Výuční list + nástvba 2 roky na maturitu

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 16:16

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestl ije větší šance na práci pokud máte maturitu za 4 roky a nebo jestli jste vyučeni v oboru máte výuční list a k tomu ještě 2 roky nástavby maturitu?

Je lepší mít maturitu za 4 roky
NEbo výuční list+nástabu???
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 16:31

a neuškodí to třeba že máš maturitu až po výučáku??
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 16:35

Tak dá se říct, že maturita na učňáku je míň ... ale když vidím co dneska leze z běžné střední ....

co je podstatné ...
Máš výuční list - můžeš se zajímat o místo pro vyučené
Máš maturitní vysvědčení - můžeš se zajímat o místo pro maturanty, můžeš jít na vysokou
A v tuhle chvíli už záleží jenom co umíš a jak to dokážeš prodat ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 12. 2007 16:50

Presne jak pise Sauron - osobne bych si vzal do firmy cloveka, co neco umi, nez toho, co se ohani papirem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 17:37

takže je důležité co umíte ne nějaký papír .To uplně je v dnešní době hodně důležité
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 19:06

spíš bych to nazval takhle ... papír otvírá možnosti ... ale stejně bude záležet jenom na vás, protože ten papír má dneska už kde kdo :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 19:10

tak jsem to myslel papír má kde kdo.Ale je ten papír potřeba pro otevření dveří ale hlavně šikovnost a zručnost
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 12. 2007 19:16

Taky jsem si dodělával maturu formou nástavby, ale nevím jestli to k něčemu bylo :). Na všech pracovních pohovorech co jsem kdy byl, tak nikdy nechtěli vidět ani vyučák, ani maturu.

Jinak matura se dnes bere už jinak než před léty, maturu má kdejakej trouba (jako já). Dneska už je nutnost mít minimálně bc.
Oops!
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 19:27

jj přesně to jsem už slýchávám.A jak probíhali vaše pohovory??
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 20:03

Oops! píše:Jinak matura se dnes bere už jinak než před léty, maturu má kdejakej trouba (jako já). Dneska už je nutnost mít minimálně bc.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandakl 3. 12. 2007 20:10

takže nějaký papíry ty mohou býti na nic když nic neumíš co??
dandakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 22:21

asi tak ... před rokem u jedné největší "soukromé" firmy v ČR:
kamarádka měla už vysokou
moje přítelkyně měla střední
vzali mojí přítelkyni protože byla použitelná ... narozdíl od té vysokoškolačky :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malidian 4. 12. 2007 17:42

Nechci se s nikým přít, ale zadarmo se tituly rozhodně neudělují, spíš mám pocit, že VŠ je tak trochu boj a když už člověk nějaký titul získá (což tedy zatím není můj případ a třeba ani nikdy nebude) tak to svědčí minimálně o tom, že dokáže jít za svým cílem. Jen na Bc., musíte složit 20 – 30 zkoušek, často kombinovaných, napsat hromady zápočtových testů a vyučujícím je většinou jedno, jestli vám zápočet či zkoušku udělí... :(
VŠ vzdělaných lidí v ČR opravdu moc není, tady při porovnání se západem.
malidian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 12. 2007 17:47

Ja osobne bych rekl, ze VS je spise diagnozou - vylezou chytraci, co si mysli, ze spasi svet, ze pred nima vsichni padnou na zadek a kteri chtej aspon 40 cistyho nastup a jeste pri tom mavaj diplomem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 12. 2007 20:29

S474N píše:Ja osobne bych rekl, ze VS je spise diagnozou - vylezou chytraci, co si mysli, ze spasi svet, ze pred nima vsichni padnou na zadek a kteri chtej aspon 40 cistyho nastup a jeste pri tom mavaj diplomem :mrgreen:


je obrovská sranda pak vysokoškoláky pozorovat, jak dostanou nabídku na 15t hrubýho :mrgreen: , zatímco jejich kolega ze střední dělá za 35t Kč :mrgreen: a navíc během práce má haldu času na dálkové dostudování VŠ
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků