Domácí kávovar - doporučte

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 10. 2018 19:49

innogy: Jakou kupovat? Takovou co ti chutná. Já taky piju s mlékem, na kecy kávových nácků kašli, i taloši dělají cappuccino a latté. Kolem stovky za čtvrtkilo už se dá vybrat, fialový egberts se dá, tmavomodý tchibo se dá.

Mletí tak střední, kávy označované jako na espresso jsou často hodně jemné, já si dělám dvojité, tedy co se vleze do páky, a když to nacpu a zmáčknu víc, tak už to stroj neprotlačí a to je dost k vzteku, takže radši takovéto střední. Třeba u Marks & Spencer mají dobrou, když je akce i pěkná cena, ale strašně hrubě mletá, spíš na french press.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 10. 2018 20:39

slusny pomer cena/"vykon" maji ESE pody IZZO https://www.mall.cz/kava/izzo-premium-1 ... epod-150ks pres Kavovy klub - 10%, pak je jeden pytlik cca za 4kc a hlavne je to "cista prace"
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 10. 2018 22:45

ab84 píše:Krásně si to popsal, ale ta práce... Někdo prostě nedá dopustit na lety ověřený recept. Sklenička Durit, dvě lžičky kávy Jihlavanka (jen po výplatě) jinak poslouží dva měsíce otevřená kilovka namleté kávy Standard (z Marily od Pitra), dolít krabicovým mlékem a do toho tři lžičky cukru. Netřepat, pouze důkladně zamíchat, nechal usadit lógr a je hotovo.

No, proti gustu, žádný dišputát...

Jinak cappuccino, latte a presso se dají připravit na pressovači, ale každé má povzbudit a osvěžit jindy a jinak.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 08:38

Jak delate v pakovem automatu cappucino? Ja naliju trochu mleka do hrnicku, napenim bocni tryskou (para z bocni trysky), pak do toho hned napustim kavu z tech dvou prostrednich trysek. Je to tak spravne? Protoze se mi nezda, ze i z tech dvou prostrednich trysek jde s kapalinou chvili i para. Pokud mleko predtim nepenim bocni tryskou, tak para z prostrednich trysek nejde. Nema se nechavat kavovar po peneni bocni tryskou vychladnout? Nebo mam nejak vypoustet paru?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 28. 10. 2018 21:55

DrumSession píše:... Výběr kávy je na tom pak nejzábavnější, Arabica dává jemnost, aroma, ale má méně kofeinu, Robusta zase dává tělo a sílu, ale moc se na ní nedá pochutnat. Směsi jsou pak dobrou vobou např. 90%-10% A-R. Některé kávy jsou do kysela některé zase do sladka. Někdo sladí někdo zase nikoliv.

Koupil jsem tedy na zkousku 250g pytlik 100% arabiky, nyni je jiz vypotrebovan a koupil jsem na zkousku 250 g pytlik 100 % robusty. Rekl bych, ze mi oba druhy kavy chutnaji s mlekem stejne a vzhledem k tomu, ze je robusta levnejsi, ma vic kofeinu a antioxidantu, tak uz budu kupovat jen ji.
8-)
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2018 23:34

Docela zajimave video a zejmena obsahuje zakladni informace, co a jak.
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=bZyMZocQHgA
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 07:35

S mlékem se ta chuť mění. Lepší si chuť vyzkoušet na obyčejném espresu. Čistou arabiku nemusím, ta mi přijde jak obarvená voda. Čistou robustu jsem moc nezkoušel, jen párkrát v oblastech, kde ji pěstují, taky to žádný šlágr nebyl. Spíš dávám přednost směsím, kde i ty značkové vyjdou na cca 250,- Kč za kilo a není dál co řešit. Klidně bych zaplatil i víc za nějakou "lepší" kávu, ale co jsem to zkoušel, tak i ty podstatně dražší mi víc nechutnaly.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 10. 2018 13:16

tomaslany píše:
DrumSession píše:... Výběr kávy je na tom pak nejzábavnější, Arabica dává jemnost, aroma, ale má méně kofeinu, Robusta zase dává tělo a sílu, ale moc se na ní nedá pochutnat. Směsi jsou pak dobrou vobou např. 90%-10% A-R. Některé kávy jsou do kysela některé zase do sladka. Někdo sladí někdo zase nikoliv.

Koupil jsem tedy na zkousku 250g pytlik 100% arabiky, nyni je jiz vypotrebovan a koupil jsem na zkousku 250 g pytlik 100 % robusty. Rekl bych, ze mi oba druhy kavy chutnaji s mlekem stejne a vzhledem k tomu, ze je robusta levnejsi, ma vic kofeinu a antioxidantu, tak uz budu kupovat jen ji.
8-)

Srovnání chuti piv (vs kávy)...
Koupil jsem tedy na zkousku 0,5l lahev Pilsner Urqell, nyni je jiz vypitá a koupil jsem na zkousku 0,5l lahev Ahoj Pivo. Rekl bych, ze mi oba druhy piv chutnaji s jahodovým sirupem a vytemperováno na 25°C stejne (mám to tak rád, při chladnějším mě bolí zuby) a vzhledem k tomu, ze je Ahoj Pivo levnejsi, ma vic pěny a stejně alkoholu, tak už budu kupovat jen to. (Opravdu nechápu proč Pilsner Urgell je tak drahá, a co na tom pilují od roku 1842...)
Kolega ab84 zase má rád turka z JIhlavanky… Taky darmo mluvit. Ale proti gustu žádný dišputát.
Kvalita, kvalita, ach ta kvalita... Je to běh na dlouhou trať, ale pomalu se to lepší :-) :-)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 29. 10. 2018 13:29

Ano, lepší se to. Teď mají za 109 Kč v Albertu kilové balení!!!
Přílohy
CF59F8C8-6362-4BF3-BAF9-F886EC66B0CB.png
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 14:07

Že bych si to koupil jako referenční vzorek? Pomalu si na tu chuť plísně přestávám pamatovat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2018 19:15

Jen teda nevim, co chces delat s kilovkou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 29. 10. 2018 21:51

Co to je kilo ?! Nic ....
U mě - ale ne tahle !!! - 3 x denně po cca 7 g * 31 dní = cca 650 g/ za měsíc. A to nepočítám manželku ...
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 30. 10. 2018 05:49

Me by to vydrzelo tak na pul roku.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 30. 10. 2018 16:31

A to jako dobrovolne hodlas pit 3x denne Jihlavanku? To uz bude i tak solidne zluknuta, takze dobrou chut.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaslany 30. 10. 2018 16:53

To se smicha s mlekem, osladi a bude dobre cappucino.
tomaslany
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků