Mobilheimy - levné bydlení

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 8. 2013 14:52

see SZ
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 9. 2013 23:33

AD Ostaravsko a el. výhledy viz.:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ku-1020984
záleží, jak na tom budou průmysloví tahouni, jak jsem psal v jedné části SZ. Pokud děláš lokální business, tak bych byl ostražitý, ale pokud přes celou rep. nebo globální tak na tom budeš podstatně lépe.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skazby 15. 9. 2013 07:07

S474N píše:A jak to resis se splasky?

Jinak mi tam trosicku nevychazi ta matematika. Pokud bych uvazil, ze si koupil neco za 200 tisic a jenom to zateploval polysem + daval do omitky a vsechny ty veci okolo (okna, rozvody vody, bojler), tak mi tech 100 litru nevychazi ani pri svepomoci.

Nemel bys nekde celkovou fotku pred a po?


Ono tam je toho hodně okolo co ti ty prachy sežere.. Domek sem koupil za necelých 230tis., bojler a baterie + trubky cca 6000, kamna + komín + nehořlavé obložení stěny + podlaha pod kamna cca 15000, polystyren na stěny, střechu a podvozek cca 20tis, oplechování střechy cca 3000, obložení palubkama cca 10000, dvojité okna, a pak tu jsou takové ty drobnosti co dělají balík, jako například asi 2 kartony lepících pěn na polystyren, asi 1000 nýtů na střeše, rošt na palubky, asi 10 litrů laku na palubky, všechny šroubky, vruty, zakládací lišty na polystyren, parapety, pak předělávání interiéru dle vkusu, dřevěné žaluzie a podobně a jímka a seš na částkách co se nedopočítáš..
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 12:41

Bojler, baterie a trubky za 6 tisic? Opravdu se bavime v CZK?

Polystyren 20 tisic? To sis zateploval jenom zachod? Nebo si daval zavratnych 5cm polyse?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skazby 15. 9. 2013 15:18

Bojler sem koupil Junior 80l nějak za 2500,- baterie GeosBest- do kuchyně, kouplny a sprcháče, průměrná cena asi kol 700 za kus, a instalační materiál v modré labuti, trubky vyšly kolem 20kč za metr, ventily kolem 50kč + nějaké kolínka a T-kusy ..kolem těch 6ti to tak bylo celkem.. A polystyren sem kupoval přímo v polystyrence, na stěny 80ku a na střechu 100ku.. Pokud si člověk co nakupuje pouze v baumaxu a obi a myslíš si že tam jsou dobré ceny, tak si připrav dvojnásobek:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 15:52

No ja si nic pripravovat nemusim, protoze takove veci kupuji taky primo u zdroje a navic ted jsem zrovna realizoval zatepleni, takze o tech cenach mam prehled.

Ono je pravdou, ze tyhle "sranda" castky asi mohou vychazet, protoze obvykle toho materialu moc neni. Trubek je tam par metru, stejne jako metraz toho polyse. Mimochodem, docela me prekvapuje, ze si na tom polysi tak setril, cenovej rozdil v techto "tloustkach" je naprosto mizivy a vysledny efekt z hlediska tepelnych ztrat je uz dost znatelny. I tech 10 je na dnesni dobu dost tragicke.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 9. 2013 11:52

V Litoměřicích nabízeli "český dům", 12x8 za 1,2 mio a nepotřebujete stavební povolení! Chtěl bych vidět záruku na to tvrzení o stavebním povolení, když to ani nemá kolečka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 9. 2013 12:32

Tak pokud to chtej videt, tak se racej podivat do stavebniho zakona. A zejmena si neplest ohlaseni a povoleni.

§ 104
(1) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skazby 18. 9. 2013 18:20

tak šetřit, víc ani nebylo třeba si myslím, stejně pořád větrám, kapku sem předimenzoval krbová kamna, musím větrat i když je škrtím a venku je -30:D ..tak jestli mi ten poliš pustí kapku tepla ven mi žíly netrhá:D
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2013 19:59

Jake vubec vychazeji realne mesicni provozni naklady?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skazby 19. 9. 2013 18:35

Nic šíleného, sosám od souseda elektriku a ten má stabilní noční proud, takže elektriku sem neplatil víc jak 1000 za měsíc a to na elektrice vařím a ohřívám vodu, a voda je zadara, tu beru z vrtané studny. Takže když to tak shrnu, bydlím skoro zadarmiko:D Ještě když si to rozložím na osoby, že tu bydlíme ve dvou s přítelkyní:) A dřeva sem za loňskou zimu protopil za 5000,- Myslím že než kdejaký podnájem je lepší toto, mám vlastní 3+kk, jsem na svojem, ve svojem, mám zahradu, klid a žádné sousedy co by mi bušili na dveře že si dám nahlas hudbu a minimální náklady.. Už bych do bytu nešel
Skazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kamča26 19. 9. 2013 21:07

Kamča26
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 9. 2013 23:08

S474N píše:Tak pokud to chtej videt, tak se racej podivat do stavebniho zakona. A zejmena si neplest ohlaseni a povoleni.

§ 104
(1) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,

OK, to ovšem neznamená přivezeme, postavíme, bydlíte.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 16:54

Tak o tom zase nebyla rec. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pahore 6. 11. 2015 15:34

děkuji za tuto diskuzi, pevně věřím, že se situace od té doby, co byla založena tato diskuze, tedy od roku 2009, hnula směrem kupředu... nevíte někdo, jak je to dnes se zateplením mobilheimů? Hledám spíše něco na léto a nevím jak se to pak chová v zimě. Vydrží tma s topením, nebo se to musí zateplit zvlášť? Hledal jsem spíše nějaké levnější varianty, líbí se mi třeba:

http://www.mobilni-domy-prodej.cz/brent ... reno-3-kk/

za tu cenu myslím dobré, ale řešil někdo to zateplení prosím? díky
pahore
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků