"babo raď" co se základním vzděláním

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karf 17. 7. 2012 09:41

Situace: svobodná bezdětná žena 29 let, nízké sebevědomí, neprůbojná, základní vzdělání (nenastoupila na střední zemědělku i přes úspěšné složení přijímaček), zájmy zvířata obecně (chová psy s výstavními úspěchy), koně..., dřív zaměstnání na plný úvazek - úklid, výdej obědů.
Jaké jsou možnosti doplnění vzdělání, kurzy a jaké jsou možnosti na trhu práce?

(neptám se, protože bychom byli líní něco hledat, ale třeba má někdo podobný životní příběh)
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 10:24

Bude mit problem najit cokoliv za vic, nez minimalni mzdu :(.
Jestli ma rada psy, co zkusit se zeptat v nejakem tom psim utulku, mozna by ji vzal i jako "podrz, prines, zvedni" i nejaky ten veterinar.
Pak jsou tu manualni prace v zemedelskych druzstvech. Vim i o zednikovi, ktery dela pomocny personal v nemocnici (stejne tak by mohla zkusit domovy duchodcu).
Kazdopadne ta stredni ji bude cim dal vic chybet, i kdyby to byl jen ten papir na maturitu. Vim, ze to je hodne tezke, ale mela by se pokusit si ji dalkove dodelat.
Kdyz bude hodne zoufala, tak muze zkusit jit do nejakeho hyper-super, bezpecnostni agentury ci uklidove firmy, ale to je desna rehole za mizerne penize (bude tam jko jedna z mala cesek a z toho duvodu mozna i trochu "otloukanek").

-- 17. 7. 2012 11:26 --

...jestli vydavala obedy, tak at zkusi neco jako cisnice, servirka,... tam se aspon daji vydelat nejake penize.
Jestli je dobra aspon na matiku, tak krupierka
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 10:30

Ve svém okolí mám několik podobných případů, jedna dokončila SŠ vloni v 36, druhá je nyní ve 4. ročníku a bude jí 40. Já sama (46) v září jdu do 5. semestru VŠ. Takže podle mě v 29. nejvyšší čas aby začala. Když se chce, tak to prostě musí jít!!! Vše ostatní jsou výmluvy!
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 7. 2012 11:01

karf : vřele doporučuji dodělat středoškolské vzdělání. A pokud má ráda zvířata tak může třeba pracovat jako sestra u veterináře, nebo v prodejně s potřebami pro domácí zvířata, ...Zůstat jen u základního vzdělání znamená pouze minimální mzdu a pracovní pozice typu uklízečka či pomocná síla (ikdyž i tyto profese jsou pro chod společnosti důležité a někdo je musí dělat).

-- 17. 7. 2012 12:03 --

kamey píše:VJá sama (46) v září jdu do 5. semestru VŠ.
Smekám klobouk. Já, ikdyž o trošičku mladší, bych si nedovedl představit, že dnes při zaměstnání a se 3 dětmi studuji VŠ.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 11:10

Kamey: tak to urcite, ale necim se pritom musi zivit
Jeste ne napadl hrebcin ci nejake zachranne stanice. Ve vsech pripadech pujde ale o pomocne a malo placene prace :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 11:14

DoubleSix píše:
kamey píše:VJá sama (46) v září jdu do 5. semestru VŠ.
Smekám klobouk. Já, ikdyž o trošičku mladší, bych si nedovedl představit, že dnes při zaměstnání a se 3 dětmi studuji VŠ.


Sranda to rozhodně není, o 3 roky starší kamarádka teď pracuje na bakalářce, snad v září ji bude obhajovat, takže se trochu podporujeme, trochu hecujeme. A mezi námi ... když mi někdo udělí poklonu, tak i to je pro mě dost velká podpora a popostrčení proč pokračovat.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 7. 2012 11:23

kamey : tu poklonu jsem myslel vážně. Můj táta si takto také dodělával VŠ, tak vím, co za tím je. Máš můj obdiv, já bych do toho asi nešel, jsem línej (mohl jsem si udělat MBA, ale nějak mi chyběla motivace).
Na druhou stranu mohou zkušenosti z praxe kolikrát pomoci s lepším chápáním toho, co se na VŠ učí. Ale můžeš narazit na profesora teoretika a tam ti praktické zkušenosti spíše uškodí.
Takže přeji hodně úspěchů při studiu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 17. 7. 2012 11:26

PatrikChrz píše:Jeste ne napadl hrebcin ci nejake zachranne stanice. Ve vsech pripadech pujde ale o pomocne a malo placene prace :(

Takovéé příležitosti by tu určitě byly - veterináři, útulky (nebo tam je to spíš dobrovolné?) a hlavně Zemský hřebčinec v Písku.
DoubleSix píše:Zůstat jen u základního vzdělání znamená pouze minimální mzdu a pracovní pozice typu uklízečka či pomocná síla (ikdyž i tyto profese jsou pro chod společnosti důležité a někdo je musí dělat).

To je první, co mě napadlo. Když teď nemůže sehnat práci na víc hodin, nebo celý úvazek, tak uklízet externě pro víc firem nebo domácností, což by znamenalo živnostňák, časem určitě nějaké pojištění odpovědnosti,...auto, "nářadí".
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 11:44

Podnikat.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 11:54

Jack111 píše:Podnikat.

Ne kazdy na to je. Treba ja podnikat nechci, vyhovuje me byt zamestnancem. Navic v cem by mohla podnikat? Kdyz pominu klasicky nakup-prodej, tak na vetsinu zivnostenskych opravneni je pozadovana prave maturita nebo vyucni list, casto plus praxe. A taky to bude chtit nejake investice (napr. kdyby si chtela zridit chovatelskou stanici) a volnych prostredku asi moc mit nebude a nikdo rozumny (banka) ji nepujci.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 17. 7. 2012 12:07

Mohla by prodávat IŽP...
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 12:13

:D (Bez dalšího komentáře :D )
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 17. 7. 2012 12:17

Kamarádka začíná dělat nějakou miniškolku. Lesní školku. Dětí je teď jak na$ráno, tak má klientelu zajištěnu.
Hlavně něco, k čemu má vztah. Praxe přijde s lety práce, a s praxí přijdou lepší příjmy.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 12:31

PatrikChrz: Taky ne každý má víc než minimální plat. A v čem by mohla podnikat. Vynechám domněnku, že i nákup/prodej s trochou snahy hodí víc než hadr a podlaha - ejhle co jsem si před 5 minutami přečetl zpravy.e15.cz.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 12:58

Pro nakup/prodej potrebuje kapital (na ten nakup), takze zbyva jen prodej neceho, co nemusi mit na sklade (zminene IZP, tarify mobilnich operatoru, pujcky, atd) jenze uz v uvodnim prispevku je napsano, ze je neprubojna.

Ta zakazka CD nebude pro zivnostnika, 100 % budou chtit firmy schopne poskytnout desitky nebo stovky zamestnancu a nejspise i reference, ani jedno ona nesplnuje.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků