Měníme zámky u rodinného baráku

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fíňa 30. 6. 2013 22:36

Ahoj 8-D 8-D 8-D !
U našeho baráčku budem předělávat zámky - branka, hlavní vchod, zadní vchod, garáž, vejminek a pak ještě zámek na betonový potravinový kryt. Už teď se děsím toho svazku co budu nosti u pasu :-| Jako správce kazemat!!! :oboze :hm
V železářství mi řekli, že by ty zámky snad šlo všechno na jeden klíč, že bych pak nosila jen jeden klíč. Není to hloupost - je to snad méně bezpečné ne? :nenapadne
Poradí někdo s podobným problémem??? :love:
Prosííím - Fíňa!
Fíňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 6. 2013 22:55

Spolecny klic (tzv. generalni) s bezpecnosti nema az tak moc spolecneho, protoze se ty zamky daji udelat postupne razene. Tedy ze od branky muze byt uplne jiny klic, nez od vchodu, apod. A zaroven, ze bude existovat klic, ktery odemce vsechny. Osobne doporucuji zejmena svycarskeho vyrobce KESO.

-- 30. 6. 2013 23:56 --

Tady to je pekne vysvetlene i s obrazky:
http://www.eddy.cz/7b.html
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 1. 7. 2013 00:14

Když jí jde jen o to, aby měla jeden klíč ke všem zámkům, tak nepotřebuje žádné postupně ražené zámky s generálním klíčem, ale zámkové vložky sjednocené na stejný klíč.
http://www.oldrichkucera.cz/eshop/produkt/123-fab-sjednoceni-na-stejny-klic-z-dodanych--vlozek.html
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2013 05:31

Vsechny varianty jsou možné, tedy jak sjednocení vložek na stejný klíč (což mi u rodinného domu přijde logičtejší), tak systém generálního klíče.
Pak je tu ještě možnost elektonických zámků na čipy. Ty jsou sice dražší (o hodně), ale zase umožňují komplexní správu čipů - tedy rušit nebo přidávat klíče (při ztrátě (celkem ocenitelné u dětí) nebo při novém přírůstku do domácnosti, dočasném svěření klíče sousedům, atd), provázanost s alarmem, různým druhem centrálního ovládání zámků, "docházkový systém" (tedy například ověření kdy děti přišly domů, nebo kdy ráno odešly do školy, atd).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 06:39

Joachym1: jasne ty znalce, jenze tam je problem prave ty tri pismenka FAB. Jenze to by ses musel o zamky trosicku zajimat.

Osobne bych zvolil generalni klic z jednoho prosteho duvodu, muzu si definovat konkretni zony, ktere konkretni klic odemce - typicky dovolena a soused zalivajici kytky, atd.

PatrikChrz: nesouhlasim s tim, ze o hodne. Takovy system se da postavit primo ve vetsine alarmu (Paradox, Honeywell a i ten Jablotron by se dal pouzit, i kdyz ho nemam rad).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 7. 2013 10:12

Jen asi hloupý dotaz, jak to máte teď, když vás děsí svazek klíčů u pasu?
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 1. 7. 2013 15:26

Říká se tomu "zámkový systém", "centrální systém" a umí to kdejaká firma.
Ceny se liší podle odolnosti z hlediska bezpečnosti, klimatických podmínek.
Nabízel mi to chlápek ve Vrchlabí, v obchoďáku, žádný problém. Ale obrátil bych se na firmu co je na trhu mnoho let. U mladé firmy je možnost provalu "univerzálního klíče" a následných kriminálních činů.
Z FAB nízké odolnosti bych to taky asi nedělal :-)

-- 1. 7. 2013 16:26 --

Dnes? Mám na špagátu klubko hadů :-)
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kafe Kavan 4. 7. 2013 13:49

Asi záleží, Fíňo, kolik do toho chcete vrazit. Předpokládám, že co nejméně, takže bych volil variantu s nejlepším poměrem ceny/výkonu.
Teď jsem řešil kvůli paní vodě dost podobný problém, zarezly mi FABky. Takže jsem měl kriteria:
1) odolonost
2a) bezpečnost
2b) cena
3) možnost společného klíče, kompatibilita

Nakonec to bylo šest zámků - branka, vjezdová vrata, vstupní dveře, zadní dveře, garážová vrata a dílna. Branku a vjezdové vrata vyřešil visací zámek, zbytek byly vložky a půlvložky.
Dostali jsme dobrou referenci na zámky TOKOZ PRO (např: http://tokozpro.cz/), cenově to taky odpovídalo. Jeden zámek v akci cca 400Kč. Zatím velká spokojenost, jen klíče vypadají lehce fórově. Zvažovali jsme ještě alternativu od ASSY (http://www.assaabloy.cz/cs/local/cz/Pro ... ductId=292), ale ta už je dražší a navíc neumožňuje modulaci šířky vložky.
Plus tokoz je stará firma ze Žďáru, který mám osobně rád O:-)
Kafe Kavan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 7. 2013 11:37

Video s tím zlodějem na odkazu mě tam docela dostalo. Dneska strašit lidi bumpingem, když je takový zámek dražší než GSM alarm, mi připadá trochu nelogické. Ten Tokoz patent smekám před českými ručičkami, ale varuji před myšlenkou, že tento zámek nějak vyřeší zabezpečení obydlí. To se musí provádět plošně.

Zloději dnes musí překonat řekněme digitální překážky, a se zámkem si podle mě hlavu moc nedělají, zkrátka ho obejdou. Napochodoval do toho baráku (kde měli právě jen slabý zámek a vlastně i kameru, asi proto se ani nemaskoval, hehe) slušně, ale byl v "analogovém" světě, tzn. že v tom dnešním by takhle kradl jen amatér :-)

Vím je to jen reklamní video, ale realitu je nutné trochu zohlednit:
http://www.youtube.com/v/48LF8FmDNws?autoplay=1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 7. 2013 11:53

Pojdme si udelat takove mensi shrnuti. Predstavme si vahy, kde na jedne strane mame nasledujici:
- soukromi
- hodnotu majetku uvnitr
- cena treba dveri

A na druhou stranu postavime:
- bezpecnostni vlozka a jeji cena

Opravdu prijde nekomu normalni vse na prvni misce chranit necim, co stoji 400 Kc? Schvalne, na kolik si to kazdy z vas cenite procent? Mysleno treba to soukromi a ten majetek, vuci cene 400 Kc? Opravdu toto neni vubec nikomu podezrele a divne?

SocPredator: koukni se ve svem okoli, ja kdyz vidim, co lidi nosi na klicich, tak nevychazim z udivu - vsechno stary FABky (idealne jeste usetrili i pri nakupu vlozky tim, ze vzali stavebni, co ma viditelne piny zepredu). Jednou jsem mel takovy rozhovor s panem v Bauhausu, kde si vybiral zamek a nechtel dat vic nez 300 Kc. Vse jsem mu vysvetlil, vypadal to, ze to pochopil a nakonec stejne sahnul do regalu a vzal si vlozku asi za 500 - pry se mu vic nevyplati.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 7. 2013 12:00

On je lepsi, kdyz ti tam zlodej rozlomi vlozku zamku za stovku, nez aby ti vypacil dvere za nekolik tisic.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 7. 2013 12:41

joachym: Pro mě je nejlepší, když se na to zloděj vyprdne, protože ví, že překonání zabezpečení ho bude stát víc úsilí, než kolik si uvnitř nakrade, a v kombinaci s možným dopadením a vězením to pro něj bude na delší přemýšlení jestli do toho jít. Když budete mít ideálně zabezpečené dveře, musíte mít taková i okna atd., protože útok se většinou vede na nejslabší místo.

U mě je tento poměr vyvážený, a jediné co potřebuji, abych to dal zloději vědět, než ho vůbec napadne něco páčit. Ale nesmí se to přehnat, protože když uvidí Fort Knox, mohl by si myslet, že mám doma drahokamy a kufřík s milionem dolarů na něj čeká vedle metrové televize, a páčidlo by rovnou nechal doma a vzal by si trochu lepší techniku :-)

Jinými slovy jsem chtěl říct, že jde trochu o boj na úrovni psychologie. Jako když šelma loví svou potravu. Na něco si musí nechat zajít chuť, protože na to prostě nemá. A lovit několik hodin malou rybu se nevyplatí. Samozřejmě s tím souvisí i to zmíněné SATANem, jde se lovit vhodnější oběť.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 7. 2013 15:49

joachym1: opravdu? A co kdyz to vyhmata planzetou, otevre tzv. 999 klicem (bumping) nebo pickgunem? Tedy ve vsech pripadech bez zcela zjevneho poskozeni? Potom ti pojistovna rekne, ze sis nezamcel a tim padem nebude hradit a hlavni je, ze si usetril.

V kazdem pripade to neni pouze o vlozce, ale je to o kombinace eletronickeho zabezpeceni (at jiz perimetru, tak i vnitrniho prostoru) a mechanickeho zabezpeceni, v idealnim pripade i s kamerovym systemem vybavenym zaznamem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 7. 2013 16:09

Me jaksi nezajima pojistovna, neminim platit pojisteni. 8-)
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 7. 2013 16:15

SocPredator píše:joachym: Pro mě je nejlepší, když se na to zloděj vyprdne, protože ví, že překonání zabezpečení ho bude stát víc úsilí, než kolik si uvnitř nakrade, a v kombinaci s možným dopadením a vězením to pro něj bude na delší přemýšlení jestli do toho jít.

Kvalitnejsi zabezpeceni zlodeje akorat nalaka. Co nejde silou, jde jeste hrubsi silou. Smazkam je jedno, jestli pujdou sedet, potrebuji rychle co nejvic penez na pernik, jinak nad budoucnosti nepremysli.
joachym1
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků