Krytý bazén v RD

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dezod20 27. 6. 2017 10:18

Dobrý den všem, máte někdo zkušenost s vybudováním a provozem? Někdo kdo využívá nebo má v okolí někoho kdo využívá krytý celoroční bazén. Budu rád za každé info, zkušenost, data. Klidně může být srovnání s venkovním letním bazénem s posuvným krytem.

Zajímá mě:

1) Hrubá roční cenová náročnost provozu (voda, el.+ chemie).
2) Hrubá náročnost pořízení - spíše zděný + kachle.
3) Moje představa je cca 7/3(4)m, beton + kachle, francouzké okna, jednoduchá jednotka pro odvětrávání (případně ohřívání vzduchu) - výměna vzduchu, (?výhřev - podlahové topení?), slaná voda, minimum chemie.

Máte někdo zkušenost? Děkuji
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 6. 2017 21:38

Kolik si představuješ že budeš max platit za elektriku? Jakej je strop přes kterej nejede vlak?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 28. 6. 2017 08:02

Vůbec netuším, strop zatím nemám, logicky by to mělo být uděláno spořivě. Otázkou by mohla být i fotovoltaika (2-3 panely), která by byla schopna obhospodařit provoz takovéhoto bazénu a srazit tak náklady na provoz na 0 nebo minimum. Trošku mě štve, že po pročítání různých článků mám informaci, že bazén by měl mít max 26 stupňů, což je poměrně chladné. Má představa, že v létě otevřu franc. okna je asi mimo. Musí to být opravdu celoročně takový vlastní ekosystém se studenou vodou?

P.S. Čekal jsem trošku větší zájem o toto téma, když je tady tolik investorů ;-]
Děkuji
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 28. 6. 2017 11:44

O bazénu obecně budu klidně diskutovat, ale o venkovním. S problémy vnitřních nemám zkušenosti.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 28. 6. 2017 16:26

Problem bude, ze tohle asi moc lidi nema, neb podle me to bude hodne draha sranda, jak na zrizeni, tak na provoz. Ono staci videt, kolik lidi si poridilo na zahradu bazen, ktery po case nemel nikdo moc zajem pouzivat. Na naklady se muzes zkusit zeptat v nejakem malem hotelu s malym bazenem, tech ted je po republice dost.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 6. 2017 17:53

Tak pokud to vezmeme z pozice "investor", tak by ti logicky muselo vyjit, ze je to naprosty financni nesmysl. Za ty investicni naklady, respektive TCO muzes jezdit ob den do AquaPalace s celou rodinou po X let. Ty investore...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 28. 6. 2017 19:08

Problem je, ze vetsina lidi zamenuje spotrebu za investice. I do hospody nejdou chlastat, ale "investovat do alkoholu". To je samozrejme nadsazka, ale uz jsem od lidi slysel takovych nesmyslu, ze clovek nevi, zda se smat nebo brecet.
Na tonhle foru asi nebude nikdo, pro koho by takto nahladna vec byla nepatrny vydaj.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 6. 2017 22:47

No tak 38 měsíčně elektrika a to ještě používá plyn.mrkni na fcb pana Jonáše - zakladatele m&m reality .fotovoltaika v zimě nic moc výkon
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 29. 6. 2017 16:53

Akciový Klokan - O.k., klidně můžeš, otázky jsou stejné.
Audiobullys - díky za tip, myslíš 38k/měs?
Ostatní - Investice? :-)
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 6. 2017 00:22

Bazén je ok, když je někdo "kachna" a velmi rád a často se rochní ve vodě.
Rodiče mojí kámošky ho měli - bazén uvnitř RD ve veliké hale s plastovým posuvným krytem. Sloužil i jako akumulační nádrž k topení (radiátory) přes výměník, co si pamatuji. Hlavní ohřevy vody v bazénu byl přes solární trubky na střeše, byly přístupné z terasy, takže v létě se zaklopili deskami, aby se nepřetápělo. Když na to zapomněli nebo najednou vysvitlo slunce, a bazén nebyl zakrytý, tak v hale bylo jako v sauně. Typicky sobotní dopoledne, kdy všichni dlouho spí nebo si odskočím na kafe k sousedce. Když ještě někdo zapomněl otevřené dveře v RD, tak sauna byla všude. V té hale měli ještě krb, kde opravdu často topili. V něm zabudované nerez trubky, takže teplá voda šla do bazénu. Tušímže čerpadlem ale možná i samospádem, to už si nepamatuji.

AD Velikost - měli asi jak popisuješ (9x3,5 hl 1,6 - to na plavání stačí), ale pokud ho chceš hlavně na plavání, tak raději širší, aby si se nemlátil rukama o stěny + k tomu bylo čerpadlo jako protiproud. Mělo asi 3 stupně, ale musel jsi plavat podle něj a ne jak jsi chtěl ty. Navíc hroznej hluk (bubliny) přímo proti obličeji a rozléhalo se to po domě. Dnes se možná dodávají již lepší a s DO. Ale plavej s DO...

Údržba - nejprve chemie, jenže pak se to stejně předávkuje a nesmíš si "loknout" (hlavně děti). Pak měli pískovej filtr, ale ten se musí běžet často a musí se čistit, aby v něm nerostl biofilm apod. Navíc filtr čistil asi jen do hloubky 1,5m, ke dnu se prostou cirkulací nedostal. Takže nakonec to řešili jen nalít peroxid, zaplavat si, ať se to pořádně rozmíchá, pak 1-3D (raději 7D) sedimentace a zametání dna stěrkou. To dělala kámoška často, trvalo to asi 2-3h, když to umíš a nezvíříš binec na dně tj. jak tam vlezeš tak i zametání. Když se plošně za dna vysávala voda, tak zase šlo moc vody do kanálu (ale měli studnu). I když v domě měli čisto, tak se v hale vcelku prášilo a z plavců odpadává kůže a to vše se hromadí u dna.
Přišlo mi že kámoška tráví dost času péčí o bazén, ale jí to nevadilo. Já jsem za ní chodil na pokec a vejral jak se pohybuje v průzračném živlu téměř bez vlnek (aby se nezvířilo dno). No bazén doma tě zkrátka musí bavit :-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 7. 2017 00:44

nemuzu to dohledat, ma to nekde v dalisch komentarich schovany. je mozny ze to bylo jen 28 ele a 22 plyn. ma tam jeste venku virivku, 2 zimni zahrady.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 8. 7. 2017 09:29

Těch 60k/ročně (el.+plyn)-bazén+zimní zahrady bych věřil.

Škoda, že nikdo kdo to má (on taky určitě někdo bude), nenapíše na férovku. Klidně můžete to PM, budu mlčet:-)

Každopádně měsíční náklady na venkovní bazén stejných rozměrů s krytím budou mnohonásobně menší, využití ty 4. měsíce oproti 12. Taky žádný důmyslný systém na přihřívání a odvětrávání (který si něco veme).
dezod20
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků