Přístup do skladu uhlí ve vlastním domě

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 19. 11. 2014 19:00

Dobrý den,
popíšu nepříjemnou situaci, která nás potkala, a rád bych si poslechl názory lidí, kteří něčím podobným třeba prošli, než to začnu řešit s právníkem.

1) Nedávno jsme koupili dům, který patřil rodičům mé ženy, přesněji řečeno dům jsme odkoupili od maminky mé ženy.

2) Dům má přístup do skladu uhlí u kotelny na pozemku, který patří bytovému družstvu. Přístup z jiné strany je obtížný, resp. autem uhelných skladů nedosažitelný

3) Ještě minulý rok přijelo auto, vysypalo uhlí na pozemek, uhlí se během jednoho dne ručně složilo, takže prachu a bordelu bylo určitě víc než teď (viz bod 4) a nikdo neprotestoval.

4) My jsme po koupi vytvořili ve zdi domu otvor, kterým je možné bez problémů složit uhlí pásovým dopravníkem. Tak se i stalo - přijelo auto s uhlím, za 10 minut bylo uhlí složeno, my jsme ještě zametli veškerý bordel. Den předtím jsme i mluvili s paní z protějšího baráku, že uhlí bude složeno a žádný protest od nikoho nezazněl.

5) Nyní jsme byli upozorněni (neoficiálně a ne lidmi z protějšího baráku), že na bytovém družstvu je petice, že si obyvatelé protějšího domu nepřejí, aby sem auto s uhlím vůbec jezdilo. Pravděpodobně nějakou roli hrají vztahy, kdy jedna osoba petici zpunktovala (v podstatě my se ženou ji neznáme), ostatní (všichni) sousedé ji petici podepsali, aby "měli klid" - to víme, dva sousedi nám to přímo řekli.

Jaký je podle vás nejlepší postup? Na pozemku není věcné břemeno. Jak jsme psal, jinak uhlí rozumně nesložíme.

Má cenu se o něco pokoušet, nebo používat jen elektrokotel, protože se stejně ničeho nedomůžeme?

Bavíme se o tom, že na pozemku zastaví 2x-3x ročně na 10 minut auto s uhlím. Nedokážu pochopit, že někdo tráví čas takovým buzerováním druhých.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 20. 11. 2014 10:46, celkově upraveno 1
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 19. 11. 2014 19:51

Che che, ja zase nedokazu prijit na to, jak by ti tam mohli zabranit v prijezdu auta? Jako ze by si to oplotili? Proste to neres. Dokud tam je volna prijezdova cesta, tak ti v tom nezabrani i kdyby se na schuzi bytoveho druzstva na hlavu staveli.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 11. 2014 20:11

Pokud to nedotáhnou k soudu, tak bych nic neřešil...

Ale sousedské vztahy to samozřejmě nezlepší. Zkusil bych zapátrat po autorovi a mluvit s ním a to průběžně. Základem je (pro normálně myslící lidi)
1) pojmenovat problém
2) najít schůdné řešení pro všechny strany (nebo pro většinu)
3) vyřešit ho
Některým lidem ale často ani nejde o to něco vyřešit, ale rádi se dohadují a ukazují možnosti moci (tj. stěžování života nováčkům) nebo je za tím schované něco jiného (ego, blbá nálada, fúra volného času, nedostatek kontaktu s lidmi, máš lepší auto než on apod.). Případně bych přijal protiakci a sledoval, zda na něj nemůžu taky z nějakého "adekvátního" důvodu připravit petici. Chodil bych ho často navštěvovat a zdržovat. Ale jsou to žabo-myší války... :roll:
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 11. 2014 21:37

Tak zase z druhé strany, proč by vlastník pozemku měl zdarma strpět vjíždění auta s uhlím.

A dále (a to mi možná přijde i zásadnější) topení sirnatým českým uhlím dost znečišťuje ovzduší, takže pokud je ten bytový dům nějak poblíž, tak věřím, že to obyvatele může obtěžovat. Já taky bydlím v paneláku kde je poblíž domková zástavba a někdo tam podle zápachu topí kdoví čím. Kdybych měl legální způsob jak tomu zamezit, třeba právě znemožněním tam to uhlí dostat, tak to udělám.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 20. 11. 2014 10:38

Zkusíme se s nimi dohodnout.

xtonda: Jasně, zkoušet mohou ledaccos, i když pochybuju, že zrovna my to ovzduší znečišťujeme víc než sousedé vedle - máme nový kotel v III. emisní třídě.
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 11. 2014 09:57

Upřímně, III. emisní třída už dnes není žádná sláva. Nic "horšího" se ani nesmí prodávat...
Ale jinak souhlas s tím co tu už bylo napsáno.
jichaj
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník