Kam po škole - logistika

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2006 07:38

henry_99 píše:ad 1) "Zvedat telefon" umí téměř každý, ale hovořit na úrovni, umět si poradit v ošemetných situacích, to neumí každý a k tomu je několikaletá praxe na pozici TB vhodná. Hovořit o pár měsících je přehnané...s/quote]


Nemyslím si, že to je přehnané. Dělal jsem také na takovém callcentru (cca 5 let) a z vlastní i "okoukané" zkušennosti můžu říct, že ty 3 měsíce stačí. Kdo se to během nich nenaučí (a moc takových není), tomu "není dáno" a pro ty ostatní je to potom už jenom rutina.
Je to spíš o povaze (nenechat se vyprovokovat, manipulovat) než o nějakých skutečných znalostech.
Tomu i odpovídají velmi podrůměrné platy na těchto postech, které jsou výrazně nižší, než mají třeba řidiči autobusů nebo tramvají (kteří kromě řidičáku nemusí mít absolutně žádnou kvalifikaci).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2006 07:43

SocPredator píše:
Dneska se na dobré místo dostanete jedině tak, že jste přetažen z/do firmy (není váš případ) nebo máte známé.
Pokud ani jedno nesplňujete, můžete mít klidně dvě VŠ a stejně vás čeká podprůměrný plat.
Naposledy upravil PatrikChrz dne 4. 7. 2008 05:53, celkově upraveno 1
Důvod: rozhození formátování stránky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 12. 2006 10:22

Tohle se týká spíše těch průměrných. Pokud je někdo vysoce nadprůměrný (např. umí (opravdu umí) dva nebo tři jazyky) tak si dobré místo sežene.

Tím nechci říct, že známí nejsou na nic, ano, člověk se s jejich pomocí může dostat o jeden, dva stupínky výš, než "normálně", ale pokud opravdu něco umí, tak se dostane vysoko i bez nich
Naposledy upravil PatrikChrz dne 4. 7. 2008 05:52, celkově upraveno 1
Důvod: rozhození formátování stránky
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod henry_99 20. 12. 2006 14:00

Operátor sice nemá odpovědnost za lidské životy, ale má odpovědnost jiného druhu - obzvlášť pokud pracujete v bance a pod rukama (nepřímo) vám projdou denně statisíce, miliony... Nokdy nechci srovnávat odpovědnost za lidské životy s ostatními... je to jasné, ale nelze říct, že by odpovědnost byla menší.. je jen v jiné oblasti a to dost velká...
Provedu-li špatný převod (udělám chybu, dojde k nedorozumění s klientem atd...) a bude-li mi prokázána vina, pak hradím celou škodu a to se může prodražit...
Ale řešíme zde jiné věci, pojďme se vrátit k původnímu tématu.
Jako Bc., po 3 letech na VŠ chci využít co znám, co jsem se naučil, a ne dělat nekvalifikovanou práci, kde si vyškolí každého z ulice, to je proč tu řeším toto.
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koumeles 20. 12. 2006 15:40

Nejlepsi bude odpovedet na nejaky inzeraty, zajit si na nejaky pohovory.......
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod henry_99 21. 12. 2006 11:52

To teď, při studiu stěží můžu udělat, nevezmou mě protože studuju... :-)
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 4. 7. 2008 02:33

Tady jsou jen různé nekonkrétní termíny jako průměrný, podprůměrný, nízký a vysoký plat. Kdyby někoho zajímalo konkrétně - jednou jsem byl pro zajímavost na pohovoru v call centru a nabídli mi úžasných 12tis hrubýho. To bylo v Praze.

Tak, tohle jen pro upřesnění.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2008 06:07

xmms: No, to je jednoduché. Průměrný plat (tedy spíš asi mzda) je momentálně 22 531 Kč. Co je pod tuto hranici je podprůměr, co je nad tuto hranici je nadprůměr.

12 000 Kč hrubého je opravdu bída, já jsem do této pozice nastupoval za 13 000 Kč a to bylo 25.6.1999 a už po zkušební době jsem měl 14300. A to jsme měli 14 platů, takže to bylo vlastně 15167/16683 (průměrná mzda byla v tu dobu 12700, přepočteno by to dělalo 26907/29597) a odcházel jsem po pěti letech s platem 17000 Kč. To už 13. a 14. plat byl zrušen ale zase jsme měli odměny; vzhledem k tomu, že z cca 200 operátorů jsem se pohyboval kolem 3. místa, tak nebyly úplně špatné, ještě cca 3 měsíce před odchodem jsem se nedostal pod 3000 Kč, pak to začali omezovat, tak jsem odešel. No a protože průměrná mzda byla tehdy výrazně nižší, tak jsem měl vždy nadprůměrnou mzdu. Jednu dobu byly navíc příplatky za víkendy, to hodilo měsíčně klidně další 3000 Kč, nebo speciální akce (taky nějaká ta "tiska" navíc).

Pak jsem šel dělat do firmy co dováží do ČR hodinky, tam jsem si ještě o něco polepšil a vydržel jsem tam 3 roky. No ale když jsem každý den chodil kolem plakátu "pojďte řídit tramvaj za 24000 Kč", tak už jsem to psychicky nevydržel a řekl jsem si, že si konečně musím najít nějakou pořádnou práci a od toho průměru se konečně odpoutat a to se mi podařilo. Dneska už mě neštve ani "pojďte řídit autobus za 25 500 Kč" (hrubá mzda) nebo 28 000 Kč (průměrná mzda - tady asi počítají i příplatky za víkendy, svátky, možná i nějaké přesčasy).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků