Předokenní rolety

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 12:38

Zdravím Vás!
Koupili jsme starší panelový byt, plánujeme vyměnit stará okna za plastová a chtěli bychom i předokenní rolety, jenže na ty je potřeba nahoru umístit cca 100 mm rozšiřovací profil. Obáváme se, že to při pohledu zevnitř nebude vypadat pěkně :roll: :hm proto bych chtěla poprosit, jestli máte někdo předokenní rolety na plastových oknech s rozšiřovacím profilem, mohli byste mi poslat fotku zevnitř z místnosti????
Kontakt na mě glosova.michaela@seznam.cz
Budeme Vám moc vděčni!!!! ;-)
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu :-)

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO
Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 14:44

Plastová okna mám, předokenní rolety taky, jen nevím, co je to ten rozšiřující profil. To je jako "ta krabice co je v ní namotaná roleta" ?

Jo jeden tip - určitě si to dejte s nějakým druhem dálkového ovládání. Rodiče si je dali na chatu s ručním ovládáním a je to "děsnej vopruz". Já je mám doma na "dálkáč", dokonce s možností automatického spouštění a vytahování, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych si to nějak nastavil :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 14:56

No nevím jak to úplně přesně vysvětlit ale pokusím se.... při pohledu z venku vidíte krabičku, do které se roleta zamotává... ale aby ta krabička nebyla vidět i při pohledu zevnitř tak je nahoře nad oknem jakoby plastový sloupek a pak až je okenní rám a okenní křídlo... zkrátka moc plastu pohromadě... zkusil byste mi to vyfotit prosím??? pokud ovšem nemáte rolety zabudované ve zdi....

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO
Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 15:05

plánujete mít záclony a závěsy? Pokud ano, nemusíte se bát nevzhlednosti. Garniže to překryjí.

U mých rodičů ten profil pomohl k jedné věci - dají se úplně otevřít okna, dříve tomu bránila garniž na záclohy. Ti, co profil nedali stále nemohou plně otevírat okna - konstrukční chyba paneláku. Takže i to si pohlídejte.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:06

Aha, tak to já mám jinak, já mám tu "zamotávací krabici" v rovině s oknem, takže zevnitř je jí trochu vidět.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 15:07

když se nenajde žádný dobrotivec, tak se holt stavím u mých rodičů (což dělám nerad) a vyfotím to ;-)
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 15:10

Tady jsou nejake rezy:

http://www.montego.cz/rolety/predokenni/

Pripadne na google je fotek spousta.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:18

elzyx: To bychom Ti byli moc vděční! Sice záclony určitě plánujeme ale ty jsou přeci jenom průhledné a závěsy asi spíš ne... :-D a můj musí mít všechno dokonalé jinak je schopný to celé rozbít a udělat si to po svém :-D

S474N: Průřezy jsem samozřejmě viděla ale fotku okna s roletou zevnitř jsem ani na googlu nenašla - vždy jen z venku :-|

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:22

PatrikChrz píše:Aha, tak to já mám jinak, já mám tu "zamotávací krabici" v rovině s oknem, takže zevnitř je jí trochu vidět.

Jelikož dělám ve firmě, která dodává plastová okna tak si myslím, že Vám to udělali "špatně" pokud tam nedali rozšiřovák nebo tam dali jen úzký...

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:24

No on je to panelák, tam si člověk moc vymýšlet nemůže (bourat kus panelu, aby mohla být ta krabice nad oknem).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 28. 7. 2008 15:28

Ne ne to se právě nebourá, proto se tam dává ten rozšiřovací profil, aby ta krabička nešla vidět zevnitř! Zabudovat to jde (aspoň myslím) jen u novostaveb ale to teda pak vypadá náramně!!! Ale je to zatím docela málo vidět...

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 15:38

No okno mám jakoby trochu "utopené" v tom panelu, kdyby se dala ta krabice až nad ně, tak by ta roleta musela tvořit jakési "esíčko" - to by ale vypadalo děsně, tohle je ještě "relativně" nenápadné.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2008 16:01

nemusela by být do esíčka. K tomu právě slouží ten nástavec. Samozřejmě to znamená na výšku menší okna. Takto se to dělá když jsou venkovní rolety plánované. Plusem je, že jsou okna levnější (sklo je dražší než plast).

Pokud plánované nejsou, dává se kastlík rovnou na okno s tím, že do něj kus zasahuje.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 05:21

Tak jsem vyfotil i ty moje, bohužel zase nějak blbne FTP, ROPe - POMOOOC :-)
Nahrál jsem to tam, ale nejde to zobrazit:
4116 - to je na sousedním baráku, vypadá to na stejný typ provedení
ostatní - to jsou ty moje

Jsou to hodně velké soubory, nestíhám je upravit, musím do práce :-)

Zvenku
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4115.jpg

Sousední barák
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4116.jpg

Zvenku detail
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4117.jpg

Zevnitř jedna
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4118.jpg

Zevnitř dva
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... cn4119.jpg
Naposledy upravil Rop dne 29. 7. 2008 08:26, celkově upraveno 1
Důvod: Nežere to velká písmenka. Tak jsem to pozmenčoval a přejmenoval.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:21

Nejdou mi ty fotky otevřít :-| mohl bys mi je raději poslat na email??? Děkuju!!!!

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 29. 7. 2008 08:29

Už by jít měly :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:39

díky ;-)

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 08:42

PatrikChrz: Ten kastlík vypadá docela vysoký... má tak 10 cm... možná i víc... myslím jako na výšku... A ještě bych měla dotaz, jsou to rolety plastové nebo hliníkové? Nevím jaký by byl mezi nimi rozdíl, já mám možnost si vybrat...

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 09:46

Jo je to vysoké, bude mít určitě i víc než 10 cm. Rolety jsou plastové (teda myslím :-).
Na výběr jsem nedostal, nevím co je lepší. Možná ten plast bude lepší tepelný izolant, hlavně teď v létě když mi tam praží sluníčko to ocením a i tak jsou rolety večer, když se vrátím z práce docela teplé a to jsou bílé. Být tam nějaký kov, tak je z toho přímotop :-)

Ještě doplnění: možná je to tak vysoké také proto, že se do toho musí schovat i roleta pro balkonové dveře, které nejsou na snímku vidět. A kdyby měly ty kastlíky nestejnou velikost, tak by to vypadalo divně.

A taky nevím jak velký vliv na to má to, že je to "na motor" a dálkové ovládání.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 10:12

Ještě bych měla dotaz, musel jste se někde ptát, že si chcete do paneláku dát na okna rolety? V jiném foru mi řekli, že si určitě nemůžu dělat co chci a musím žádat o povolení... ani teda nevím kde...

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 10:17

Nikoho jsem se na nic neptal, i když je pravda, že bych nejspíš měl. Taky záleží na vlastnictví domu, my jsme čerstvě přešli z družstevního na osobní vlastnictví. Teoreticky by mohli protestovat i památkáři.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 10:37

Tak to je ale blbý :-- člověk si něco naplánuje a nakonec to bude muset zrušit! No uvidíme, stejně to musíme oznámit na stavebním úřadě takže se tam zkusíme poptat.

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 11:10

Taky mě tyhle lidi, co si uzurpují moc rozhodovat nad osudy jiných (ekologové, památkáři a další) štvou, ale bohužel tu jsou a musíme s nima žít :-(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zdibrid 29. 7. 2008 14:10

Na předokení rolety jsem se ptal zaměstnance od Vekry která nám dělala okna. Dle jeho vyjádření je nutné povolení stavebního úřadu což je prý velký problém. Osobně prý nezná případ kdy byly v paneláku předokení rolety namontovány "legálně".
Asi by dle "odborníků" kazily tu betonovou nádheru :pozor
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 29. 7. 2008 14:35

Sakreš!!! Ten panelák je zvenku pěkně škaredý zašedlý, prostě klasický starý panelák a že by ho hyzdily naše krásné nové bílé rolety? :lol: no jo srandičky ;-) ale co by nám hrozilo kdybysme si je dali "načerno" jako všichni, co je mají...?

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 7. 2008 14:37

Mischelinka.OK píše:PatrikChrz: Ten kastlík vypadá docela vysoký... má tak 10 cm... možná i víc... myslím jako na výšku... A ještě bych měla dotaz, jsou to rolety plastové nebo hliníkové? Nevím jaký by byl mezi nimi rozdíl, já mám možnost si vybrat...

v paneláku bych dal plast, u baráku hliník. Ten plast bude mít menší životnost a menší barvostálost (ze zkušenosti po 5-7letech bývají ty plastové nažloutlé a lehounce rozpraskané). Samozřejmě záleží na materiálu, intenzitě osvětlení a prašnosti v dané lokalitě.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 7. 2008 14:49

ještě mě tak napadá, že kdyby vám vadil v interieru ten 100mm plastovej nástavec, tak by neměl být problém ho zaštukovat a "vymalovat" stejnou barvou jako zbytek pokoje - takže by se tvářil jako zeď. Ale je to jen takový nápad.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2008 15:01

Mischelinka.OK píše: ale co by nám hrozilo kdybysme si je dali "načerno" jako všichni, co je mají...?

Rozhodnutí o odstranění stavby a pokud to ani potom nesundáte, tak odstranění na vaše náklady :-/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 29. 7. 2008 20:42

PatrikChrz: a jak ti budou odstranovat ty rolety? Ze se jako spusti od sousedovic balkonu? :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 05:52

Pokud k tomu budou mít rozhodnutí soudu, tak nebudou mít problém za asistence policie vyrazit dveře :-(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 06:36

PatrikChrz: tak a ted se zase vratme do reality :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 30. 7. 2008 07:19

Jelikož mi jeden uživatel napsal email, kde mi popsal jak jsou venkovní rolety nepraktické (rádi se v nich scházejí pavouci a jiná havěť, neustále jsou podělané od much a špatně se čistí). Již včera kvůli povolení jsme přemýšleli o vnitřních látkových roletách - myslím, že by mohli být levnější a bez jakýchkoliv problémů....

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 07:52

Ty vnitřní látkové jsou zase lapače prachu, to si člověk nevybere :-(
Já (jak je vidět z fotek) mám tu výhodu, že mám za těmi roletami balkón, takže co se čištění týče jsem na tom relativně dobře.
Ty venkovní rolety mají tu výhodu, že jsou schopny vevnitř "vyrobit" téměř dokonalou tmu (záleží na provedení) k tomu se s roletami/žaluziemi nelze ani přiblížit - je to dobré např. pokud někdo potřebuje spát přes den (pokud chodí na noční).
Osobně než vnitřní látkové bych šel raději do žaluzií, ideálně meziokenních, ale jak jsem řekl, každý považuje za nejlepší jinou věc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 08:27

Jo meziokení žaluzie jsou výborná věc ... problém je, že ne každý má na to okno. Já bohudík ano. Jinak něco dovnitř v žádném případě ... to už radši ty rolety ven ... problém je, že už ve druhém patře se to blbě meje ... to je fakt
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 09:22

ROP: tak vyměnit okna :-). Některá se už dělají rovnou se žaluziemi.
Ale i žaluzie před okno - dovnitř do bytu (tak to mají rodiče) nejsou až tak špatné. Jen bych si to nedal do bytu s malými dětmi - asi by dlouho nevydržely (ty žaluzie, děti jo :-) ). Není to sice úplně ideální, ale pořád menší lapač prachu než cokoliv látkového (vč. vertikálních látkových žaluzií).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 30. 7. 2008 10:00

My to tak mame - eurookna a zevnitr zaluzie - a male deti to zatim preziva docela uspesne. Samozrejme se nesmi s nimi nechat hrat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 11:55

S mou alergií na prach to není tato varianta není zrovna ta nejoblíbenější ... máme to takhle v koupelně ... a moc to umýt nejde :-(
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 7. 2008 12:42

já mám na baráku předokení rolety z hliníku s bílým povrchem, jsou tam 2 roky a nemůžu říct, že by se na nich držela špína. A to žiju v dost prašném prostředí - okolo města jsou 3 povrchové doly, resp. výsypky.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 30. 7. 2008 12:59

Děkuju všem za názory, bude to těžké rozhodování, zvlášť, co se povolení týče - neradi bychom měli nějaké oplétačky :pozor :-|

Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 19. 9. 2010 12:33

Dobrý den, pokud mohu, určitě bych rád doporučil firmičku <censored> Jsem s nimi naprosto spokojený a určitě mohu doporučit všem. Věřím, že udělají stejnou radost i vám!
Naposledy upravil PatrikChrz dne 19. 9. 2010 13:57, celkově upraveno 1
Důvod: Možná bych i věřil v nezištnost, kdyby k tomuto nicku nebylo 5 příspěvků a z toho 4 reklamní
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dajka 10. 8. 2017 07:30

Dobrý den, chceme si nechat namontovat předokenní rolety. Jen by mě zajímalo, jaká je jejich životnost. Přeci jen jsou vystaveny dešti, mrazu, slunci…
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod for.ce 10. 8. 2017 07:35

Jedine nejakou svetlou barvu, nejlepe bile.
for.ce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 8. 2017 17:33

Jen pro zajimavost, jaky je duvod jejich montaze? Pokud bezpecnostni, tak jenom upozornuji, ze jdou zvenku rukou vysunout.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Dajka 25. 9. 2017 08:15

Ješte bych se ráda zeptala, jaký materiál je na rolety nejvhodnější?
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 9. 2017 08:26

S474N píše:Jen pro zajimavost, jaky je duvod jejich montaze? Pokud bezpecnostni, tak jenom upozornuji, ze jdou zvenku rukou vysunout.

V ložnici tma jak v pr..., zvláště má-li člověk před oknem lampu pouličního osvětlení?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 25. 9. 2017 10:22

Já rolety pořídil hlavně kvůli zatemnění - nepotřebuji mít v létě slunce v ložnici už od 4 hodin ráno, dětem se taky lépe spí. Dělají se ještě i plastové, ale hliníkové budou vhodnější. Barva je individuální záležitost, ale nejlépe většinou vypadají ve stejné barvě jako je fasáda.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dajka 23. 10. 2017 13:05

A vám rolety dělal kdo? Děkuji.
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab84 23. 10. 2017 14:25

Zpravidla se vyplatí někdo lokální. Já vesměs všechny řemeslníky hledám přes aaapoptavku nebo epoptavku. A vyplatí se počkat cca 14 dní od zadání poptávky, často i takhle pozdě přijde nakonec nejlepší nabídka.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dajka 26. 10. 2017 07:28

Aha, super, moc díky za rady :)
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alecca 23. 11. 2017 17:25

Zajímavá rada… Já bych ale měla strach, aby to byl profík… Raději takové věci řeším s renomovanými firmami… Třeba ta Almma je jednou z nich…
Alecca
Kolemjdoucí