Studentský úvěr/půjčka

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JamesXander 10. 6. 2015 15:57

Zdravím,

letos končím jednu vysokou školu (humanitního zaměření) a rád bych dál studoval na jiné vysoké škole (technické zaměření). Přijímačky jsem už udělal, nebo mi byly prominuty. Kvůli náročnosti studia (elektrotechnika/informatika) a předešlým ne moc dobrým zkušenostem s prací při studiu jsem se začal zajímat i o možnost tzv. studentské půjčky.

V tuto chvíli jsou pro mě zajímavé jenom produkty klasických bank, jmenovitě Komerční banky a jejího úvěru pro studenty Gaudeamus a České spořitelny s Půjčkou pro studenty. Žádné internetové půjčky bez ručitele mě nezajímají. Moje představa po několika propočtech a zvážení možných scénářů je půjčit si kolem 200 000 Kč na osm až deset let.

Po ukončení studia mám myslím vysokou šanci sehnat dobře placenou práci, kde i s nástupním platem (při nějakém uskromnění se) jsem schopen splatit zbytek svých dluhů poměrně rychle a pak si už žít o poznání lépe.

Máte s tímto druhem půjčky/úvěru nějaké zkušenosti? Popřípadě víte o nějakém dalším způsobu, jak financovat studia?

Nehodlám se spoléhat při financování studia jenom na půjčku. Jako rozumnější varianta mi zkušenostech z jedné vysoké školy připadá naplno jenom studovat, zvládnout s co nejlepším výsledkem a co nejrychleji všechny zkoušky a pak pracovat (období kolem Vánoc, letní prázdniny - při dobrém splnění zkoušek tři měsíce a nějaký ten týden). Sice si tím nevydělám na celý rok, ale netrpí pak ani škola, ani práce, ani můj spánkový režim :-)

Doposud jsem si musel na školu a svůj život vydělávat. Rodiče mi nepůjčí (nemají ani z čeho), ani nikdo další z rodiny. A natolik zazobané a dobré kamarády, aby mi půjčovali tolik peněz, opravdu nemám.

Díky za všechny konstruktivní názory.
JamesXander
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YorkJJ 6. 7. 2020 08:32

Myslím, že nejlepší volbou pro technickou specializaci je stáž v zahraničí. Karlsruher Institut für Technologie nebo Technische Universität Bergakademie Freiberg.


theessayservice tech reports
YorkJJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků