musí mě nechat odpracovat 2měs.výp.lhůtu?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Miralas 16. 6. 2015 11:02

Dobrý den,

nyní jsem zaměstnán na hlavní pracovní poměr, ale v září jedu na delší dobu do zahraničí, tak chci dát výpověď. Když dám výpověď teď v červnu, musím pracovat do konce srpna, což mi vyhovuje, protože ty dvě výplaty ještě nutně potřebuju. Ale obávám se, že mě tady šéfová nebude chtít ty dva měsíce nechat. Ale pokud se nemýlím a neuzavřeme dohodu o jiném termínu pracovního poměru, tak mě musí nechat ty dva měsíce odpracovat, je to tak?

A ještě jedna věc. Pracuju zde již 1/4 roku, tudíž bych měl mít nárok na týden dovolené, je to tak?

Předem děkuji za odpovědi.
Miralas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrAsch 16. 6. 2015 17:02

Do kdy máte zkušební dobu?
Píšete, že tam jste 1/4 roku a tříměsíční zkušební doba je běžná. Takže buď Vám nedávno skončila nebo Vám za pár dní skončí. Jak to máte? To bude mít zásadní vliv.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miralas 17. 6. 2015 08:19

Zkušební doba mi skončila před týdnem.
Miralas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrAsch 18. 6. 2015 08:24

To je ta lepší varianta. Pak šéfová nemá páku, jak Vás nenechat ty dva měsíce odpracovat.
Na dovolenou budete mít nárok za odpracovaných 5 měsíců
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2015 10:44

..ovšem dovolenou nemusí zaměstnavatel dát, může ji proplatit (u takto krátkého pracovního poměru)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chjoo 18. 6. 2015 11:50

... a téměř jistě mzdu očeše o veškeré nenárokové premie a odměny.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2015 12:17

... a při nástupu sliboval, jak tam vydží, a že o tu práci moc moc stojí :D
anonymni

Odeslat příspěvekod paty07 18. 6. 2015 20:10

Tak stojí, ale na jak dlouho, že? :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilik 21. 6. 2015 19:28

PatrikChrz píše:..ovšem dovolenou nemusí zaměstnavatel dát, může ji proplatit (u takto krátkého pracovního poměru)

Podle ZP je proplacení dovolené jedna z posledních, neli úplně poslední možnost náhrady dovolené. Prvořadé je čerpání, jejíž termín stanovuje zaměstnavatel. K proplacení dovolené se přistupuje pouze v případě, že není z objektivních důvodů (v době výpovědi) možné její čerpání.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 22. 6. 2015 10:50

Dovolenou pravděpodobně šéfová nařídí vybrat v termínu, kdy to vyhovuje jí.
PetrAsch
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků