Předokenní rolety

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 12:38

Zdravím Vás!
Koupili jsme starší panelový byt, plánujeme vyměnit stará okna za plastová a chtěli bychom i předokenní rolety, jenže na ty je potřeba nahoru umístit cca 100 mm rozšiřovací profil. Obáváme se, že to při pohledu zevnitř nebude vypadat pěkně :roll: :hm proto bych chtěla poprosit, jestli máte někdo předokenní rolety na plastových oknech s rozšiřovacím profilem, mohli byste mi poslat fotku zevnitř z místnosti????
Kontakt na mě glosova.michaela@seznam.cz
Budeme Vám moc vděčni!!!! ;-)
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 14:44

Plastová okna mám, předokenní rolety taky, jen nevím, co je to ten rozšiřující profil. To je jako "ta krabice co je v ní namotaná roleta" ?

Jo jeden tip - určitě si to dejte s nějakým druhem dálkového ovládání. Rodiče si je dali na chatu s ručním ovládáním a je to "děsnej vopruz". Já je mám doma na "dálkáč", dokonce s možností automatického spouštění a vytahování, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych si to nějak nastavil :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 14:56

No nevím jak to úplně přesně vysvětlit ale pokusím se.... při pohledu z venku vidíte krabičku, do které se roleta zamotává... ale aby ta krabička nebyla vidět i při pohledu zevnitř tak je nahoře nad oknem jakoby plastový sloupek a pak až je okenní rám a okenní křídlo... zkrátka moc plastu pohromadě... zkusil byste mi to vyfotit prosím??? pokud ovšem nemáte rolety zabudované ve zdi....
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 15:05

plánujete mít záclony a závěsy? Pokud ano, nemusíte se bát nevzhlednosti. Garniže to překryjí.

U mých rodičů ten profil pomohl k jedné věci - dají se úplně otevřít okna, dříve tomu bránila garniž na záclohy. Ti, co profil nedali stále nemohou plně otevírat okna - konstrukční chyba paneláku. Takže i to si pohlídejte.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:06

Aha, tak to já mám jinak, já mám tu "zamotávací krabici" v rovině s oknem, takže zevnitř je jí trochu vidět.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 15:07

když se nenajde žádný dobrotivec, tak se holt stavím u mých rodičů (což dělám nerad) a vyfotím to ;-)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 15:10

Tady jsou nejake rezy:

http://www.montego.cz/rolety/predokenni/

Pripadne na google je fotek spousta.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:18

elzyx: To bychom Ti byli moc vděční! Sice záclony určitě plánujeme ale ty jsou přeci jenom průhledné a závěsy asi spíš ne... :-D a můj musí mít všechno dokonalé jinak je schopný to celé rozbít a udělat si to po svém :-D

S474N: Průřezy jsem samozřejmě viděla ale fotku okna s roletou zevnitř jsem ani na googlu nenašla - vždy jen z venku :-|
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:22

PatrikChrz píše:Aha, tak to já mám jinak, já mám tu "zamotávací krabici" v rovině s oknem, takže zevnitř je jí trochu vidět.


Jelikož dělám ve firmě, která dodává plastová okna tak si myslím, že Vám to udělali "špatně" pokud tam nedali rozšiřovák nebo tam dali jen úzký...
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:24

No on je to panelák, tam si člověk moc vymýšlet nemůže (bourat kus panelu, aby mohla být ta krabice nad oknem).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:28

Ne ne to se právě nebourá, proto se tam dává ten rozšiřovací profil, aby ta krabička nešla vidět zevnitř! Zabudovat to jde (aspoň myslím) jen u novostaveb ale to teda pak vypadá náramně!!! Ale je to zatím docela málo vidět...
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:38

No okno mám jakoby trochu "utopené" v tom panelu, kdyby se dala ta krabice až nad ně, tak by ta roleta musela tvořit jakési "esíčko" - to by ale vypadalo děsně, tohle je ještě "relativně" nenápadné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 16:01

nemusela by být do esíčka. K tomu právě slouží ten nástavec. Samozřejmě to znamená na výšku menší okna. Takto se to dělá když jsou venkovní rolety plánované. Plusem je, že jsou okna levnější (sklo je dražší než plast).

Pokud plánované nejsou, dává se kastlík rovnou na okno s tím, že do něj kus zasahuje.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 05:21

Tak jsem vyfotil i ty moje, bohužel zase nějak blbne FTP, ROPe - POMOOOC :-)
Nahrál jsem to tam, ale nejde to zobrazit:
4116 - to je na sousedním baráku, vypadá to na stejný typ provedení
ostatní - to jsou ty moje

Jsou to hodně velké soubory, nestíhám je upravit, musím do práce :-)

Zvenku
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4115.jpg

Sousední barák
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4116.jpg

Zvenku detail
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4117.jpg

Zevnitř jedna
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4118.jpg

Zevnitř dva
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4119.jpg
Naposledy upravil Rop dne 29. 7. 2008 08:26, celkově upraveno 1
Důvod: Nežere to velká písmenka. Tak jsem to pozmenčoval a přejmenoval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:21

Nejdou mi ty fotky otevřít :-| mohl bys mi je raději poslat na email??? Děkuju!!!!
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků