systém do moderního bytu

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dany1979 31. 10. 2014 12:31

Dobrý den. Prosím potřebovala bych poradit. Pořizuji si byt a chtěla bych ho vybavit prvky na dálkové ovládání ruzných věci. Mate doporučení, která firma je na to tak dobra? Předem děkuji.
Dany1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 31. 10. 2014 12:54

jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 10. 2014 13:10

A co presne chces ovladat - konkretni priklady? V kazdem pripade bych zacal asi u toho, co presne chci a potom se dival u firem, ktere se zabyvaji zejmena i prumyslovym resenim. Bavime se tu totiz o vecech, ktere musi fungovat 24/7/365 a nemuzes si dovolit nejake problemy (typicky osizene stykace, apod.).

Jinak Jablotron bych tedy nedoporucil ani nepriteli.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 31. 10. 2014 13:19

Tak ja taky nerikam, ze Jablotron je super, jen maji celkem siroke portfolio produktu (a je ceska)...
Ale firem, co nabizi "inteligentni dum/byt" je spousta. Je to jen o tom co od toho clovek pozaduje a kolik na to ma penez :)

Obavam se ze tazatelka hleda konkretni instalacni firmu a ne vyrobce techto produktu...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dany1979 31. 10. 2014 13:30

Instalační firma bude až to poslední. Nejprve bych chtěla dobrého výrobce. Chci si do toho investovat. Ale ne abych musela furt něco měnit ne opravovat. Chtěla bych ovládat světla, zaluzie, topení a některe zásuvky. Chtěla bych to ovládat přes telefon. Co jsem zatím našla firmy tak Inels, Loxone, xcomfort a ještě haidy. Názory na tyto?
Dany1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 10. 2014 13:45

Tak mně nějak uniká, k čemu je dobré ovládání světel systémem plným *****ítek, místo prachobyčejného vypínače...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 31. 10. 2014 13:58

TM: to pochopis, az dospejes. Treba, ze jednim vypinacem muzes ovladat ruzne svetla (kdykoliv si to muzes libovolne "preroutovat"). Da se vymyslet ruzne veci i tim, ze se daji resit treba dvojkliky, podrzeni, apod. a na to navazat dalsi funkce. Da se tim vyresit ovladani na dalku (odjizdis z domu a nejsi si jist, zdali si nekde zhasnul), atd., atd., atd.

Dany1979: ptej se tech, co to uz maji, jak jsou spokojeni. Zacni se o tu oblast zajimat. Potom zjistis spoustu veci, marketingove je nejvic slyset o iNels, ale uz moc se nechlubi s tim, ze do nedavna pouzivali "cizi" jednotky. Montaznici obecne jsou pomerne nespokojeni s jejich rele, vse je pry dovazene z ciny a dost "poddimenzovane". Loxone mi prijdou libive veci na DIN listu (ale kdo tam kouka), navic pomerne mlade reseni (toho bych se osobne bal). Stejne jako dalsi. Verim, ze nejakych 80% veci s nimi vyresis, ale co mi osobne vadi, ze to nejsou 100% programovatelne veci a ta absence "prumyslovosti", respektive minimalni az zadne dlouhodobe reference z teto oblasti. Naproti tomu jsou tu systemy, ktere naopak z toho prumyslu prisly a dale se v nem i pouzivaji a ja bych radil se spis divat timto smerem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dany1979 31. 10. 2014 14:34

5474N Chápu. Dekuji. Ale například K tomu Inels jsem se na stránkách dopátrala, Že není potřeba relé ale jen nejaký vysílač a přijímač. Tak to bude třeba lepší. Mě právě docela tato firma lákala. A co myslíte firmy přmo z výroby?

-- 31. 10. 2014 15:35 --

Omlouvám se, ne z výroby ale průmyslu.
Dany1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 31. 10. 2014 15:20

Dany1979: vysilac a prijimac je sice peknej, ale pokud ti to spina silovy okruh, tak je v tom rele. A co se tech firem tyce? Treba ABB i-Bus KNX nebo TECO Foxtort.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dany1979 1. 11. 2014 16:08

Tyto firmy ještě prozkoumám. Mě to furt nedá a zkoušela jsem ten Inels. všechny jejich výrobky jsou vyráběné v Česku, tak by to mělo být spolehlivé. Mají tam plno zajímavých informací o jejich výrobě.Vy toto máte odzkoušené osobně?
Dany1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2014 16:39

Vyrobky jsou vyrabene v Cesku nebo kompletovane?

Staci se pobavit s par firmama, co driv delali iNels a uz je nedelaji a ptat se na duvody. Puvodne iNels (respektive firma ELKO EP) spolupracoval s TECO. TECO dodavalo svou zakladni jednotku, ELKO EP dodavalo svoje aktory. Jednoho dne si pan majitel rekl, ze proc hrat "druhe housle" a rozvazal s TECO spolupraci. Mimochodem, TECO v tu dobu melo nekolik desetileti realne zkusenosti z provozu (pocinaje systemy v kotelnach, bazenech,...). V ELKO si mysleli, ze vyvinout plne funkcni "mozek" je zalezitosti snad par tydnu nebo mesicu. Co vim, tak od nejakeho roku 2011 az doposud se snazili neco marne vyvijet. Mezitim pres prostredniky nakupovali zakladni jednotky od TECO a pouzivali nadale se svymi aktory. Meli ovsem problem s tim, ze zatimco TECO si nechalo vyrobit vlastni aktory, tak oni se nemeli kam moznost rozvijet s novinkami, protoze cele programove prostredi pochopitelne 100% podporovalo vlastni vyrobu TECO a nemeli duvod jim dodelavat podporu pro jejich nove produkty. Proto to zacali ruzne obchazet, ovsem uz to nebylo ono, byl to cele slepenec. Ted pry uz maji nejake svoje reseni, nicmene kdybych si mel vybirat, tak zvolil bych nejakou neoverenou jednotku s nulovymi referencemi a zkusenostmi nebo neco z rady CP-1000, ktere ma x let realnou historii nonstop provozu? Zkus si odpovedet sama.

K tematu:
:arrow: https://www.dibon.sk/public/Prohlaseni_Teco_iNELS.pdf
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KDante 2. 11. 2014 12:36

Mám osobní zkušenosti s Loxone a Haidy.

Loxone - rakouský systém, mají propracovaný SW, aplikaci pro mobily, v ČR mají zastoupení a montéry atd.
Haidy - česká firma dělají SW nad jednotkami Teco. Firma co to chce dělat dobře, takže si vše dost hlídají.

Principielně jsou oba systémy podobné - rozvody do hvězdy, cena podobná, možnosti víceméně taky...
Loxone mi přijde na ovládání přehlednější, má lepší možnosti programování a rozšiřování, ale toto je spíše pro technicky zdatné jedince. Haidy, malinko nepřehlednější aplikace, ale zase se nastavuje ("programuje") graficky.
Doporučuji vyzkoušet koncové aplikace. Do Inels bych nešel viz komentář výše, KNX je zbytečně drahé.
KDante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2014 16:48

Souhlasim, ze KNX je zbytecne drahe. Zbytecne proto, ze substitucni system se da poridit levneji.

Ano, Haidy, stejne jako ELKO EP, pouziva system od TECO.

Rekl bych, ze TECO je diky dlouhodobym zkusenostem z provozu/prumyslu trosicku dal, nez Loxone. Jsem presvedcen, ze je tam vetsi podpora ruzneho HW (treba u ovladani topeni si Tecomat muze pres OpenTherm pokecat primo s kotlem), to same podpora ruznych bezpecnostnich systemu, kde ta komunikace probiha na komplexnejsi urovni, nez pouze zakladni stavy zap/vyp, naruseno, apod. Jinak co vim, tak je hotove treba reseni pro KNX, takze i takove prvky se daji pouzit v jejich systemu, coz opetovne dale rozsiruje moznosti. Navic Tecomat je opravdu 100% programovatelny, pokud je mi zname, tak Loxone jede zejmena na funkcnich blocich.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memphis_rains 24. 11. 2014 17:52

Dobrý den,
Systémy inteligentní elektroinstalace se zabývám téměř 10 let a ve své praxi jsem se setkal s realizacemi KNX, LUTRON, CRESTRON, TECO, LOXONE i iNELS.

Vždy záleží na požadavcích zákazníka a až od nich se odvíjí řešení jako takové.

Po přečtení celého příspěvku si nejsem jistý, zda Dany1979 hledá odpověď týkající se historie společností TECO nebo ELKO EP. Dle mého hledá systémové řešení, které splní její požadavky. Se zákazníky podobného typu se setkávám dnes a denně. Nevýhodou inteligentních systémů je slabé podvědomí zákazníků o tom, co vše vůbec systém umožňuje. Já osobně jsem dnes spokojeným uživatelem systému iNELS (minulý měsíc jsem instaloval iNELS 3. generace, který je plně vyvíjen v režii ELKO EP, u sebe doma a musím konstatovat, že je na vyšší úrovni než Foxtrot – navíc komplexně řeší ovládání i přes televizi.) a v mých potřebách ho vnímám jako plně dostačující. Ovládám s ním i LG klimatizaci přes svůj iPhone. Průmyslové řešení je v rezidentním sektoru z mého pohledu značně naddimenzované. Dokáže sice splnit téměř všechny požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů, ale jaké z nich opravdu využijeme?

Co se týče výroby a věcí „prý dodávaných z Číny“ – doporučuji navštívit školení přímo v ELKO EP. Součástí je i návštěva výroby a vývojového centra – zde člověk může sám posoudit, zda je něco vyráběno v Číně nebo ne  Naopak TECO, LOXONE ani HAIDY vlastní výrobu nemá a jsou závislí na dodavatelích – já osobně bych se toho asi bál.

Názorů je spousta a stejně jako u aut dnes člověk nemá k dispozici pouze Škodovku, která je „česká“, ale i spoustu dalších značek.
memphis_rains
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 11. 2014 09:15

No klidne se muzeme pobavit o te "vyssi urovni nez Foxtrot". Ocekavam tedy nejake konkretni argumenty, at se nekam posuneme.

PS. zdravim do ELKO :D
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků