Platba za komunální odpad

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 1. 2011 20:57

Byly obecní volby, do zastupitelstev se dostala nová košťata, která se snaží dobře mést...
Ale konkrétně: nové zastupitelstvo u nás na dědině vydalo novou vyhlášku o poplatku za komunální odpad, kde se praví:

"Poplatníkem je každá fyzická osoba, při jejíž činnosti vzniká komunální odpad na území obce
XYZ".

Nyní po mně chce starosta, abych zaplatil i za syna, který je sice v bytě trvale hlášen, ale už 3 roky zde prokazatelně nebydlí. Podle mé logiky, pokud zde syn nebydlí a vůbec se zde nevyskytuje, nevzniká při jeho činnnosti (= žádná není) ani komunální odpad a tudíž platit nemusí. Pan starosta ovšem stále mele něco o trvalém bydlišti, přičemž tento termit se ale v obecní vyhlášce vůbec nevyskytuje. Přitom nejde o stálý poplatek na hlavu, ale o četnost vyvážení popelnice.

Jaký je váš názor? Než to poženu vejš :D ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2011 21:59

Muj nazor je fuck starosty, at prokaze, ze pri cinnosti syna vznika komunalni odpad na uzemi obce.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2011 23:25

U nás v domě si jeden obyvatel nechává každý rok vystavit od společenství vlastníků potvrzení, že za odpad platí zde. Jeho "domovské obci" to stačí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 1. 2011 07:19

To S474N: jj, já mu poslal mail, že podle logiky, pokud se syn v obci vůbec nevyskytuje, nemůže ani produkovat odpad. A ještě jsem ho požádal, ať mně vysvětlí, jakým způsobem budou vybírat poplatek od lidí, kteří v obci nebydlí, přijedou autobusem třeba k někomu na návštěvu a odhodí na zastávce jízdenku, tedy komunální odpad prokazatelně produkují :D .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2011 08:25

Tomáš Marný: no v kazdem pripade by si to mel starosta resit primo se synem ne? Nechapu, proc do toho zatahuje tebe.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 1. 2011 08:53

No, za domácnost obvykle platí jeden člověk... Alespoň nevím o tom, že by v kterékoli obci platil extra každý člen domácnosti.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2011 08:59

Tomáš Marný: no jasne, ze to tak obvykle je. Ale spravne by si to mel hradit kazdy sam, tzn. pokud se to starostovi nelibi, tak ho proste vyfuckuj, at si to resi s tim, koho se to tyka. Ty prece nemas povinnost za nekoho cokoliv hradit :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 1. 2011 11:38

Tomáš Marný: tady je možné mít to jak jeden za celou domácnost, tak na "kusy". Takže tomu určitě nic nebrání. Zvlášť pokud je syn dospělý, tak bych starostu poslal víš kam, ať si to řeší se synem sám.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 1. 2011 09:02

Pokud by se platilo paušálně za hlavu, tak by mně to nevadilo, je tam prostě hlášenej. Ale sere mně, že si podle zastupitelstva musím nechat vyvážet popelnici minimálně 1x za 14 dní (nebo nemusím, ale musím to zaplatit). I když ji naplním 1x za 2 měsíce.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 1. 2011 18:54

Ono je to těžké. Co si pamatuji, tak se nejdříve platilo paušálně na hlavu. Protože to prý vedlo k neekologickému chování, začalo se platit dle skutečné spotřeby - jenže to vedlo k tomu, že si někteří lidé objednali takový rozsah služeb, který nemohl jejich potřebu pokrýt a nadbytečného odpadu se nakonec zbavovali různě (sousedovi do popelnice :), pálení v kamnech, černé skládky). A tak stále oscilujeme mezi placením za hlavu a platbou dle spotřeby.
Varianta určité minimální spotřeby (tedy ono 1 x za 14 dní) s případnou možností doobjednání služeb za příplatek mě nakonec přijde nejlepší, ale samozřejmě nebude každému vyhovovat :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 1. 2011 19:17

Ta vyhláška má ale hloupé znění. Jak chce prokazovat komukoli produkci odpadu? Nechystá tam matrix? U nás je to podle trvalého bydliště a šmitec.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 1. 2011 19:56

Patriku, 1x za 14 dní u mne není minimální spotřeba. Ke kontejnerům na plast, papír a sklo to mám 150 metrů, takže jsem třídil. Mám zahradu, takže různé slupky šly do kompostu. Soused má psa jako tele, takže kosti od kuřete, kůže z kolene atd. psovi. Baterie jsem vozil do práce, kde na ně máme extra nádobu. Takže mně zbyly plechovky od olejovek a víčka od piva, případně umaštěné papíry od tlačenky.

Teď na to pochopitelně kašlu a házím všechno do popelnice.

S tím placením spotřeby to bylo taky. Bylo pár jedinců, kteří si koupili na rok dvě jednorázové známky na odvoz, aby se neřeklo, a zbytek řešili tak, že dali na popelnici dvacku. Kterou popeláři sbalili a popelnici vyvezli. Takže teď máme na druhou stranu extrém, že mám platit odvoz 1x za 14 dní, i když popelnici naplním 1x za 2 měsíce.

To SocPredador: S tím zněním máš pravdu. Jenže pan starosta (BTW zkrachovalý neúspěšný podnikatel) bez vzdělání si myslí, jakej není génius, a jak to natřel důchodci inžinýrovi, kterej dělal starostu před ním.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 20. 1. 2011 20:10, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 1. 2011 20:07

1. Text te vyhlasky je formulovat pekne mizerne, podle nej bys musel platit i za navstevy.
2. Neni v nem nic o trvalem bydlisti, tudiz argument starosty je nesmyslny.
3. Pokud by ses hodne nudil, napis starostovi doporuceny dopis (aby jej nemohl zaprit), ze tvuj syn nesplnuje podminky obecni vyhlasky. Muzes ho dale odkazat, at jedna primo se synem, kdyz je plnolety, ovsem to bude v praxi znamenat, ze posle dopis tobe do baraku a resit to budes muset ty.

Jinak suverene nejspravedlivejsi system maji tusim v Japonsku, kde si zakoupite na kazdy druh odpadu sacek prislusne barvy a ceny. Ovsem takoveto reseni by v CR opravdu nefungovalo.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 1. 2011 20:19

1) Naprosto přesně, museli by platit i lidi, co přijedou k někomu autobusem a na zastávce vyhodí jízdenku
2) To jsem psal starostovi taky.
Prostě to nechám vyhnít, a když si ten obecní blb nedá pokoj a pošle mně nějaký výměr, tak se odvolám.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 1. 2011 14:26

Tak bych řekl, že už mám jasno... Starosta si kapánek plete místní poplatek, kde se opravdu platí za trvalé bydliště, a poplatek za komunální odpad, kde se platí za osobu, která odpad produkuje...
Tak ho nechám, ať mi pošle ten platový výměr, a blbce z něj udělám až v odvolání.
http://www.ochrance.cz/chcete-si-stezov ... latnovani/
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků