předokenní hliníkové rolety

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fps 10. 7. 2010 19:41

uvažuji o pořízení předokenních hliníkových rolet, z důvodu ochrany proti hluku, a i jako tepelnou izolaci před sluncem v létě, tak i jako zateplení v zimě, problém mam ten že předokenní hliníkové rolety nemohu namontovat před okno, ale chtěl bych je namontovat ze vnitřku místnosti, je možné namontovat předokenní hliníkové rolety ze vnitřku místnosti

-- 10. 7. 2010 21:08 --

je ňáký český výrobce předokenních hliníkových rolet, které zasílá předokenní hliníkové rolety na dobírku bez osobního odběru
fps
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STaTOM 11. 7. 2010 15:40

Pokud je chceš montovat dovnitř tak je zbytečný vyhazovat peníze za předokenní, který budou určo dražší než vnitřní....v podtatě si kup žaluzky nebo látkový....tepelná ochrana bude stejná tzn. menší než kdybys to dal ven před okno...
-use your brain-
STaTOM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 11. 7. 2010 19:30

STaTOM píše:Pokud je chceš montovat dovnitř tak je zbytečný vyhazovat peníze za předokenní, který budou určo dražší než vnitřní....v podtatě si kup žaluzky nebo látkový....tepelná ochrana bude stejná tzn. menší než kdybys to dal ven před okno...

mam obyčejné slaboučké hliníkové žaluzie do oken, ale ty nesnižují hlučnost ani ne úplně zatemní místnost a taky nemají žádnou izolační schopnost, a jelikož chodím na noční a spím tedy přes den, tak chci něco co sníží hlučnost to je to nejdůležitější
fps
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 7. 2010 22:07

nesmíš mít rolety venku, nebo jen ten venkovní kastlík nesmí narušovat "historickou původnost fasády"?
Jinak venkovní rolety jsou špica věc, mám je a dá se s tím vytvořit v místnosti černočerná tma - ideální na promítání filmů :mrgreen:

Jinak hlučnost z ulice (velice frekventovaná) mi snížila hlavně kvalitní plastová okna. Rolety stáhnou už jen pár db.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 12. 7. 2010 12:46

je to soukromí barák přes sto let starý a ještě má horní okno obloukové, takže montáž venkovních rolet není možná, a plastová okna jakbysmet, dneska jsem si je objednal tak po 10 pracovních dnech uvidím jak je to z ochranou proti hluku, je to hliníková roleta uvnitř vyplněna pěnou, tak snad ňáký hluk poberou, co je dost dobrá vychytávka to když se nechá lehce povytažena aby nebyly jednotlivé lamely opřeny o sebe tak na každé jsou malé škvíry a tím pádem je v místnosti docela dost dobře vidět, a když chceš zcela zatemnit tak lamely dáš k sobě a máš úplnou tmu, pro zajímavost jsem dám cenu,rozměr 1300mm x 2220mm za dva kusy z ručním ovládáním zaplatím 13000kč z daní, nejdříve chtěli 18000kč to jsem ukecal nejdříve na 15000kč a pak na konečných 13000kč
fps
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 12. 7. 2010 16:14

Pozor na to, že úspora tepla není u předokenních rolet až tak významná.
1. Kastlík na roletu je výrazný tepelný most v nehorším místě - překlad, který se v podstatě nedá dobře zateplit.
2. roleta nezabraňuje proudění vzduchu (sice ho omezuje, ale z hlediska ztrát tepla to je jedno). Takže úspora spočívá pouze v omezení úniku tepla sáláním, což nevýhoda č.1 hravě vyneguje.

Nejsem odborník, ale loni jsem se v tom dost šťoural na odborném webu tzb-info a tento závěr mi z toho vypadl.

Co se týká instalace rolet z vniřku - tak to podle mě teplu moc nezabrání, protože dopadající UV záření se na roletě ve vnitř přemění v teplo, které musí někam uniknout a většina ho unikne do vnitřního prostoru. (rozpálí se roleta, která bude ohřívat vzduch v místnosti a mezi oknem a roletou se ohřeje vzduch, který bude cirkulovat do místnosti).
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fps 14. 7. 2010 12:08

1 - nejdůležitější je co nejlepší odhlučnění, to snad ňáké bude ale jak velké to poznám až co to bude nainstalované
2- co nejlepší zatemnění, to snad bude taky dostatečné
3 - ochrana proti sluní, je mi jasné že když bude roleta v interieru tak po ohřátí sluncem bude sálat teplo do místnosti, ale v současnosti mám žaluzie tmavomodré barvi, takže když je rozpálí slunce tak silně topí a jelikož roleta bude světle šedá, tak nebude určitě tolik přitahovat slunce a tím pádem nebude tolik sálat
4 - energetickou úsporu v zimně jsem tímto tolik neřešil, ale bude o něco lepší jelikož celá okno bude zakrývat roleta a kastlík bude nad otvorem pro okno
fps
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků