Venkovní vchodové dveře

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 8. 2010 14:49

Potřebujeme koupit do novostavby RD dvoje venkovní vchodové dveře a potřebovali bychom poradit s výběrem...Zatím jsme našli buďto levnější v OBI - z Polska - do cca 9.tis. Kč/ks a ty se nám moc nelíbili (kvalita opravdu nic moc). Pak nám udělal jeden prodejce plastových oken na ně nabídku a ty pro změnu se nám zdály docela drahé - přes 40.tis. Kč/ks.
Šíře daných dveří je cca 85-95 cm a prozatím je nám jedno, zda budou plastové či dřevěné (masiv-dub,buk,apod.). Jak se říká, nějaká ta "zlatá střední cesta" - za ty venkovní vchodové dveře by nám určitě postačovala (cca 20-25.tis. Kč). Pochopitelně bráno jako kompletní cena včetně dveřního rámu, výplní, kování a DPH...
Uvítáme nějaký odkaz na seriózního výrobce či prodejce v rámci Jižních Čech. Díky
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 8. 2010 14:52

Lubro: a co nejake pozadavky na bezpecnost? To evidentne nejak neresis. A to je zrovna vec, ktera by napriklad mne zajimala v prvni rade.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 8. 2010 15:12

Tak požadavky na bezpečnost - to jsem myslel, že je už obsaženo v tom slově "kování"...Tj. např. bezpečnostní kování R101ZA90F1 - bezpečnostní třída 3 - jako je to uvedeno u vchodových dveřích Loprais - díval jsem se na internetu a hledal...Viz.

Kód: Vybrat vše
http://www.dvere.cz/vchodove-dvere/prosklene/dvere-vchodove-hamburg


Má někdo nějakou zkušenost s venkovními vchodovými dveřmi od firmy Loprais? Ta cenová hranice 21.689 Kč za komplet mi připadá na první pohled celkem rozumná... :hm
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 8. 2010 16:28

Lubro: nejenom kovani dela dobre dvere. Muzes mit sebelepsi dvere, ale pokud budes mit vlozku FAB za 300 Kc, tak je to jako by tam zadny zamek nebyl. Stejne zase naopak je nesmysl mit nejlepsi vlozku a "zumpa" dvere. Na dalsi stranu chce celkove bezpecnost posuzovat z celkoveho hlediska domu a moznych pristupovych bodu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 29. 8. 2010 17:24

S474N: Nejsem zloděj ani se v zámcích nevyznám, tak se třeba pletu. Ale nevypadají všechny bezpečnostní dveře z venku stejně? Pokud vynecháme extrémy na obou stranách. Jak zloděj pozná, že zrovna moje dveře jsou žumpa se špatnou vložkou, když vypadají stejně jako dveře souseda se super vložkou a nejlepším kováním?
Mám průměrné bezpečnostní dveře. Vlastně jsou dost staré, na dnešní dobu tedy možná už podprůměrné. Na chatě máme dokonce obyčejné dřevěné dveře, které ani pořádně nepřiléhají a mají obyčejný jednoduchý zámek. Na rozdíl od sousedů nás nikdy nevykradli. Podle mého je to dost o náhodě. Prostě když trochu zručný zloděj chce, dovnitř se dostane. To by člověk musel mít zabezpečení na jiné úrovni než pouze drahé dveře. Pak se nabízí otázka, jestli se za ušetřené peníze nevyplatí spíše lepší pojistka.
No nikdy mě nevykradli, pak bych na to třeba koukal jinak... :hm
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2010 07:44

Jack111: ano, nevyznas se v tom a proto se radeji zdrz komentare. Uz jenom letmy pohled na vlozku staci k tomu, abych ti rekl, jak dlouho "bude trvat". A tim myslim jeji "odemceni" (samozrejme, ze ne originalnim klicem). A to nejsem zadnym profesionalem z oboru a zamecnictvim se primo nezabyvam.

Ja osobne co se bezpecnosti tyce bych vse radeji dimenzoval "nad", nez resit nasledne pojistkou. Tu samozrejme taky, ovsem ne jakozto primarni zdroj zabezpeceni. Navic kdyz si prectes pozorne prvni odstavec, tak ti musi byt jasne, ze ti pojistovna nic hradit nebude, protoze holt nikde nebudou stopy po nasilnem vniknuti. Chce to pouze premyslet v souvislostech :wink:.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 8. 2010 09:11

S474N: No to mě právě zajímá, jak to poznáš? Vždyť až na výjimky vypadá vložka za pár stovek stejně jako za pár tisíc.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2010 09:38

Jack111: kdyz myslis....
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 8. 2010 12:34

S474N píše:Jack111: kdyz myslis....


Nemyslím. Prostě nevím, jak na letmý pohled poznáš, jak dlouho budeš zámek překonávat. Zatím jsi mi to nevysvětlil. Ale můžeš třeba na těchto tří zámek1, zámek2 a zámek3. Zámek jedna je obyčejný, zámek dva má nějaký certifikát BT2 a násobně dražší zámek tři BT4.
Na letmý pohled nevidím rozdíl. Nevím na co se zaměřit, rád bych se dozvěděl něco nového.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2010 12:37

Jack111 píše:S474N: Nejsem zloděj ani se v zámcích nevyznám, tak se třeba pletu. Ale nevypadají všechny bezpečnostní dveře z venku stejně? Pokud vynecháme extrémy na obou stranách. Jak zloděj pozná, že zrovna moje dveře jsou žumpa se špatnou vložkou, když vypadají stejně jako dveře souseda se super vložkou a nejlepším kováním?

Tak první, co je třeba řešit je pevnost dvěří jako takových. Samozřejmě záleží kdo a za jakým účelem se bude chtít dovnitř dostat (každá překážka se dá překonat), ale bude "běžná smažka", tak první věc, co se bude snažit, je dveře vyrazit. Takže pokud budou "z papíru", tak nepomůže sebelepší zámek. Pevné dveře (minimálně celodřevěné, ideálně s výstuží ve formě plechu nebo vnitřní mříže) jsou základ.
Pak je to zámek - tady už se vybírá hůře a často i velmi drahé zámky jsou jednoduše napadnutelné - viz. tzv. bumping , který je překvapivě účinný na jinak odolné zámky z kalené oceli (lépe přenášejí vibrace).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2010 12:55

Jack111: ja to vidim takhle, zamek jedna a dva se da "otevrit pohledem", zamek tri je trosicku vice prace diky lomenemu profilu, ale nic co by neslo. Jak rikam, FAB se vyhnout v prvni rade. Chces-li vedet vice, zacni hledat na google tyhle terminy "lockpicking", "bumping", "sg metoda".

PatrikChrz: spravne podotykas, ze je nutne posuzovat vse a komplexne. K cemu jsou sebelepsi dvere se spickovou vlozkou, kdyz je vedle nich okno bez jakehokoliv zabezpeceni (folie, detekce tristeni skla, apod.).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 30. 8. 2010 12:59

Tak co se týče zámků, doporučuje se koupě dveřních zámků a vložek, které patří ve čtyřstupňovém hodnocení bezpečnosti alespoň ke třetí třídě. Navíc by také měly mít certifikát, v němž je ochrana proti bumpingu přímo zmíněna. Třetí bezpečnostní třída garantuje „vysokou ochranu“, čtvrtá, tedy nejvyšší třída už slibuje „maximální ochranu majetku“. Konkrétně k cenově dostupným patří Guard 330 či 550, k dražším, za to velmi účinným pak Mul-T-lock, GeGe, Keso nebo Assa Abloy.
Takže zámek či vložku už bychom měli, zbývá bohužel ta větší část = masivní dveře, výplň, zárubeň, kování-klika a to vše za cca 20.-25.tis.Kč....
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2010 13:07

Lubro: ja doporucuji se ROZHODNE VYHNOUT vlozkam FAB a zamerit se na znacky KESO nebo EVVA. Napriklad Mul-T-Tool, Abloy taky radeji nebrat. Pokud nekdo hleda dobry pomer cena vykon, tak vzit GeGe - kolem litru se da koupit slusna vlozka. Ovsem taky ji jde "prekonat".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 30. 8. 2010 13:22

S474N píše:Lubro: ja doporucuji se ROZHODNE VYHNOUT vlozkam FAB a zamerit se na znacky KESO nebo EVVA. Napriklad Mul-T-Tool, Abloy taky radeji nebrat. Pokud nekdo hleda dobry pomer cena vykon, tak vzit GeGe - kolem litru se da koupit slusna vlozka. Ovsem taky ji jde "prekonat".


K tomu dobrému poměru výkon/cena určitě patří i Guard 330 či 550, který má rovněž ochranu proti bumpingu :hm
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 30. 8. 2010 14:53

Lubro: a co jako? Bumping je pouze jedna metoda z mnoha, takze zrovna na nejaky Guard bych hodne rychle zapomnel. Jak jsem psal vyse, pokud chce nekdo moci mermo setrit, at si koupi od GeGe ANS2-6. Kdo setrit nechce, tak KESO nebo EVVA. Sam mam skoro 10 let uz KESO 10 RS a co jsem se dival, tak si cenu furt drzi - stejne jako nemoznost zacpani napriklad zapalkou apod.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků