Mobilheimy - levné bydlení

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 00:35

Objevil jsem zajímavou možnost bydlení v tzv. Mobilheimu.
Je to kompletně vybavený jednopodlažní dům. Za cenu okolo 200 tisíc se dá pořídit v podstavě kompletně vybavený 2+1.
Když mrknu na dnešní ceny bytů, tak je mi tato možnost velice sympatická. Stačí sehnat menší pozemek s možností připojení vody a elektřiny, odpady, udělat betonový základ pro dům. Pak případně ještě nad tímto domkem postavit malou stříšku. Takže podle mně se dá mít do půl milionu zajímavé a kompletně vybavené bydlení se zahradou.

Dotaz zní. Dá se v tom bydlet dlouhodobě v českém podnebí? Máte s tím někdo zkušenosti? Kolik let to asi tak vydrží?
Abych řekl pravdu, bral bych raději tohle se zahrádkou než drahý podnájem v paneláku 2+1. Na nový byt nebo dům nemám, tohle bych ještě zvládl. Ty domečky jsou opravdu pěkně zařízené a vůbec je mi to nějak sympatické.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 3. 2009 10:37

Zadne zkusenosti s tim nemam. Ale nesel bych do toho v nasich klimatickych podminkach, precejenom tohle nema proti normalnimu baraku stejnou izolaci, takze se to prodrazi v zime na vytapeni (plus doufat, ze mi nekde nezamrzne v rozvodech voda), plus resit problemy s pripojkou inzenyrskych siti, predpokladam, ze tohle taky nema nic moc zabezpeceni proti vykradeni apod.

Mozna si to poridit misto chaty nebo chalupy, kdyz mam nekde pozemek, tak na letni bydleni s relativne bezproblemovou udrzbou to bude ok, ale jako celozivotni bydleni si to nedovedu dost dobre predstavit.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 3. 2009 11:19

"Do půl milionu zajímavé a kompletně vybavené bydlení se zahradou."

Vy seženete pozemek např. 400m2 (když zahrada) se stavební parcelou - s vodou, el. a kanalizací za 300k? To bych měl zájem, i bych investoval do tepelného čerpadla.

Takový pozemek stojí opravdu trochu víc :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 24. 3. 2009 11:26

Vůbec bych se toho nebál, protože izolace u těchto domů jsou dostatečné i na naše podmínky. Pokud prolezeš web, tak najdeš i zkušenosti vlastníků mobilhomů v Čechách. Není to tak dlouho co ukazovali nějakou paní, která si ho nechala vyrobit na zakázku právě k trvalému bydlení. Jen nevím jak to myslíš se základovou deskou - to jsou domy na kolech, žádná základová deska se nestaví a díky tomu nemusíš mít ani stavební povolení. Také o něm uvažujeme na chalupu - máme veliký pozemek v Krkonoších a s výstavbou chaty by byly potíže. Ale k trvalému bydlení bych to bral jako tzv. startovací bydlení, nevím, zda by to bylo vhodné pro větší rodinu. Pořád je to taková jakoby miniatura bydlení - jestli by to po pár letech nelezlo na hlavu - ponorková nemoc.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2009 11:28

Největší problém bude v tom pozemku s možností napojení vody a kanalizace, ten jaksi nebude za hubičku. K tomu si připočti dojíždění z Horní Dolní, pak vytápění a on ten podnájem v paneláku až tak draho vyjít nemusí :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 12:45

4honza:
Jsou i celoroční mobilheimy, které jsou určené i do mrazů a mají lepší tepelnou izolaci.
Ono se to neprodraží. Totiž bydlet v nájmu v paneláku dneska stojí se vším všudy okolo 8 tisíc kč. A když bych měl to vlastní bydlení, kde nemusím platit nájem, tak se na těch 100 tisíc ročně nedostanu ani náhodou.
Ty celoroční mají třeba zde (jsou to nové, ale lze sehnat i starší):
http://www.mobilheimcentrum.cz/roller.php

SocPredator:

Dá se koupit pozemek s chatrčí za 100 tisíc, kde už ta voda i elektřina je přivedena .-) Stačí odstranit tu kůlnu a místo toho postavit mobilheim.

PatrikChrz:
Tak samozřejmě by ten pozemek byl maximálně 10 minut cesty od centra města. Bavíme se o Ostravě. Tady je takových pozemků dostatek.
Přítelkyně dojíždí do práce, ale já pracuji doma.
Je to myšleno jako bydlení na zhruba šest let pro dva mladé lidi, než se našetří na vlastní menší domeček. Ten mobiheim se pak dá prodat.
Ten domeček by stál na stejném pozemku jako ten mobilheim. Dalo by se bydlet a třeba průběžně stavět dům. A hlavně se nezadlužit hypotékou. Toť můj záměr.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 3. 2009 12:50

S-Tony: no ale ty ceny v jejich ceníku jsou poměrně vzdálené tvým 200k...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 12:55

To byl jen příklad. No to jsou nové. Píšu že se dají sehnat i starší celoroční okolo 250 tisíc.
Zapomněl jsem zmínit, že hypotéku ani nedostaneme, protože jsme oba živnostníci. Momentálně žijeme každý zvlášť a chceme to nějak slušně vyřešit. Tím nemyslím, nastěhovat se do panelákového bytu 2+1 s umakartem a otravnými sousedy. A platit nájem 12 tisíc za rekonstruovaný 3+1 taky nechci.

No nebo koupit nějakou jednopodlažní zděnou chatku 1+kk s přívody i odpadem, rekonstruovat a dostavět další místnost. To by taky šlo a celkově by to moc nestálo. O dost míň něž dům.
Naposledy upravil S-Tony dne 24. 3. 2009 13:14, celkově upraveno 1
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 3. 2009 19:19

S-Tony: Já teda nevím, nejdříve se ptáš ostatních na jejich názor a pak je přesvědčuješ o pravdivosti své volby. To jako má být "maskované PR" ???
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 19:59

Já se neptal na názor, ale na zkušenosti. A ty tu uvedl jen jeden a to ještě z druhé ruky. Názory vycucané z prstu mně nezajímají. Na ty se dá jen reagovat vlastními názory.
____Jasně že to nebude v reálu tak jednoduché, ale tady jde hlavně o ten prvotní nápad. Jestli máte někdo lepší nápad jak zhruba do půl milionu bydlet poblíž velkého města tak sem s ním. Bez možnosti hypotéky!

PS:
PR? A jé je, další schizofrenik :roll:
PR to opravdu není. Jen mně zajímá jak levně bydlet. Ten odkaz tam je jen kvůli doložení celoroční využitelnosti některých mobilheimů.
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 3. 2009 01:05

S-Tony:

A mas udelany nejaky propocet, kde to vyjde opravdu levneji? Nerikam, ze se nedelaji mobilhomy i na podminky ve stredni Evrope, ale jednak to zatepleni stoji neco navic, oproti bytu ovsem vytapis vsechny ctyri steny, podlahu a strechu, takze naklady na vytapeni vyssi stejne budou a je treba si to propocitat. A predpokladam, ze ani v parnem lete to nebude nic prijemneho, stejne jako kazde bydleni v byte primo pod strechou.

V USA je tohle v jizanskych statech pro chudsi vrstvu take zpusob bydleni, ale tady si nejsem jisty, zda to je opravdu tak vyhodne.

Dalsi vec, ktera mluvi docela proti je docela velky previs nabidky nad poptavkou u novych a jiz pouzitych mobilheimu. Pokud to budes chtit prodavat, budes muset jit mozna i pod cenu.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 3. 2009 01:12

Nejlepší bude zajet někde na skládku pro cihly a nějaký 2+1 8*5 metrů si postavit sám.
Výška jen 2,5 metrů. Postavit, zateplit, vybavit.
Když si člověk nechá udělat podklad a sítě, tak ten zbytek už nějak poskládá sám. Materiálů a návodů je dneska habaděj.
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod telasada 15. 5. 2011 22:45

My v mobilheimu bydlíme už přes rok,máme dvě malé děti a je to naprosto super,nemůžeme si stěžovat,klasicky jsme ho zateplili polystyrénem,perlinka a klasická fasáda,není co řešit,je to jako dřevostavba,opravdu lacinější bydlení,nenáročné na údržbu,prostě není si na co stěžovat,jen někteří lidé to nechápou,ale v jiných zemích se v nich bydlí normálně,tak proč né v naší republice??? ;-)
telasada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2011 18:13

a mate tu plnou vybavu kolem 600 tis. a vetsi rozmer ? nebo nakej chudej zaklad za 300 t. ? jednou na to nekdo ze znamych koukal tak jsem videl ty varianty.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 5. 2011 19:26

telasada: Vetsina lidi je proste zvykla na klasicky cihlovy barak. Je to casem overena jistota. Drevostavba a podobne materialy mohou byt za par desitek let zrale na demolici. Ja osobne, kdybych mel mit barak, tak klasickou cihlu, vlastni studnu a minimalne 1 nezavisle topeni (=funguje ikdyz vypadnou dodavky elektriny, plynu, atd). Kdyby me bavilo vrtani se v hline, tak i dost velky pozemek, aby se na nem dalo vypestovat dost jidla. Ale to uz je extrem.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2011 21:51

Co to je "1 nezávislé topení"?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 5. 2011 22:13

Noxik: a to jidlo bys pestoval az po praci nekdy vecer (kterou bys mel kvuli splaceni te hypo) nebo kdy?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2011 15:03

Tomáš Marný: Jak jsem jiz psal vyse, 1 nezavisle topeni znamena, ze ikdyz Rusko vypne plyn, CEZ elektrinu, tak nezmrznu. Minimalne jednu zimu, abych si na pristi rok mohl sehnat palivo. Cili to bude uhli nebo drevo.

S474N: Ja bych si je nepestoval nikdy, pokud by mi nehrozila smrt hladem, nebot zemedelske cinnosti nenavidim. Ale v pripade nouze by se kus pouzitelneho pozemku hodil. Barak bych si na hypo nekoupil, kdyz na to nemam, tak se do toho nebudu cpat. To uz radeji maly byt - ma mensi provozni naklady a bude driv splacen.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2011 15:37

Takže kamínka v každé místnosti? Nebo jen v jedné?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2011 16:10

Proboha proc, jeden kotel v kotelne.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2011 21:25

Bez oběhového čerpadla? Takže na samotíž, dvoucoulové (nebo minimálně pětičtvrtkové) trubky k radiátorům? A na tom samém provozuješ plynový nebo elektrický kotel?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 5. 2011 21:35

Tomáš Marný: čerpadlo napájené jedním solárním panelem a akumulátorem ve sklepě :D
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 5. 2011 00:14

Jo, to je sice možné, ale pokud Noxík předpokládá, že odpadne plyn i elektrika, tak by stejně tak měl předpokládat i odpadek slunečního záření...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 5. 2011 09:40

tak pak zbývá ještě benzínový generátor a jako poslední možnost jízdní kolo s dynamem...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 5. 2011 14:16

Tomáš Marný: Ano samotiz. Tusim, ze treba ty automaticke kotle na uhli funguji nouzove i bez elektriny, jen uz se musi prikladat rucne. Elektrina je dost draha, plyn uz o neco min. Neprovozuji, jen uvazuji kdybych nevedel co s penezma a porizoval si barak. Plyn uz jednou vypadl, ale Rusko ho nastesti zas pustilo. Na vypadek elektriny staci bydlet v spatne zasitovane oblasti a servane vedeni.

mikicz: A vis kolik by stal ten benzin? Kdyby to uz bylo technicky mozne, jako ideal bych videl solarni panely na strechu, do zeme zakopat nadrz na vodik a palivovy clanek misto privodu elektriny. Slunicko v lete vyrobi pres fotovoltaiku elektrinu, ta premeni vodu na vodik, ten se uskladni na zimu a v zime se z vodiku v palivovem clanku vyrobi elektrina a tou se topi/sviti/vari. Zatim to neni technicky mozne/rentabilni, ale jako koncept to neni spatne. Clovek by byl uplne nezavisly na dodavkach energie. Bohuzel ikdyby to nakrasne technicky mozne bylo, urcite se to zakaze, nebot by energeticke monopoly nemeli zisky.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod keska 2. 6. 2011 10:49

Dobrý den,
chtěla bych sdělit vlastní poznatky o bydlení v mobilním domě. Bydlíme v mobilheimu již něco přes rok a zatím je to krásné.
Koupili jsme si Atlas Florida, bohužel nám nestačili vyměnit okna za dithermy, což jsme uprostřed zimy dělali sami, protože na jednoduchých sklech se srážela voda a proto tam bylo vlhko. Po tomto zásahu bylo vše OK. Poměrně lehce jsme ho vytopili plynovými kamny Pohoda a když byla opravdu tuhá zima (a letos byla) přitápěli jsme krbovými plynovými kamny, které jsou součásti mobilheimu. Protože jsme na zimu nebyli nijak zvláště připraveni, měli jsme jedenkrát problém se zamrznutým odpadem - po obestavení mobilheimu již žádný problém nebyl. Jaro až do současnosti je jeden pohodový den za druhým. Poměrně lehce se dá větrat a tím pádem je uvnitř příjemně. Nicméně uvažujeme o koupi přenosné klimatizace, ale o tom jsme uvažovali již při koupi. V současné době budujeme terasu a upravujeme zahradu a jsme maximálně spokojeni.
Budete-li se chtít dozvědět více, můžete napsat na e-mail: kessy53@seznam.cz
keska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skazby 28. 7. 2013 14:48

Já mobilheim mám, žiju v něm natrvalo a nestěžuju si, je to opravdu lepší varianta než podnájem 8-) Jako pozemek postačí prachobyčejná orná půda, na ostravsku se dá koupit 1000m2 kolem 40ti tisíc. Voda se vyřeší vrtanou studnou za cca 15tis dle hloubky vrtu a elektřinu třeba jako já, že sem si natáhl kabel k sousedovi. Z jističe sme natáhli kabel na el. hodiny a pak ke mě, měsíčně mi řekne kolik elektriky jsem projel a tolik mu zaplatím. Celoroční domek nekupovat, je minimálně jednou tak drahý (navíc se vozí ze zahraničí a v každé zemi znamená celoroční něco jiného, pokud tam je v zimě max -5°C, takže u nás nepoužitelné), koupit letní, ten se dá pořídit 3+kk od 200tis, olepit polystyrenem a obložit palubkama, nebo natáhnout omítku, na střechu vatu, nebo taky poliš a zaplechovat (a aspoň to vypadá jak chatka a né cirkusový karavan), okna se dají zdvojit, že si člověk nechá nařezat skla a nalepí další vrstvu okna. Původní hadicový rozvod vody zrušit, nasvařovat plastové trubky, karmu zaměnit za bojler a na trubky namotat odporový drát a zaizolovat. Původní plynové topení taky pryč a koupit krbová kamna. Já to takhle udělal a vyšlo mě to celkem kol 300tis. bez pozemku, ovšem vše svépomoci, člověk musí být kutil pokud chce MH. A na to jak byla zima dlouhá sem protopil dřeva za cca 5000,- Takovou špeluňku člověk vytopí pomalu svíčkou:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2013 15:08

A jak to resis se splasky?

Jinak mi tam trosicku nevychazi ta matematika. Pokud bych uvazil, ze si koupil neco za 200 tisic a jenom to zateploval polysem + daval do omitky a vsechny ty veci okolo (okna, rozvody vody, bojler), tak mi tech 100 litru nevychazi ani pri svepomoci.

Nemel bys nekde celkovou fotku pred a po?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod luboal 28. 7. 2013 16:54

Zdravim,a kdyz jiz jsme u tema;mel bych pro zajemce pekny,jizne polozeny pozemek s vyhledem na Krkonose.Je na okraji mesta Vysoke/Jiz.
Velmi dobra,asfaltova pristupova cesta,velikost 1632 m2.Pozemek je delitelny. Sam jsem uvazoval postavit si tam pekny MH.Ale z duvodu veku se jiz nechci moc do neceho poustet.Pro zajemce:l.albrecht@gmx.at(poslu foto)
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 7. 2013 23:00

No podle mě je v tvé situaci mobilheim blbost (nic proti nim !), protože je to dočasé řešení na 6 let - tedy krátkodobě. A pokud chcete v dlohodobém hledisku RD a máš pozemek v blízkosti velkého města u OVy již s nějakýma sítěma. Kdybych byl na tvém místě, tak bych si nechal vypacovat plán na RD např. stavba na 2 fáze (ale stavba najednou je lepší, jednodušší, ale zase dražší). Navíc, pokud jseš živnostník a pracuješ z domova, tak si od sebe jako FO můžeš pronajmout vlastní nemovitost (např. z 50% dle dopo FinPoradce) k podnikání a optimalizovat náklady... Jedna z bank přístupná pro živnostnbíky byla RF. Zašel bych tam a poptal se. Jen hypotéka je závazek na dlouhou dobu a ekonomický stav a výhled na ostravsku musíš odhadnout alespoň na 5-6 let, ještě lépe nadelší dobu, ale to už je luštění z kříšťálové koule. Téměř jistota je, že dojde k utlumení těžkého průmyslu - těžba černé uhlí a koksárenství. Zpracování železa se posune spíše do specializovaných oblastí - flaškárna, plechy pro automobily aj. To jsou hlavní tahouni regionu, jak se povede jim, tak se povede celému regionu. Přeorientování se na služby je velikou otázkou a současně i výzvou :o))

1) pozemek + mobilheim = 300 + 300 = 600 na 6 let a pak lze získat něco (+) za prodej ale průběžně (-) za dojíždění busem nebo 2 auta
2) nájem 12 x 8 = 96 je za 6 let skoro 600 a vše out nezbyde nic
Vychází to velmi podobně, nejlpší je konečné řešení rovnou RD + daňová optimalilzace a chvíli jen "louskat šváby" ale ve svém, to se dá vydržet mnohem líp než v cizím.

Koukni se třeba sem
http://www.euro-mobilnidomy.cz/produkty ... hp?id=3249
to je reál a ne nějaké navoněné fotky, jak by to asi mohlo vypadat...
a nová voňavka
http://www.mobilnidomylevne.cz/e-shop/m ... ojene-okna
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 8. 2013 15:52

see SZ
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 9. 2013 00:33

AD Ostaravsko a el. výhledy viz.:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ku-1020984
záleží, jak na tom budou průmysloví tahouni, jak jsem psal v jedné části SZ. Pokud děláš lokální business, tak bych byl ostražitý, ale pokud přes celou rep. nebo globální tak na tom budeš podstatně lépe.
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Skazby 15. 9. 2013 08:07

S474N píše:A jak to resis se splasky?

Jinak mi tam trosicku nevychazi ta matematika. Pokud bych uvazil, ze si koupil neco za 200 tisic a jenom to zateploval polysem + daval do omitky a vsechny ty veci okolo (okna, rozvody vody, bojler), tak mi tech 100 litru nevychazi ani pri svepomoci.

Nemel bys nekde celkovou fotku pred a po?

Ono tam je toho hodně okolo co ti ty prachy sežere.. Domek sem koupil za necelých 230tis., bojler a baterie + trubky cca 6000, kamna + komín + nehořlavé obložení stěny + podlaha pod kamna cca 15000, polystyren na stěny, střechu a podvozek cca 20tis, oplechování střechy cca 3000, obložení palubkama cca 10000, dvojité okna, a pak tu jsou takové ty drobnosti co dělají balík, jako například asi 2 kartony lepících pěn na polystyren, asi 1000 nýtů na střeše, rošt na palubky, asi 10 litrů laku na palubky, všechny šroubky, vruty, zakládací lišty na polystyren, parapety, pak předělávání interiéru dle vkusu, dřevěné žaluzie a podobně a jímka a seš na částkách co se nedopočítáš..
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 13:41

Bojler, baterie a trubky za 6 tisic? Opravdu se bavime v CZK?

Polystyren 20 tisic? To sis zateploval jenom zachod? Nebo si daval zavratnych 5cm polyse?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Skazby 15. 9. 2013 16:18

Bojler sem koupil Junior 80l nějak za 2500,- baterie GeosBest- do kuchyně, kouplny a sprcháče, průměrná cena asi kol 700 za kus, a instalační materiál v modré labuti, trubky vyšly kolem 20kč za metr, ventily kolem 50kč + nějaké kolínka a T-kusy ..kolem těch 6ti to tak bylo celkem.. A polystyren sem kupoval přímo v polystyrence, na stěny 80ku a na střechu 100ku.. Pokud si člověk co nakupuje pouze v baumaxu a obi a myslíš si že tam jsou dobré ceny, tak si připrav dvojnásobek:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 16:52

No ja si nic pripravovat nemusim, protoze takove veci kupuji taky primo u zdroje a navic ted jsem zrovna realizoval zatepleni, takze o tech cenach mam prehled.

Ono je pravdou, ze tyhle "sranda" castky asi mohou vychazet, protoze obvykle toho materialu moc neni. Trubek je tam par metru, stejne jako metraz toho polyse. Mimochodem, docela me prekvapuje, ze si na tom polysi tak setril, cenovej rozdil v techto "tloustkach" je naprosto mizivy a vysledny efekt z hlediska tepelnych ztrat je uz dost znatelny. I tech 10 je na dnesni dobu dost tragicke.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 9. 2013 12:52

V Litoměřicích nabízeli "český dům", 12x8 za 1,2 mio a nepotřebujete stavební povolení! Chtěl bych vidět záruku na to tvrzení o stavebním povolení, když to ani nemá kolečka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 9. 2013 13:32

Tak pokud to chtej videt, tak se racej podivat do stavebniho zakona. A zejmena si neplest ohlaseni a povoleni.

§ 104
(1) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Skazby 18. 9. 2013 19:20

tak šetřit, víc ani nebylo třeba si myslím, stejně pořád větrám, kapku sem předimenzoval krbová kamna, musím větrat i když je škrtím a venku je -30:D ..tak jestli mi ten poliš pustí kapku tepla ven mi žíly netrhá:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2013 20:59

Jake vubec vychazeji realne mesicni provozni naklady?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Skazby 19. 9. 2013 19:35

Nic šíleného, sosám od souseda elektriku a ten má stabilní noční proud, takže elektriku sem neplatil víc jak 1000 za měsíc a to na elektrice vařím a ohřívám vodu, a voda je zadara, tu beru z vrtané studny. Takže když to tak shrnu, bydlím skoro zadarmiko:D Ještě když si to rozložím na osoby, že tu bydlíme ve dvou s přítelkyní:) A dřeva sem za loňskou zimu protopil za 5000,- Myslím že než kdejaký podnájem je lepší toto, mám vlastní 3+kk, jsem na svojem, ve svojem, mám zahradu, klid a žádné sousedy co by mi bušili na dveře že si dám nahlas hudbu a minimální náklady.. Už bych do bytu nešel
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kamča26 19. 9. 2013 22:07

Kamča26
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 9. 2013 00:08

S474N píše:Tak pokud to chtej videt, tak se racej podivat do stavebniho zakona. A zejmena si neplest ohlaseni a povoleni.

§ 104
(1) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,

OK, to ovšem neznamená přivezeme, postavíme, bydlíte.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 17:54

Tak o tom zase nebyla rec. :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod pahore 6. 11. 2015 16:34

děkuji za tuto diskuzi, pevně věřím, že se situace od té doby, co byla založena tato diskuze, tedy od roku 2009, hnula směrem kupředu... nevíte někdo, jak je to dnes se zateplením mobilheimů? Hledám spíše něco na léto a nevím jak se to pak chová v zimě. Vydrží tma s topením, nebo se to musí zateplit zvlášť? Hledal jsem spíše nějaké levnější varianty, líbí se mi třeba:

http://www.mobilni-domy-prodej.cz/brent ... reno-3-kk/

za tu cenu myslím dobré, ale řešil někdo to zateplení prosím? díky
pahore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 6. 11. 2015 19:27

Jen pozor. Už dávno neplatí, že pokud něco není pevně spojeno se zemí, není to stavba.
Dnes se ve stavebním zákoně operuje i s pojmem "výrobek plnicí funkci stavby". Zjednodušeně - i mobilheim je možné umístit jen na ploše k tomu určené, tedy v zastavěném území či v zastavitelné ploše či ploše přestavby dle ÚP.
Taki
Diskutér

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor