Mobilheimy - levné bydlení

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 3. 2009 23:35

Objevil jsem zajímavou možnost bydlení v tzv. Mobilheimu.
Je to kompletně vybavený jednopodlažní dům. Za cenu okolo 200 tisíc se dá pořídit v podstavě kompletně vybavený 2+1.
Když mrknu na dnešní ceny bytů, tak je mi tato možnost velice sympatická. Stačí sehnat menší pozemek s možností připojení vody a elektřiny, odpady, udělat betonový základ pro dům. Pak případně ještě nad tímto domkem postavit malou stříšku. Takže podle mně se dá mít do půl milionu zajímavé a kompletně vybavené bydlení se zahradou.

Dotaz zní. Dá se v tom bydlet dlouhodobě v českém podnebí? Máte s tím někdo zkušenosti? Kolik let to asi tak vydrží?
Abych řekl pravdu, bral bych raději tohle se zahrádkou než drahý podnájem v paneláku 2+1. Na nový byt nebo dům nemám, tohle bych ještě zvládl. Ty domečky jsou opravdu pěkně zařízené a vůbec je mi to nějak sympatické.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 3. 2009 09:37

Zadne zkusenosti s tim nemam. Ale nesel bych do toho v nasich klimatickych podminkach, precejenom tohle nema proti normalnimu baraku stejnou izolaci, takze se to prodrazi v zime na vytapeni (plus doufat, ze mi nekde nezamrzne v rozvodech voda), plus resit problemy s pripojkou inzenyrskych siti, predpokladam, ze tohle taky nema nic moc zabezpeceni proti vykradeni apod.

Mozna si to poridit misto chaty nebo chalupy, kdyz mam nekde pozemek, tak na letni bydleni s relativne bezproblemovou udrzbou to bude ok, ale jako celozivotni bydleni si to nedovedu dost dobre predstavit.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 3. 2009 10:19

"Do půl milionu zajímavé a kompletně vybavené bydlení se zahradou."

Vy seženete pozemek např. 400m2 (když zahrada) se stavební parcelou - s vodou, el. a kanalizací za 300k? To bych měl zájem, i bych investoval do tepelného čerpadla.

Takový pozemek stojí opravdu trochu víc :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 24. 3. 2009 10:26

Vůbec bych se toho nebál, protože izolace u těchto domů jsou dostatečné i na naše podmínky. Pokud prolezeš web, tak najdeš i zkušenosti vlastníků mobilhomů v Čechách. Není to tak dlouho co ukazovali nějakou paní, která si ho nechala vyrobit na zakázku právě k trvalému bydlení. Jen nevím jak to myslíš se základovou deskou - to jsou domy na kolech, žádná základová deska se nestaví a díky tomu nemusíš mít ani stavební povolení. Také o něm uvažujeme na chalupu - máme veliký pozemek v Krkonoších a s výstavbou chaty by byly potíže. Ale k trvalému bydlení bych to bral jako tzv. startovací bydlení, nevím, zda by to bylo vhodné pro větší rodinu. Pořád je to taková jakoby miniatura bydlení - jestli by to po pár letech nelezlo na hlavu - ponorková nemoc.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2009 10:28

Největší problém bude v tom pozemku s možností napojení vody a kanalizace, ten jaksi nebude za hubičku. K tomu si připočti dojíždění z Horní Dolní, pak vytápění a on ten podnájem v paneláku až tak draho vyjít nemusí :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 11:45

4honza:
Jsou i celoroční mobilheimy, které jsou určené i do mrazů a mají lepší tepelnou izolaci.
Ono se to neprodraží. Totiž bydlet v nájmu v paneláku dneska stojí se vším všudy okolo 8 tisíc kč. A když bych měl to vlastní bydlení, kde nemusím platit nájem, tak se na těch 100 tisíc ročně nedostanu ani náhodou.
Ty celoroční mají třeba zde (jsou to nové, ale lze sehnat i starší):
http://www.mobilheimcentrum.cz/roller.php

SocPredator:

Dá se koupit pozemek s chatrčí za 100 tisíc, kde už ta voda i elektřina je přivedena .-) Stačí odstranit tu kůlnu a místo toho postavit mobilheim.

PatrikChrz:
Tak samozřejmě by ten pozemek byl maximálně 10 minut cesty od centra města. Bavíme se o Ostravě. Tady je takových pozemků dostatek.
Přítelkyně dojíždí do práce, ale já pracuji doma.
Je to myšleno jako bydlení na zhruba šest let pro dva mladé lidi, než se našetří na vlastní menší domeček. Ten mobiheim se pak dá prodat.
Ten domeček by stál na stejném pozemku jako ten mobilheim. Dalo by se bydlet a třeba průběžně stavět dům. A hlavně se nezadlužit hypotékou. Toť můj záměr.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 3. 2009 11:50

S-Tony: no ale ty ceny v jejich ceníku jsou poměrně vzdálené tvým 200k...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 11:55

To byl jen příklad. No to jsou nové. Píšu že se dají sehnat i starší celoroční okolo 250 tisíc.
Zapomněl jsem zmínit, že hypotéku ani nedostaneme, protože jsme oba živnostníci. Momentálně žijeme každý zvlášť a chceme to nějak slušně vyřešit. Tím nemyslím, nastěhovat se do panelákového bytu 2+1 s umakartem a otravnými sousedy. A platit nájem 12 tisíc za rekonstruovaný 3+1 taky nechci.

No nebo koupit nějakou jednopodlažní zděnou chatku 1+kk s přívody i odpadem, rekonstruovat a dostavět další místnost. To by taky šlo a celkově by to moc nestálo. O dost míň něž dům.
Naposledy upravil S-Tony dne 24. 3. 2009 12:14, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 3. 2009 18:19

S-Tony: Já teda nevím, nejdříve se ptáš ostatních na jejich názor a pak je přesvědčuješ o pravdivosti své volby. To jako má být "maskované PR" ???
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 3. 2009 18:59

Já se neptal na názor, ale na zkušenosti. A ty tu uvedl jen jeden a to ještě z druhé ruky. Názory vycucané z prstu mně nezajímají. Na ty se dá jen reagovat vlastními názory.
____Jasně že to nebude v reálu tak jednoduché, ale tady jde hlavně o ten prvotní nápad. Jestli máte někdo lepší nápad jak zhruba do půl milionu bydlet poblíž velkého města tak sem s ním. Bez možnosti hypotéky!

PS:
PR? A jé je, další schizofrenik :roll:
PR to opravdu není. Jen mně zajímá jak levně bydlet. Ten odkaz tam je jen kvůli doložení celoroční využitelnosti některých mobilheimů.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 3. 2009 00:05

S-Tony:

A mas udelany nejaky propocet, kde to vyjde opravdu levneji? Nerikam, ze se nedelaji mobilhomy i na podminky ve stredni Evrope, ale jednak to zatepleni stoji neco navic, oproti bytu ovsem vytapis vsechny ctyri steny, podlahu a strechu, takze naklady na vytapeni vyssi stejne budou a je treba si to propocitat. A predpokladam, ze ani v parnem lete to nebude nic prijemneho, stejne jako kazde bydleni v byte primo pod strechou.

V USA je tohle v jizanskych statech pro chudsi vrstvu take zpusob bydleni, ale tady si nejsem jisty, zda to je opravdu tak vyhodne.

Dalsi vec, ktera mluvi docela proti je docela velky previs nabidky nad poptavkou u novych a jiz pouzitych mobilheimu. Pokud to budes chtit prodavat, budes muset jit mozna i pod cenu.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 3. 2009 00:12

Nejlepší bude zajet někde na skládku pro cihly a nějaký 2+1 8*5 metrů si postavit sám.
Výška jen 2,5 metrů. Postavit, zateplit, vybavit.
Když si člověk nechá udělat podklad a sítě, tak ten zbytek už nějak poskládá sám. Materiálů a návodů je dneska habaděj.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod telasada 15. 5. 2011 21:45

My v mobilheimu bydlíme už přes rok,máme dvě malé děti a je to naprosto super,nemůžeme si stěžovat,klasicky jsme ho zateplili polystyrénem,perlinka a klasická fasáda,není co řešit,je to jako dřevostavba,opravdu lacinější bydlení,nenáročné na údržbu,prostě není si na co stěžovat,jen někteří lidé to nechápou,ale v jiných zemích se v nich bydlí normálně,tak proč né v naší republice??? ;-)
telasada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2011 17:13

a mate tu plnou vybavu kolem 600 tis. a vetsi rozmer ? nebo nakej chudej zaklad za 300 t. ? jednou na to nekdo ze znamych koukal tak jsem videl ty varianty.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 5. 2011 18:26

telasada: Vetsina lidi je proste zvykla na klasicky cihlovy barak. Je to casem overena jistota. Drevostavba a podobne materialy mohou byt za par desitek let zrale na demolici. Ja osobne, kdybych mel mit barak, tak klasickou cihlu, vlastni studnu a minimalne 1 nezavisle topeni (=funguje ikdyz vypadnou dodavky elektriny, plynu, atd). Kdyby me bavilo vrtani se v hline, tak i dost velky pozemek, aby se na nem dalo vypestovat dost jidla. Ale to uz je extrem.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků