Předokenní rolety

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 29. 7. 2008 08:29

Už by jít měly :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:39

díky ;-)
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:42

PatrikChrz: Ten kastlík vypadá docela vysoký... má tak 10 cm... možná i víc... myslím jako na výšku... A ještě bych měla dotaz, jsou to rolety plastové nebo hliníkové? Nevím jaký by byl mezi nimi rozdíl, já mám možnost si vybrat...
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 09:46

Jo je to vysoké, bude mít určitě i víc než 10 cm. Rolety jsou plastové (teda myslím :-).
Na výběr jsem nedostal, nevím co je lepší. Možná ten plast bude lepší tepelný izolant, hlavně teď v létě když mi tam praží sluníčko to ocením a i tak jsou rolety večer, když se vrátím z práce docela teplé a to jsou bílé. Být tam nějaký kov, tak je z toho přímotop :-)

Ještě doplnění: možná je to tak vysoké také proto, že se do toho musí schovat i roleta pro balkonové dveře, které nejsou na snímku vidět. A kdyby měly ty kastlíky nestejnou velikost, tak by to vypadalo divně.

A taky nevím jak velký vliv na to má to, že je to "na motor" a dálkové ovládání.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 10:12

Ještě bych měla dotaz, musel jste se někde ptát, že si chcete do paneláku dát na okna rolety? V jiném foru mi řekli, že si určitě nemůžu dělat co chci a musím žádat o povolení... ani teda nevím kde...
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 10:17

Nikoho jsem se na nic neptal, i když je pravda, že bych nejspíš měl. Taky záleží na vlastnictví domu, my jsme čerstvě přešli z družstevního na osobní vlastnictví. Teoreticky by mohli protestovat i památkáři.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 10:37

Tak to je ale blbý :-- člověk si něco naplánuje a nakonec to bude muset zrušit! No uvidíme, stejně to musíme oznámit na stavebním úřadě takže se tam zkusíme poptat.
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 11:10

Taky mě tyhle lidi, co si uzurpují moc rozhodovat nad osudy jiných (ekologové, památkáři a další) štvou, ale bohužel tu jsou a musíme s nima žít :-(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 29. 7. 2008 14:10

Na předokení rolety jsem se ptal zaměstnance od Vekry která nám dělala okna. Dle jeho vyjádření je nutné povolení stavebního úřadu což je prý velký problém. Osobně prý nezná případ kdy byly v paneláku předokení rolety namontovány "legálně".
Asi by dle "odborníků" kazily tu betonovou nádheru :pozor
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 14:35

Sakreš!!! Ten panelák je zvenku pěkně škaredý zašedlý, prostě klasický starý panelák a že by ho hyzdily naše krásné nové bílé rolety? :lol: no jo srandičky ;-) ale co by nám hrozilo kdybysme si je dali "načerno" jako všichni, co je mají...?
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 7. 2008 14:37

Mischelinka.OK píše:PatrikChrz: Ten kastlík vypadá docela vysoký... má tak 10 cm... možná i víc... myslím jako na výšku... A ještě bych měla dotaz, jsou to rolety plastové nebo hliníkové? Nevím jaký by byl mezi nimi rozdíl, já mám možnost si vybrat...


v paneláku bych dal plast, u baráku hliník. Ten plast bude mít menší životnost a menší barvostálost (ze zkušenosti po 5-7letech bývají ty plastové nažloutlé a lehounce rozpraskané). Samozřejmě záleží na materiálu, intenzitě osvětlení a prašnosti v dané lokalitě.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 7. 2008 14:49

ještě mě tak napadá, že kdyby vám vadil v interieru ten 100mm plastovej nástavec, tak by neměl být problém ho zaštukovat a "vymalovat" stejnou barvou jako zbytek pokoje - takže by se tvářil jako zeď. Ale je to jen takový nápad.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 15:01

Mischelinka.OK píše: ale co by nám hrozilo kdybysme si je dali "načerno" jako všichni, co je mají...?

Rozhodnutí o odstranění stavby a pokud to ani potom nesundáte, tak odstranění na vaše náklady :-/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 29. 7. 2008 20:42

PatrikChrz: a jak ti budou odstranovat ty rolety? Ze se jako spusti od sousedovic balkonu? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 05:52

Pokud k tomu budou mít rozhodnutí soudu, tak nebudou mít problém za asistence policie vyrazit dveře :-(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků