SIM do GSM alarmu

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 2. 2015 17:32

Ahoj,
jakou SIMku byste dneska doporučili do GSM alarmu? Mně se (po velmi lehkém nástřelu současného trhu) asi nejvíc líbí Twist, minimální dobití je 200 Kč a číslo to udrží 12 měsíců. Ale je klidně možné, že jsem něco přehlédl, 2 stovky ročně zase tak málo nejsou (škoda, že už O2 nenabízí Zero). Ví někdo o něčem výhodnějším?
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2015 17:47

Tohle asi spíš patří na mobilmánii, myslím že tam na to už je téma, ale ve stručnosti:
Virtuál Kaktus (síť T-Mobile) předplacenka nutno dobít 50 Kč jednou za rok.
Virtuál ČEZ (síť O2) tarif Platím jak volám nulový paušál, žádná minimální konzumace, údajně by tam měla za jednou za čtvrt roku být nějaká placená aktivita (hovor/SMS)
Vodafone Tarif na míru bez balíčků
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 2. 2015 18:05

Plus4U má taky tarif bez paušálu - +4U Bone, pak Bonerix měl tarif Mini za 1 Kč měsíčně, ale upravili sazebník a už stojí 29 Kč (možná ne u všech partnerů)...

Bude se lepší podívat opravdu na mobilmanii, určitě tam budou vlákna k tématu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2015 18:27

Pozor na to, je potřeba podrobně číst i obchodní podmínky:
Uživatel je povinen:

Čerpat telekomunikační služby od Plus4U Mobile v minimálním rozsahu 100,- Kč bez DPH, tedy 121,- Kč včetně DPH, a to za jedno telefonní číslo v součtu za období libovolných 3 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, jinak je Plus4U Mobile oprávněn přerušit nebo ukončit poskytování služeb. Do minimálního rozsahu nebudou započteny služby třetích stran, které jsou uživateli pouze přeúčtovány.

Obecně je potřeba být opatrný u virtuálů co jedou přes nějakého MVNE (v případě Plu4U GTS), ti si totiž účtují poplatek za aktivní SIM, takže pokud uživatel neprovolá aspoň několik desetikorun měsíčně, tak je pro virtuála ztrátový. Taky většina jich, pokud vůbec mají nulový tarif, stanovují nějakou minimální konzumaci a v případě jejího nesplnění se účtují nějaký poplatek.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 2. 2015 18:34

Záleží jak ten alarm moc a jakým způsobem komunikuje.
Dnes je to fakt různé od prozvánění či SMS při alarmu až po téměř trvalé datové přenosy co na nějaký server nahrávají video z kamery či předávají na PCO stavy několika snímačů a každých pár minut přenášejí kontrolní data pro potvrzení funkčnosti.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod speedy 21. 2. 2015 18:38

Ja bych doporucil bud Kaktus 50Kč/rok kreditu nebo Odorik.cz, ten si bere za chod SIM 0,7Kč/den, ale žádná kovinná další konzumace tam není.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2015 19:04

Co ČEZ? Mám ji v telefonu. Tarif za 0. Oficiálně bys měl mít jeden hovor za půl roku (myslím) jinak mohou (ale nemusí) kartu zrušit, já už tam mám za několik měsíců navoláno asi 70 Kč a stále mi chodí SMS, abych neplatil, že mi to převedou.

Pro klid duše si nastavíš každého prvního v měsíci testovací hovor aa máš po starostech.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 2. 2015 19:11

Ok, Kaktus a ČEZ se mi jeví dobře, mezi nima se asi rozhodnu. Já tam v podstatě žádnou aktivitu mít nebudu, mělo by to pouze rozeslat SMS a telefonovat při narušení objektu. Takže doufám, že to moc telefonovat nebude :-D
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2015 19:23

Vzdyt existuji nulove tarify i u Vodafone i O2 (O2 Zero).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2015 21:16

Podle ohlasů různě na fórech O2 Zero už nově neaktivuje.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 2. 2015 21:30

Už jsem to psal výše, Zero už se nenabízí...
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velkejjarda 22. 2. 2015 05:38

Vasekpasek píše:Ok, Kaktus a ČEZ se mi jeví dobře, mezi nima se asi rozhodnu. Já tam v podstatě žádnou aktivitu mít nebudu, mělo by to pouze rozeslat SMS a telefonovat při narušení objektu. Takže doufám, že to moc telefonovat nebude :-D

Tak potom Kaktus, to je jasne.
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2015 10:05

pokud bys preferoval paušál, tak M2M Mini od T-M je za 15 korun bez daně měsíčně
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SUM1WIM 24. 2. 2015 01:43

CEZ mi bez hovoru vzdy karty po cca pul roce zrusil. o2 zero mi slouzi nejlip a pak jeste ujde plus4u.
SUM1WIM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 2. 2015 09:29

SUM1WIM, máš problém s porozuměním psanému textu? Výše je psáno, že aktivovat nově O2 Zero nelze a že +4U chce minimální konzumaci 120 Kč za kvartál, takže ten ČEZ je z toho nejlepší, je takový problém poslat jednou za kvartál SMSku?

U Vodafone Tarif na míru je v ceníku uvedeno, že je pro firemní zákazníky s rámcovou smlouvou, takže ani tam bych si nebyl jist, že dají novou SIM s tímto tarifem.
xtonda
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků