nesouhlas spoluvlastníka při rekonstrukci

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz.hook 16. 12. 2018 12:38

Jsme 3 spoluvlastníci bytového domu s 6 byty. Já mám ideální polovinu, zbylí 2 mají každý ideální čtvrtinu. Chci 2 byty zrekonstruovat, ostatní 2 s tím nesouhlasí. Zajímá mě, zda mohu rekonstruovat i přes nesouhlas a jaké případné následky to pro mne může mít a hlavně, zda spoluvlastníci mají právo a možnost rekonstrukci zablokovat nebo zastavit?

Děkuji mnohokrát za odpověď
cz.hook
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 12. 2018 16:35

A jak to mate s uzivanim tech bytu? Proc si to nenechate zapsat primo na bytove jednotky, to vlastnictvi?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marax1 16. 12. 2018 16:39

Oni přece nemají důvod nesouhlasit s rekonstrukcí, zvláště, když někdo zadarmo investuje do jejich bytů.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cz.hook 16. 12. 2018 16:53

S474N - Se zrušením spoluvlastnictví a pasportizací + rozdělení na jednotlivé bytové jednotky také nesouhlasí. Jinak jsou to byty na pronájem. Já tam nebydlím, oni ano.

marax1 - Bohužel lidé nejsou bytosti jen racionální rozhodující se jen na základě faktů.
cz.hook
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamzyk 16. 12. 2018 21:50

Defakto by v bytovem dome mela rozhodovat clenska schuze spolecenstvi vlastniku jednotek pomoci hlasovani.
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 17. 12. 2018 08:01

oni ale nemaji jednotky, ale spoluvlastnictvi celeho domu.. jinak by uz SVJ meli (vznika od 5 jednotek a 3ruznych vlastniku)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz.hook 17. 12. 2018 09:36

Přesně tak. SVJ nemáme.
cz.hook
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maondra 30. 1. 2019 18:17

To je dotaz na právníka...ideální spoluvlastnictví je cesta do pekla. :grr: Mám spoluvlastnictví nemovitosti s mojí matkou a jsou to průběžně nervy. Už je to hodně stará osoba, takže jsem zjistila - co se oprav týče - "kdo se moc ptá, moc se dozví" - konzultuji s ní jen to nejnutnější. Sama si je vědoma, že už nedokáže rozhodnout o složitějších věcech.
maondra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maondra 30. 1. 2019 18:19

To je dotaz na právníka...ideální spoluvlastnictví je cesta do pekla. :grr: Mám spoluvlastnictví nemovitosti s mojí matkou a jsou to průběžně nervy. Už je to hodně stará osoba, takže jsem zjistila - co se oprav týče - "kdo se moc ptá, moc se dozví" - konzultuji s ní jen to nejnutnější. Sama si je vědoma, že už nedokáže rozhodnout o složitějších věcech.
maondra
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků