Rekonstrukce topeni ano nebo ne?

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KoubakL 2. 5. 2017 18:42

Zdědil jsem starší dům,do kterého začínám sypat prachy vytápění je kotel na elektriku a chtel bych se zeptat mám se pustit do rekonstrukce topeni (radiatory a trubky) tak abych mel tohle udělané do budoucna a nebo nechat být a radiatory natřít.
KoubakL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 2. 5. 2017 19:00

Zalezi, co si od toho slibujes. Zkus vyfotit aktualni stav - radiatory, samotne trubky i kotel.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guuruu 2. 5. 2017 20:17

Kup stary kotel na uhli a pak muzes vyuzit kotlikovou dotaci.
guuruu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inev 2. 5. 2017 21:02

Těžko radit bez dalších info. Nejlevnější energie je ta, která se nemusí vyrobit. Čili kvalitně zateplit a odstranit tepelné mosty. Na reko staršího domu jdou získat dotace (okna, zateplení atd). Jaké zvolit vytápení je dle stavu a možností domu. Dobře zateplenému domu prostě elekřina jako primární zdroj stačí. Ale jako vše to má své výhody a nevýhody.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 3. 5. 2017 17:00

Inev: na druhou stranu, pokud ma moznost plynu, tak 1MWh plynu je porad levnejsi, nez elektriny.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 3. 5. 2017 19:53

Já plyn nemám rád :-) *****í a bouchá :-) Navíc z přípojek bývá nejdražší a elektro se tahá vždy. Pokud bude mít plyn, bude mít ostatní elektro dražší. Počítal jsem cca 2 roky tomu kamarádovi co má právě plyn. Dům má tepelnou ztrátu cca 4-4,5kW. A pokud by jel jen na eletro byl by -+ stejně. Vždy se musí spočítat spotřeba celého domu, nejen vytápění. Toto se mi potvrdilo u více lidí. Těžko se do odhaduje jen podle velikosti domu, ale do cca 3-4 kW mi to vychází teď pro elektro, 4-5kW stejně a více vyhrává plyn. Ale stačí mít 3 baby v domě a je vše jinak. Každý vnímá tepelnou pohodu jinak. Někdo se koupě, někdo sprchuje. Opravdu se to těžko porovnává, když nejsou stejné vstupní parametry.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 3. 5. 2017 21:00

Inev: no barak s TZ okolo 4 kW zcela urcite neni "starsi k rekonstrukci". Dokonce si troufnu rici, ze stary dum na tuhle hodnotu nemas sanci dostat, kvuli absenci zatepleni podlah.

Sam mam nasobnou TZ a nerekl bych, ze mam elektro drazsi, mam D56d. S tim, ze primarni vytapeni je plynem, stejne jako ohrev TUV.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 3. 5. 2017 21:09

Já to myslel spíše obecně ty ztráty. U reko máš pravdu. Tak bude problém se asi dostat.

D 56 je srovnatelná s D 45. Pokud má někdo jen plyn, dostane D02. Pokud to neudělá jako ty.
Inev
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků