Mobilheimy - levné bydlení

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2011 20:51

Co to je "1 nezávislé topení"?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 5. 2011 21:13

Noxik: a to jidlo bys pestoval az po praci nekdy vecer (kterou bys mel kvuli splaceni te hypo) nebo kdy?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2011 14:03

Tomáš Marný: Jak jsem jiz psal vyse, 1 nezavisle topeni znamena, ze ikdyz Rusko vypne plyn, CEZ elektrinu, tak nezmrznu. Minimalne jednu zimu, abych si na pristi rok mohl sehnat palivo. Cili to bude uhli nebo drevo.

S474N: Ja bych si je nepestoval nikdy, pokud by mi nehrozila smrt hladem, nebot zemedelske cinnosti nenavidim. Ale v pripade nouze by se kus pouzitelneho pozemku hodil. Barak bych si na hypo nekoupil, kdyz na to nemam, tak se do toho nebudu cpat. To uz radeji maly byt - ma mensi provozni naklady a bude driv splacen.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2011 14:37

Takže kamínka v každé místnosti? Nebo jen v jedné?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2011 15:10

Proboha proc, jeden kotel v kotelne.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2011 20:25

Bez oběhového čerpadla? Takže na samotíž, dvoucoulové (nebo minimálně pětičtvrtkové) trubky k radiátorům? A na tom samém provozuješ plynový nebo elektrický kotel?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 5. 2011 20:35

Tomáš Marný: čerpadlo napájené jedním solárním panelem a akumulátorem ve sklepě :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2011 23:14

Jo, to je sice možné, ale pokud Noxík předpokládá, že odpadne plyn i elektrika, tak by stejně tak měl předpokládat i odpadek slunečního záření...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 5. 2011 08:40

tak pak zbývá ještě benzínový generátor a jako poslední možnost jízdní kolo s dynamem...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 5. 2011 13:16

Tomáš Marný: Ano samotiz. Tusim, ze treba ty automaticke kotle na uhli funguji nouzove i bez elektriny, jen uz se musi prikladat rucne. Elektrina je dost draha, plyn uz o neco min. Neprovozuji, jen uvazuji kdybych nevedel co s penezma a porizoval si barak. Plyn uz jednou vypadl, ale Rusko ho nastesti zas pustilo. Na vypadek elektriny staci bydlet v spatne zasitovane oblasti a servane vedeni.

mikicz: A vis kolik by stal ten benzin? Kdyby to uz bylo technicky mozne, jako ideal bych videl solarni panely na strechu, do zeme zakopat nadrz na vodik a palivovy clanek misto privodu elektriny. Slunicko v lete vyrobi pres fotovoltaiku elektrinu, ta premeni vodu na vodik, ten se uskladni na zimu a v zime se z vodiku v palivovem clanku vyrobi elektrina a tou se topi/sviti/vari. Zatim to neni technicky mozne/rentabilni, ale jako koncept to neni spatne. Clovek by byl uplne nezavisly na dodavkach energie. Bohuzel ikdyby to nakrasne technicky mozne bylo, urcite se to zakaze, nebot by energeticke monopoly nemeli zisky.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keska 2. 6. 2011 09:49

Dobrý den,
chtěla bych sdělit vlastní poznatky o bydlení v mobilním domě. Bydlíme v mobilheimu již něco přes rok a zatím je to krásné.
Koupili jsme si Atlas Florida, bohužel nám nestačili vyměnit okna za dithermy, což jsme uprostřed zimy dělali sami, protože na jednoduchých sklech se srážela voda a proto tam bylo vlhko. Po tomto zásahu bylo vše OK. Poměrně lehce jsme ho vytopili plynovými kamny Pohoda a když byla opravdu tuhá zima (a letos byla) přitápěli jsme krbovými plynovými kamny, které jsou součásti mobilheimu. Protože jsme na zimu nebyli nijak zvláště připraveni, měli jsme jedenkrát problém se zamrznutým odpadem - po obestavení mobilheimu již žádný problém nebyl. Jaro až do současnosti je jeden pohodový den za druhým. Poměrně lehce se dá větrat a tím pádem je uvnitř příjemně. Nicméně uvažujeme o koupi přenosné klimatizace, ale o tom jsme uvažovali již při koupi. V současné době budujeme terasu a upravujeme zahradu a jsme maximálně spokojeni.
Budete-li se chtít dozvědět více, můžete napsat na e-mail: kessy53@seznam.cz
keska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skazby 28. 7. 2013 13:48

Já mobilheim mám, žiju v něm natrvalo a nestěžuju si, je to opravdu lepší varianta než podnájem 8-) Jako pozemek postačí prachobyčejná orná půda, na ostravsku se dá koupit 1000m2 kolem 40ti tisíc. Voda se vyřeší vrtanou studnou za cca 15tis dle hloubky vrtu a elektřinu třeba jako já, že sem si natáhl kabel k sousedovi. Z jističe sme natáhli kabel na el. hodiny a pak ke mě, měsíčně mi řekne kolik elektriky jsem projel a tolik mu zaplatím. Celoroční domek nekupovat, je minimálně jednou tak drahý (navíc se vozí ze zahraničí a v každé zemi znamená celoroční něco jiného, pokud tam je v zimě max -5°C, takže u nás nepoužitelné), koupit letní, ten se dá pořídit 3+kk od 200tis, olepit polystyrenem a obložit palubkama, nebo natáhnout omítku, na střechu vatu, nebo taky poliš a zaplechovat (a aspoň to vypadá jak chatka a né cirkusový karavan), okna se dají zdvojit, že si člověk nechá nařezat skla a nalepí další vrstvu okna. Původní hadicový rozvod vody zrušit, nasvařovat plastové trubky, karmu zaměnit za bojler a na trubky namotat odporový drát a zaizolovat. Původní plynové topení taky pryč a koupit krbová kamna. Já to takhle udělal a vyšlo mě to celkem kol 300tis. bez pozemku, ovšem vše svépomoci, člověk musí být kutil pokud chce MH. A na to jak byla zima dlouhá sem protopil dřeva za cca 5000,- Takovou špeluňku člověk vytopí pomalu svíčkou:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2013 14:08

A jak to resis se splasky?

Jinak mi tam trosicku nevychazi ta matematika. Pokud bych uvazil, ze si koupil neco za 200 tisic a jenom to zateploval polysem + daval do omitky a vsechny ty veci okolo (okna, rozvody vody, bojler), tak mi tech 100 litru nevychazi ani pri svepomoci.

Nemel bys nekde celkovou fotku pred a po?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 28. 7. 2013 15:54

Zdravim,a kdyz jiz jsme u tema;mel bych pro zajemce pekny,jizne polozeny pozemek s vyhledem na Krkonose.Je na okraji mesta Vysoke/Jiz.
Velmi dobra,asfaltova pristupova cesta,velikost 1632 m2.Pozemek je delitelny. Sam jsem uvazoval postavit si tam pekny MH.Ale z duvodu veku se jiz nechci moc do neceho poustet.Pro zajemce:l.albrecht@gmx.at(poslu foto)
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 7. 2013 22:00

No podle mě je v tvé situaci mobilheim blbost (nic proti nim !), protože je to dočasé řešení na 6 let - tedy krátkodobě. A pokud chcete v dlohodobém hledisku RD a máš pozemek v blízkosti velkého města u OVy již s nějakýma sítěma. Kdybych byl na tvém místě, tak bych si nechal vypacovat plán na RD např. stavba na 2 fáze (ale stavba najednou je lepší, jednodušší, ale zase dražší). Navíc, pokud jseš živnostník a pracuješ z domova, tak si od sebe jako FO můžeš pronajmout vlastní nemovitost (např. z 50% dle dopo FinPoradce) k podnikání a optimalizovat náklady... Jedna z bank přístupná pro živnostnbíky byla RF. Zašel bych tam a poptal se. Jen hypotéka je závazek na dlouhou dobu a ekonomický stav a výhled na ostravsku musíš odhadnout alespoň na 5-6 let, ještě lépe nadelší dobu, ale to už je luštění z kříšťálové koule. Téměř jistota je, že dojde k utlumení těžkého průmyslu - těžba černé uhlí a koksárenství. Zpracování železa se posune spíše do specializovaných oblastí - flaškárna, plechy pro automobily aj. To jsou hlavní tahouni regionu, jak se povede jim, tak se povede celému regionu. Přeorientování se na služby je velikou otázkou a současně i výzvou :o))

1) pozemek + mobilheim = 300 + 300 = 600 na 6 let a pak lze získat něco (+) za prodej ale průběžně (-) za dojíždění busem nebo 2 auta
2) nájem 12 x 8 = 96 je za 6 let skoro 600 a vše out nezbyde nic
Vychází to velmi podobně, nejlpší je konečné řešení rovnou RD + daňová optimalilzace a chvíli jen "louskat šváby" ale ve svém, to se dá vydržet mnohem líp než v cizím.

Koukni se třeba sem
http://www.euro-mobilnidomy.cz/produkty ... hp?id=3249
to je reál a ne nějaké navoněné fotky, jak by to asi mohlo vypadat...
a nová voňavka
http://www.mobilnidomylevne.cz/e-shop/m ... ojene-okna
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků