Cena pozemku - Jižní Čechy

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod muisa 14. 11. 2013 14:31

Ahoj, mám zájemce na odkup pozemku v Jižních Čechách, konkrétně se jedná o pozemek u obce Malšice. Jedná se o ornou půdu. Zájemce navrhl cenu 8 kč/m. Mě se to zdá málo, ale nevím. Nikde jsem žádnou cenovou mapu nenašel. Nevíte někdo, jak se tam ceny pohybují? Díky
muisa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 14. 11. 2013 17:59

Důležitá je i výměra, cena je možná, i když je při spodní hranici. Ceny lze vypozorovat např. na sreality.cz. Za tuto cenu se prodává jen "věčné" pole :-)
Pokud půjde plocha dle územního plánu na zástavbu, chtěl bych násobně víc.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 14. 11. 2013 23:55

To bývá nejnižší cena pole s průměrnou výnosností.
Pokud se pole dotýká obce, tak bych držel, držel, až se z toho stanou stavební pozemky.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 15. 11. 2013 09:44

Samozřejmě to nelze takhle na dálku, bez dalších informací ohodnotit. Každopádně 8 Kč/m je cena těch nejhorších ploch. Podle mě reálná cena nebude nižší jak 15 kč/m. Ale opravdu takhle jen hádám...

Jak už kdosi psal, doporučuji zavítat na sreality nebo jiný server, najít si obdobný pozemek (i vzhledem k poloze k obci apod.) a porovnávat. Když se oceňují pozemky znalci např. k exekuci, dělají to stejně. Hledají podobné nemovitosti...
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 16. 11. 2013 06:32

Našel jsem starší inzerát: prodej pozemku - orná půda 26000m2 za cenu kolem 305000 Kč.

podívej se i sem http://zemedelskepozemky.cz/
LGA
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků