Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 31. 10. 2017 18:53

Relevantni pro zmenu dodavatele je EAN/EIC...ty se zadavaji v OTE, pak navic jeste jmeno a adresu chce distributor..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 10. 2017 20:05

A to po mě bude chtít Terra kdy? Nebo to vyčtou z těch faktur?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 31. 10. 2017 22:56

dr._lukas píše:A to po mě bude chtít Terra kdy? Nebo to vyčtou z těch faktur?

EAN, EIC, druh tarifu apod. vyčte Terra Group z faktur, informace potřebné k výpovědi zjistí ze smluv s původním dodavatelem.
Aktuální kontaktní adresu (je-li jiná než adresa odběrného místa), jak vysoké chceš zálohy, jakým způsobem budeš zálohy platit (číslo SIPO apod.) musíš Terra Group nahlásit sám. Myslím, že stav elektroměru a plynoměru v okamžiku ukončení odběru u původního dodavatele musíš původnímu dodavateli nahlásit sám.
Terra Group může začít komunikovat s původním a novým dodavatelem, až od tebe obdrží vytištěnou a podepsanou plnou moc.
Bude-li Terra Group chybět nějaká informace, pošlou ti dotaz emailem.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 1. 11. 2017 09:52

Me stačila jedna pozvánka na převod plynu / el. u 4 odbernych mist. Trvají ale na tom, aby to všechno bylo na moje jméno. Neprošla tedy varianta přepis z manželky na me i když smlouva byla na dobu neurčitou. Musel jsem to přepsat u původního distributora
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 11. 2017 10:38

Ja jsem zvedav, zda budu muset delat novou prihlasku, kdyz uz u nich (TGI) mam podepsanou plnou moc, akorat jsem si to tehda (05/2016) rozmyslel do 15 dnu (skauti meli tehdy jeste cenu tusim 650 a presel jsem do 15ti dnu po zahajeni dodavky k eCentre za 490).
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 11. 2017 19:10

jichaj píše:Jelikož Terra ješte asi nedostala plnou moc, tak výpověď s největší pravděpodobností na ČEZ dnes nepodá. Takže dodávka od 1.3.2018

Do 14 dnů po zahájení dodávky ti pak dojde konečné vyúčtování od stávajícího dodavatele.

Vypoved si prece muzes podat sam ;). Ty nemas tu CEZ elektronickou kancelar? I kdyby ne tak staci vypoved mailem dorucena 31. a do 3 dnu potvrzena standardnim zpusobem (to plati odjakteziva i pro soud).
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 11. 2017 21:00

Ja muzu..ale jestli to tak udelal i Dr_lukas? Navic kdyz to pises 1.11. tak uz je to trochu pozde, ne? ;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 11. 2017 17:00

Aspon info pro ostatni... Podstatna je informace, resp. aby NOVY vedel, k jakemu datu si muze pozadat, tzn. ze vypovedni doba uplyne (OM bude uvolneno) k datu X, resp. pozadat si lze k datu X+1, pricemz zadost k OTE a distributorovi se musi dorucit tusim 10 pracovnich dnu predem.

Dalsi info je, ze muzete byt mesic bez dodavatele, nez vam distributor (CEZ) vystavi prikaz k demontazi elmeru. Tedy treba k 8.11. vam skonci smlouva s jednim a uplne staci, kdyz si do 7.12. pozada novy dodavatel distributora o pripojeni. Nutno overit u dostributoru PREa EON, zda nemaji kratsi lhutu.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod truct 9. 11. 2017 22:31

No a ten mesic bez dodavatele bude jako neopravneny odber?
truct
Návštěvník

Předchozí stránka