"babo raď" co se základním vzděláním

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 13:00

To si děláš srandu, ne? Na prodej IŽP i půjček dnes musí mít maturitu ze zákona!
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 13:04

PatrikChrz: To nebyl tip na to, aby šla soutěžit o obrovskou zakázku, ale ukázka, že stačí otevřít noviny a inspirace se jen hrne. Uklízečka - úklidová firma.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 13:12

Jack111 píše:PatrikChrz: To nebyl tip na to, aby šla soutěžit o obrovskou zakázku, ale ukázka, že stačí otevřít noviny a inspirace se jen hrne. Uklízečka - úklidová firma.

A kolik firem bude ochotno si najmout uklizecku jako jedinou zamestnankyni nove firmy bez jakychkoliv referenci? To navic dost ***** Svarcsystemem, po kterem ted stat dost jde.
I kdyby si to riskla (jako ze si to asi nemuze dovolit mit nejisty prijem), nedokazu si predstavit, ze si vybeha vsechnu tu byrokracii kolem, i blba danova evidence bude nejspise nad jeji sily.

-- 17. 7. 2012 14:13 --

kamey píše:To si děláš srandu, ne? Na prodej IŽP i půjček dnes musí mít maturitu ze zákona!

No teoreticky by mohla delat "nahanece" a smlovy by pak podepisoval nekdo jiny, ale jak jsem psal, nemyslim si, ze by to byla prace pro ni.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 13:15

Vždycky se najde nějaký důvod, proč to nepůjde...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 7. 2012 13:15

no já nevím, asi jsem divný ale pořád mi přijde lepší nejistý příjem než žádný příjem. Dělat toho může spoustu, ale to co by opravd měla je doplnit si vzdělání o střední školu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 13:28

Jack111 píše:Vždycky se najde nějaký důvod, proč to nepůjde...


Taky se mi to tak jeví.

-- 17. 7. 2012 14:29 --

mikicz píše:no já nevím, asi jsem divný ale pořád mi přijde lepší nejistý příjem než žádný příjem. Dělat toho může spoustu, ale to co by opravd měla je doplnit si vzdělání o střední školu.


Nejsi divný, jenom máš mozek na správném místě.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 7. 2012 14:24

filip893 píše:Mohla by prodávat IŽP...
+1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tleskani

-- 17. 7. 2012 15:26 --

mikicz píše:no já nevím, asi jsem divný ale pořád mi přijde lepší nejistý příjem než žádný příjem. Dělat toho může spoustu, ale to co by opravd měla je doplnit si vzdělání o střední školu.
+1 k tomu netřeba nic dodávat.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 7. 2012 16:38

Já bych spíš doporučil než se zaměřit na SŠ vzdělání se zamyslet a začít podnikat. Ty papíry o vzdělání teď strašně degradovaly, zrovna můj soused se nedávno objevil s VŠ diplomem z nějaké lesnické školy v Bulharsku (umí přitom česky se slovníkem, bulharsky ani ň, středoškolské vysvědčení si snad taky musel někdy koupit).

Jako vhodné bych viděl úklid, vzít to trochu inteligentněji, naučit se trochu něco o profesionální chemii, místo abstraktního SŠ vzdělání se podívat na právní a účetní stránku, pak nebude problém najít si pár stálých zákaznic s penězma a mít z toho velice slušný příjem a vcelku klid, případně si to pak rozšířit o pár zaměstnanců (to kdyby chtěla přijít o ten klid). Je o to zájem a pokud to člověk dělá pořádně, tak si ho vzájemně doporučí a není potřeba to ani nikde moc reklamovat.

Výhodou je i to, že se dá většina těch služeb dělat čistá ruka, což ještě podnikání zjednoduší. A oproti pracovního poměru nejen víc peněz, ale člověk je pánem svého času a nikdo ho nebuzeruje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2012 17:26

xls: Právě proto je vzdělání vyžadováno v podstatě na každou pozici. A nejlépe vyšší než je reálně třeba...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 17:52

jack + miki atd: já vám neberu, že to jde, jen si nejsem jist, jestli je to něco pro ní, tazatel píše, že je neprůbojná, já třeba sám mám pochybnosti, že bych to zvládl a to mám relativně snadnou startovací pozici (mohl bych si dovolit i něco investovat a nijak by mě neohrozilo i několik měsíců zcela bez příjmu), ale třeba se mýlím a ona by to zvládla.
Taková úklidová firma může být zlatý důl, pokud ji vlastníte a dělá na vás 40 Ukrajinek za minimální mzdu, ale sám uklízet a po večerech ještě řešit účetnictví rozhodně není žádný med, ze dne na den vám může firma zrušit smlouvu a je otázkou, jestli by výsledná hodinová mzda nebyla nižší, než kdyby šla dělat někam do zverimexu, hřebčína nebo co všechno se jí zde doporučovalo.
Zprostředkovaně mám zkušenosti od lidí, kteří se úřadem práce nechali zlákat do hurá akce "budu podnikat" - zahrnovalo to nějaké školení na účetnictví a snad i nějakou podporu a dopadli hůř, než na tom byli před tím (ještě navrch dluhy).

Samozřejmě souhlasím s tím, že tu střední škodu by si měla dodělat, ale to jí teď nepomůže, teď potřebuje peníze (studovat bude muset při zaměstnání). Zkusil bych nejdřív tu její oblast zájmu (tedy obejít si ty veterináře, útulky, hřebčíny, chovatelské stanice), protože pořád lepší dělat za minimální mzdu práci, co vás baví, než za stejné peníze takovou, co vás nebaví.
Pokud by šla na tu zemědělku, tak by navíc měla praxi v oboru a ta se může vždycky hodit (kdyby se nakonec rozhodla v tomto nebo příbuzném oboru podnikat, protože to může být podmínka pro získání živnostenského listu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 7. 2012 18:01

PatrikChrz: podnikání je spíš věc psychiky, než peněz. Někdo na to holt nemá a je jedno kolik by mohl investovat. Ty na všem hledáš problémy a důvody proč to nebude fungovat. Proto nemůžeš podnikat. Pokud to má tazatelka stejně, tak ji nezbyde nic jiného než rekvalifikace a zvýšení kvalifikace protože bez toho lepší práci nenajde.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2012 18:15

miki: ano, "podle sebe soudím tebe", protože mám pochybnosti o tom, jestli bych to zvládl, domnívám se, že bude mít problém i ona, ale třeba se mýlím.
Ano, na podnikání nemám, no nemůžeme každý podnikat :). Někdo musí ty služby podnikatelů využívat a ty výrobky kupovat :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 18:18

:D no, Patriku, dneska teda perlíš :D Tvoje útraty :D (Ale jako v dobrým :D )
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 7. 2012 18:19

nevím proč se pořád snažíš rozdělit svět na podnikatele a ty ostatní. Lidé co podnikají taky využívají služeb jiných a nakupují výrobky stejně jako zaměstnanci. To není žádně my a oni.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 20. 7. 2012 13:08

Já cestuju po firmách, takže mám docela přehled o pracovním trhu a aspoň v Praze platí, že bez VŠ není šance získat slušnou práci. Jde to dokonce tak daleko, že jsem teď potkal chemika na pozici v IT. Neměl sice ponětí, jak počítač funguje, ale měl VŠ tak ho vzali.
Na všech nižších pozicích jsou většinou ukrajinky, nemocnice jsou jich plný a už si jsou tak jistý prací, že se i chovají jako doma...neurvale. Pro ženskou je výborná práce recepční....tam stačí mít jenom dobře vyvinuté druhotné pohlavní znaky, jiné schopnosti nejsou potřeba.
dede
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků