketingovou propagaci, jak budu přistupovat k zákazníkovi, barevný provedení provozoven a podobný kraviny. Když jsem se zeptal, jestli jsem tam správně, tak mi nikdo neodpověděl, jenom koukali. To už jsem byl celkem rozhozenej, že jsem blb, co netrefí na pohovor a dostal jsem se na psychitarii. Když jsem se zeptal znovu a jediná odpověď byla, že jsem dostal zadání, tak mám mluvit......., tak jsem jim řekl, že se nato můžu vykašlat a šel jsem pryč.
Za 20 minut mi volali, jestli u nich chci pracovat....řekl jsem jim jenom, že mi můžou políbit......
Podle mě, je personalistika diagnóza a ne obor..!
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod karf 14. 1. 2013 12:15

Po delší době...pokrok se školou neni. Zkusí jít cestou konkrétních kurzů. Co říkáte třeba na http://svopap.cz/index.html (konkrétně masáž psů). Máte někdo zkušenosti?
karf
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků