Nejlevnější rodinný dům - Chico. Je zde alternativa?

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 1. 2012 11:39

Malý rodinný dům Chico je takovou legendou, jež předchází své jméno. Kdo uvažuje o rodinném domku za pár kaček a mít soukromí, jistě na tento dům z vyhledávačů narazil.

Chico sice vypadá zajímavě, má však mnoho negativ, které přirozeně s extrémně nízkou cenu přicházejí.

Předně katalogová cena 999.999Kč je bez DPH, dále bez základové desky, bez vytápění, bez přístřešku na auto atd. atd...

Původně jsem o tomto typu domu uvažoval, kde by holt nízkou cenu vykompenzovalo občasné se starání o dům. Prostě péče jako o auto. Ovšem nelíbí se mi beton, který v zimě chladí, v létě hřeje. Ideální by bylo mít to naopak. Dřevostavbu zmítám.

Dále mě zaskočila arogance a laxnost Canaby (tzn. autora, developera a realizátora stavby).
Vysoká stížnost stávajících klientů a neochota Canaby mě přesvědčila podívat se po alternativách. Konkrétně pak po řadových domech - kvůli ceně.

Má zde nějako nějaký tip na cenově dostupný (ideálně do 2M) domek, klidně řadový...? Parcelu již máme, jedná se o samostatnou výstavbu. Narazil jsem třeba na toto:

Řadovka JANA: http://www.domystart.cz/nabizime/rodinne-domy/jana/ s cenou od 1.3M.

Nějaký další tip? Google je docela imunní, nabízí samé hotové projekty. :(
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 17. 1. 2012 21:06

Teda nejvetsi pokoj necelych 24m2, to je jak panelak se strechou.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 1. 2012 21:11

Jistě, ideální je obejvák alespoň 80 m2, to člověk využije...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 1. 2012 21:42

Tak nemusí bejt 80 m2, ale 40 - 50 by nebylo špatných. 31,3 na obývák + kuchyň je fakt panelák, ložnice 8 + 8 + 15 zrovna tak.

Na druhou stranu lepší skromné než pak skončit v exekuci.

Ovšem označovat dneska něco takového jako dvougenerační je špatný vtip.

EDIT: Tedy předpokládám, že se bavíme o domku Jana. I když Chico je prakticky totéž.
EDIT2: V katalogu to jako dvougenerační mají vyobrazeno ve variantě dvojdomek, což už je rozumné, takže beru zpět.

-- 17. 1. 2012 22:04 --

Co sem prolistoval katalog na http://www.domystart.cz/ tak tam mají několik kousků s podlahovou plochou 110 - 120 m2 za cenu kolem mega a tři čtvrtě, to už mi přijde celkem fajn.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 1. 2012 22:59

Tak shodou okolností jste to trefili, neboť dva domky na sebe nalepené by ve skutečnosti opravdu měly tvořit dvougenerační celek pro dvě na sobě nezávislé rodiny. Neznáte, zdejší mágové a znalci, alternativu nějakou k domům Chico a Jana?

Ďakujem pěkně. :)
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 1. 2012 23:18

Pokud zamítáte dřevostavbu, tak se pod 2M dodavatelsky nedá dostat. Dost špatně to šlo s DPH 10%, výsledek byla stejně holostavba, kolem domu je spousta dalších nákladů na terénní úpravy apod.
:-)

Jinak mě zaujalo, že máte parcelu a uvažujete o klidně řadovém domku. To je pak na spolupráci se sousední parcelou a to přece nemůže klapnout. Řadovky se kupují i s pozemkem - ledaže byste na tom svém pozemku postavil dvojdomek, což je ale cenově někde jinde.

Alternativu k těm cenově atraktivním, a přitom jste sám výstižně popsal proč, zděnou neznám. Možná / http://www.ekonomicke-stavby.cz /, ale tam se pod 2M vejdete jen s děsně malým domkem (a hnusným). Tohle nemá uspokojivé řešení - na zděný solidní domek bych si dneska dal minimální rozpočet 2,5M, samozřejmě svépomocí se dá dostat mnohem níž, ale to asi není na programu dne...
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2012 08:09

SocPredator: osobne bych se svepomoci vubec nebranil (a taky nebranim). Kdyz si clovek propocita, kolik za tu dobu stavby vydela v praci a kolik zaplati firme, ktera ho navic oskube a jake bude resit reklamace. Tak je opravdu lepsi se jit hodit na pracak, prilozit ruku k dilu. Ma to vedlejsi efekt v tom, ze si clovek zaroven ohlida, co kdo na stavbe dela a jak to dela.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 18. 1. 2012 09:46

Nedělám si iluze o tom, že s nižší cenou klesá kvalita. Koneckonců, cena téměř vždy označuje kvalitu nebo míru komfortu. Na parcele, která má určitou výměru, bych rád postavil domek. Malý, pro malou rodinu, spíš jakousi náhradu za městský byt. Protože je parcela poměrně velká, napadlo mě postavit buďto:

- dvojdomek, kdy polovinu domku i s polovinou parcely bych dále prodal, abych se dostal na nějakou rozumnou cenu za svůj domek nebo na nízké částce a nepříliš dlouho byl zatížen investovanou částkou do celé stavby

- bych postavil svůj dům na předem vytyčené parcele a zbytek bez zástavby prodat, ať si dotyčný kupující postaví třeba heliport. :mrgreen:

Protože mě láká spíše varianta 1, chtěl bych mít, to co vedle - přináší to ovoce. Cenové nabídky x2 snižují náklady při zpětném přepočtu na JEDNU stavbu a v druhé řadě člověk, pokud mu sedne soused, tomu druhému nic nezávidí, což většinou tvoří špatné sousedské vztahy. Už od podstaty člověk, že jo... :)

Protože pokladna není nafukovací, mám zájem do samotné stavby investovat co možná nejméně. Osobně mám limit tak 3,5M na oba dvojdomky, nebo po přepočku 1,75M na domek. DPH bude nutné asi připočíst. Z tohohle důvodu se mi líbí výše uvedené Chico. V rozpočtu člověk je, jedná se zkrátka o alternativu k městskému bytu, aby měl člověk kam vypadnout na víkend. Málo místa má i svá pozitiva: je to útulné, nemusí se tolik uklízet, ale zase člověk nemůže moc vymýšlet dispozice a přestavovat. Jenomže Mně se nelíbí politika a arogance v jednání CANABY. Už z tohohle důvodu nechci být jejich klientem, a já v pozici managmentu spol CANABA bych okamžitě udělal něco na zpětnou reputaci!!!

Alternativou je pak JANA (odkaz výše). Našel jsem plno firem stavící řadovky, kdy je mi jasné, že 2 domky není 70 domků. Ale minimálně jako reference do příměstkých oblastí by to nebylo marné. Velmi krásně staví třeba anglický resort, ovšem cenově je někde jinde. Faktem taky zůstává, že v těch jejich cenách je započtena i cena pozemku, což v mnoha případech s výměrou 300m může být i 1/3 z ceny. Takže místo 3.330.000, může samotná realizace stát třeba jen 2M. A jsem tam, kde jsme byli. Jenomže nikdo nestaví na klientově pozemku, v tom je problém.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 1. 2012 10:15

obdivuju tvojí odvahu, nebo naivitu. Z ekonomického hlediska to co píšeš smysl dává. Z hlediska mezilidského už méně a postavit někomu dům a pak ho prodat a tím ztratit kontrolu nad sousedy je cesta do pekla.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 1. 2012 10:29

Anglický resort? Ráno tě budí sousedi odjíždějící do práce, protože jsou okna jedno vedle druhého a auta pod nimi. Lidi, co to koupili by to rádi prodali, ale je to neprodejné. U Kralup druhou část ani nedostavěli, je to vesnice, kde není ani hospoda, natož obchod, takže je to jen panelák naležato, sloužící jako noclehárna.

Obývák 24m2 mi nepřijde špatný, když je kuchyň a jídelna mimo.
Stojí za to prolézt nějaké blogy o stavbě domů a slušné info jsou na livingu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 1. 2012 11:13

koblih.jr, v současné době ekonomická situace developerské činnosti moc nepřeje, takže představa stavby dvojdomku s následným prodejem či pronájmem je riziko. Navíc je to spousta starostí navíc.

Záleží v jaké je to lokalitě a jak je ten pozemek velký, od toho závisí cena při prodeji/pronájmu půlky toho dvojdomku nebo cena při prodeji pozemku.

Pokud máš málo peněz na stavbu, tak mi přijde nejlepší prodat půlku pozemku a tím si vylepšit rozpočet na stavbu abys nemusel stavět králíkárnu jako Chico nebo Jana. Nebo prodat pozemek celý a koupit si byt.

-- 18. 1. 2012 11:15 --

kejki3, v té Janě je právě 24m2 na obývák i s jídelnou, kuchyň je jen kuchyňský kout 7m2.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 1. 2012 11:29

kejki3 píše:Obývák 24m2 mi nepřijde špatný, když je kuchyň a jídelna mimo.


24m2 obyvak bez kuchyne a jidelny jsme meli za komunistu v panelakovem byte, sem tam nejak predpokladal, ze doba se nekam posunula a u domu zvlast. Ted mam v normalnim byte obyvaci pokoj 50m2 a prijde mi to tak akorat, samozrejme v baraku by mohl byt i vetsi, v byte se clovek musi vice uskrovnit.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josef.frantisek 18. 1. 2012 12:32

Nekoukali jste taky na stránky domyzahubicku.cz? Nabízí menší domy za relativně rozumný peníz. Bohužel se mi nikde na netu nepodařilo najít nějakou pozitivní recenzi, o této firmě nejsou takřka žádné informace. Našel jsem jen 1 názor, který varuje, že by to mohl být podvod.
josef.frantisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 2. 2012 17:02

no vono cena tomu bude odpovidat, kdyz si porovnam 4+kk na webu a nas, tak je o par metru kratsi , ale tam fakt nebude spousta veci .
muze to bejt osizeny treba o topeni , coz je velka polozka , buhvi jaky podlahy a izolace tam budou , natoz co ti daj navrch podlahy. jestli vubec jsou v cene. kuchyn tam urcite nebude ,dalsi vybaveni, mozna ani zadnej kotel - at uz na plyn, elektrinu, ci neco jinyho .

dodavatel je ovsem naka expand holding se a to kdyz se podivas na web tak ti vyjede zamitnuty navrh na insolvenci , a ta firma domy za h. s.r.o. ma jen 2 zamestnance . od toho bych dal ruce pryc. a to ze si na to najmou nakou firmu a schrabnou si za to jen rezervacni poplatek se mi nezda. a ze by firma stavela hnedka bez zalohy, tak to jedine mezi znamejma na vesnici na dobry slovo ,ze se nekdo za nej zaruci .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků