MATRACE (tvrdá/měkká ?)

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 1. 2016 13:07

MATRACE tvrdá nebo měkká ? Nemáte něco k doporučení z vlastní zkušenosti ?

Stávající pomalu dosluhuje - má moderní konstrukci, uvnitř naskládané husté "molitany", uprostřed na větší zátěž, pod nohama a hlavou míň, má letní (bavlna) a zimní (ovečka) stranu. Pod matrací je obyčejný rošt s prohnutýma lamelama bez možnosti nastavení. Lamely jsou už na tom taky bídně, i když jsem je prohodil podle zátěže. Celkově má postel spíše měkčí charakter (ale ještě to není "bláto"). Výdrž - OK. Prolehnutí asi 2-4 cm.
Předchozí matrace (výška asi 20 cm) byla obyčejná s pružinama v pevném dřevěném rámu vymodelována do mírného oblouku, na povrchu silná, pevná látka. Takže v lehu to bylo na "rovině". Když rupla pružina (prošlápnutí), tak už se na tom nedalo spát. Celkově má postel spíše tvrdší charakter. Výdrž - OK. Prolehnutí asi 1-2 cm.
Před-předchozí model - pro chudé studenty, dřevěná deska (lisovaný piliny) a na ní položeny deky (saje, ale špatně ventiluje) v celkové tl. cca 2-3 cm. Celkově postel měla (pro hubené osoby dost) tvrdý charakter. Výdrž - forever. Prolehnutí asi 0,5-1 cm.

V ložnici je spíše chladněji asi 16-18°C, což je vyhovující.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2016 14:32

Záleží na individuálních potřebách, já mám třeba taky radši tvrdší, ale hlavně nesnáším tzv. línou pěnu, někdo zase nedá dopustit na ni. Doporučuji vyrazit třeba do Ikey, na každé si pár minut poležet, třeba si vybereš. Dávají tam myslím i pár měsíců možnost vrácení, takže kdyby to dlouhodobě nevyhovovalo, dá se to vyřešit. Jsou tam i rošty, slušná záruka. Já nakonec koupil dost drahou pružiny + docela tvrdou, manželka línou pěnu + měkčí.

Už jsem taky jednou nakupoval přes internet, naštěstí to bylo ok, ale podruhé bych neriskoval. Byl jsem i v nějakém specializovaném studiu, ale tam měli matrace vcelku nic moc, spoustu blbých keců a hlavně se mě snažili natlačit k nějakému předraženému nákupu, případně i s manželkou, pod vidinou úžasných slev.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 1. 2016 14:41

JJ ty tvrdší jsou mi trochu bližší. Nepamatuješ si název tý pružinový z IKEA ?
Ty studia to mají obtížné, jak získat a neztratit zákazníky. Ceny mají leckdy napálený vysoko, proto pak "dávají" i vysoké slevy...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2016 14:48

Název si nepamatuju, byla ale cca za 12, to tam najdeš. Ale chce to opravdu vyzkoušet, podle toho, co komu vyhovuje, a brát to čistě podle toho dojmu z poležení. Já tam taky jel pro jinou nepružinovou za 4 a nakonec jsem se rozhodl pro tuto, i když jsem pružinovou nikdy nechtěl a tak drahou matraci už vůbec ne.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 1. 2016 19:07

Za 12000 Kč tu žádná není http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query ... A9+matrace je tedy možné, že ji už nemají v nabídce.

Taky aktuálně zkoumám trh. Fyzioterapeut mi jako chlapovi doporučoval tvrdší, ženě měkčí. Byl jsem v pár spánkových studiích, poležel si, ale nejsem schopen se za těch pár minut rozhodnout. Asi bych šel do levnější značky např. Dormeo nebo Magniflex. Koukal jsem ještě na Tempur, ale ty už jsou opravdu drahé (od 40000 Kč), nemluvě Hastens, kde cena začíná tuším na 200000 Kč :-)

-- 5. 1. 2016 19:17 --

xls: kupoval sis v Ikee i spojovací díl (vkládá se doprostřed mezi matrace) a chránič matrace? Jestli ano, jaký máš na ně názor?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2016 20:00

Spojovací díl nemám, chrániče ano. Je to myslím dobrá věc z hlediska hygieny.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 1. 2016 21:49

Chrániče jsou celkově OK.
Středový díl má smysl jen u starších konstrukcí postelí, kde je větší mezera mezi matracemi nebo laťka.
Ty co se asi před 8mi lety prodávaly za 5-6 jsou dnes za 10-12. Tak tomu se říká ten ekonomický růst, mno...
Naposledy upravil DrumSession dne 5. 1. 2016 21:58, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 1. 2016 21:54

Co vim, tak Ikea snad zadnou pametovou penu nema.

A zcela realne, za pet deset minut lezeni kdekoliv nezjistis vubec nic.

Me se docela libila ta vzduchova matrace od Gumotexu (myslim), kde si clovek doslova muze ladit tvrdost podle potreby. Cena snad okolo 15-16 tisic?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bederko 23. 2. 2016 20:46

Dobry den,

ja jsem si objednal biogreen z https://www.nabytek-natali.cz/penove-matrace z jedne strany tuha, z druhe mekka. Ale na ti tvrdsi strane se mi spi lepe.
bederko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2016 08:11

Jo a jenom kvuli tomu ses tady zaregistroval. Oooo, jak slechetne. :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků