Rekonstrukce domu- Nová střecha a nová okna - cena?

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trada85 12. 11. 2015 19:52

Dům, patrový 3,5+1 cca 110m² (bez velkeho sklepa a prostorne pudy), dostavěn někdy 1959 (?), smíšené zdivo (nějaké tvárnice a cihly), půdorys cca 10*11m.

Chci se zeptat na orientační ceny 2 rekonstrukcí (díval jsem se samozřejmě už i jinde na internetu):

1) Kolik by tak stála výměna oken za plastová , dům má zhruba 5 krát "trojokna" (celkem 180*133cm) a 2x dvojokna a pár menších oken. Jedndouše dům patrový 3,5+1 cca 110m².
Orientačně, podle http://www.oknapresinternet.cz/ mě to vyšlo CELKOVE na cca 100 000kč. (CELKOVE= okna, vybourani starych, odvezeni suti, instalace novych a zednicke prace, tzn. asi "vše")
Odpovídá to tak, celkově okna komplet vyměnit za 100 000kč?

2) Kolik by stála KOMPLET výměna střechy (tzn. odstranění staré, VCETNE krovu) a instalace nové včetně materiálu a práce, žádná stavba svépomocí nebo rodinou/přáteli, tesaři, pokrývači a pár klempířských prací asi. Střecha má celkově cca 158m², kombinace dvou typů: Polovina domu má valbovou střechu a druhá polovina domu má celkem vysokou sedlovou střechu viz http://www.boonstrechy.cz/img/clanky/typy-strech.jpg.
Zajímá mě normal, spíše levná cena a materiál, stačí asi eternitové nebo betonové tašky. Rovněž žádné vikýře, žádná okna (podkroví není obytné), chci jen aby to "fungovalo" ne aby to vypadalo hezky atd.

Počítal jsem že tak do 250 000kč, spíše do 350 000Kč by se to mělo vejít (komplet výměna střechy včetně materiálu a veškerých prací, odvozu suti staré střechy)?

A PROSIM pište normal odhady pro funkční věci bez pič*vinek, žádná střecha za 0,5 milionu atd., na popsaný dům je to přehnaně moc.
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2015 20:48

Podobně inteligentní dotaz, jako kdybys napsal, že chceš koupit auto a na kolik to vyjde. Asi něco mezi Dacia Sandero za 175 kKč a Veyronem za 30 mega.
Těch 250 tisíc stála známou střecha před nějakými 15 léty na zhruba stejně velkém baráku, od firmy na klíč, žádné svačinky a kafe řemeslníkům. Obytné 1. patro, takže střecha celkem členitá. Těch 250 000 bych bral dnes jako minimum...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod trada85 12. 11. 2015 21:54

Tomáš Marný:
Jjasně jsem psal že chci "základ", základní funkčnost, v tom textu to tam je několikrát napsáno tímto způsobem. Pokud vám někdo řekne že chce doporučit zhruba auto na základní přesuny, nechce nic extra jenom normal základní funkčnost a vy mu nabídnete auto za 30 milionu, tak... no... :-) ehm.

V tom textu JE dost informací aby někdo trochu inteligentní a s alespon nějakými zkušenostmi s tímto dokázal dát nějaký základní odhad.

Prosím ostatní, jaké máte s tímto vlastní zkušenosti nebo co jste "slyšeli".
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2015 22:16

Clovece, jsi normalni? Asi moc ne.

Jak mame vedet, jakou chces konstrukci, jake jsou konstrukci detaily, jakou chces krytinu a dalsich milion parametru?

U oken to same - jaky profil, kolik skel, jaka lista a dalsi milion parametru.

On je takovej problem se zaregistrovat na nejakych online poptavkach, tam se takhle vyblit a potom se jenom procitat tema nabidkama, co ti kdo posle? Nicmene se priprav, ze budes muset byt trochu (HODNE) konkretni.

Jo a mimochodem, az ten barak takhle inteligentne zaplacnes novejma oknama, tak si do te strechy nech rovnou vmontovat i vzduchotechniku, jinak tam shnijes plisni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod richardsonec 9. 7. 2017 14:39

Mno to je vetšinou težké jen tak odhadnout na foru. Tam je x dalších detajlů, co mohou hýbat s cenama. Takže podle mě nejideálnější je se obrátit přímo na firmu nebo použít online kalkulátor ceny oken na míru. Jen tak z textu, to podle mě nikdo neodhadne přesně. Nebo to bude hodně orientační.
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 7. 2017 18:36

Jasne, dulezity je, ze sis tu udelal reklamu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod LGA 14. 7. 2017 07:32

Podívej se na toto fórum http://forum.tzb-info.cz/
LGA
Diskutér

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor