Fosfa

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 6. 12. 2017 20:10

Dal jsem plnou moc novému dodavateli včera a taky bez reakce, ale je ještě brzo.
cz01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 12. 2017 09:40

silfex píše:Kdo dával už Fosfa výpověď, dostali jste nějakou retenční nabídku, zejm. tedy ponechání fixního poplatku za 0Kč?

Já jsem to zkusil, že mám u nich 4 měřicí místa a odpověď:
Dobrý den, bohužel Vám v současné době nemůžeme nabídnout výhodnější produkt než je e-TARIF a ceník pro rok 2018, který Vám byl zaslán.

-- 7. 12. 2017 09:48 --

Sláva, tak mi emailem potvrdili, že přijali všechna má odstoupení od smlouvy, která jsem jim poslal emailem, a nemusím to tedy posílat doporučeně.
Vážený pane, Vaše odstoupení od stávajících smluv č.A,B,C,D jsme přijali a akceptovali. Smlouvy budou ukončeny k XX.YY.ZZZZ. Upozorňujeme Vás, že s účinností od XX+1.YY.ZZZZ nebude pro Vaše odběrné místo zajištěna řádná distribuce a dodávka elektřiny a plynu. Uvedeným dnem je další distribuce v odběrném místě kvalifikována jako neoprávněná distribuce. Při neoprávněném odběru je provozovatel distribuční soustavy oprávněn omezit nebo přerušit distribuci elektřiny a plynu do Vašeho odběrného místa (např. demontáží měřidla) a zákazník je povinen zaplatit provozovateli distribuční soustavy náhradu škody v souladu s platnou legislativou.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 12. 2017 00:51

Taktez po 2 dnech od zaslani vyplneneho formulare vypovedi mailem potvrzeni výpovědi k 31.12.2017. Zadny pokus o retenci, byl jsem u nich 4 roky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 14. 12. 2017 15:13

Škoda že Fosfa tak skokově zdražila, je to jeden z mála normálních dodavatelů, který funguje tak nějak lidsky a lze se s nimi normálně domlouvat. Pomohli i se situací, se kterou ani nemuseli. Ani s ukončením nedělají žádné problémy, stačí mailem a ještě řeknou, co tam napsat. Za mě super přístup a dodavatel... Osobně jsem u něj nikdy nebyl, ale zařizoval jsem tam smlouvy v rámci rodiny. Sám jsem je měl po zkušenostech také v úvahách do budoucna, kdybych znovu měnil dodavatele... Jenže po současném zdražení to asi na dlouho nepadá do úvahy a ruším i poslední smlouvu, co tam je. Byla jen na tarif D01 s minimálním odběrem, takže to pro ně není asi žádná velká ztráta, ale i tak mne to díky jejich přístupu mrzí. Jenže díky měsíčním poplatkům od 1.1.2018 u Fosfy, vychází na tom odběrném místě značný nárůst ceny na 1800 Kč z cca 1000 Kč ročně, což dnes lze stále získat u skautů a ještě s roční garancí... Ani u ostatních odběrných míst, kde jsou už normální i vysoké odběry, ale mi Fosfa už moc dobře nevychází... Škoda, snad zase někdy v budoucnu. Nemusela by být nejlevnější, za nějaký normální rozdíl v ceně by mi Fosfa opravdu stála, ale tohle je moc...
Na druhou stranu apoň mají o něco málo výhodnější ceny pro stávající zákazníky, což oceňuji, protože obvykle to funguje nelogicky naopak, na levné ceny se lákají noví klienti a ti stávající, pokud se nebouří, platí víc...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 12. 2017 16:32

vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 12. 2017 20:05

Anebo vyplnit žádost přímo do jejich formuláře na odstoupení (tak jsem to udělal já).

Zde: http://files.uloziste.com/878e12ab20dd2989/
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 14. 12. 2017 23:15

Podle toho, co mi sdělili, by asi akceptovali cokoli, z čeho by bylo zřejmé o co jde. Řekli mi, ať tam hlavně napíšu, že chci ukončit smlouvu z důvodu navýšení ceny... Radši jsem ale využil ten ERÚ formulář... Díky, ale už jsem to měl poslané a využil jsem odkaz, tu dával někdo před vámi ;-)
(...teď opožděně koukám že to byl taky vpe :-D )
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 15. 12. 2017 08:25

Ono jde spis o to, ze by dodavatel (nejen fosfa) mohl pri krajnim doruceni odstoupeni dne 21.12. na email (a naslednem doruceni pozemni postou do 3 pracovnich dnu, pokud by na tom trval) uz treba tvrdit, ze budete jeste do 31.1.2018 platit :-) proto je lepsi to mit ve formular napsane a staci dorucit do 21.12. A musi vas uvolnit do 31.12. a pak mate teoreticky az do konce ledna k vyjednani noveho obchodnika. Cely leden usetrite na pausalu (tzv. "odber bez dodavatele" )

A napriklad Nano energy rozeslala navrh vypovedi k datu 1.3.2018, kdy postupne z ceny snad 700 nebo 800 udelali cenu pres tisic a ve vysokem tarifu maji cenu uz snad vyssi jak CEZ :-)

90% lidi nevi co s tim.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 15. 12. 2017 15:34

Jak jsem už psal i dnes se mi potvrdilo, že Fosfa je prostě velmi solidní dodavatel. Včera k večeru jsme e-mailem poslali odstoupení od smlouvy. Už dnes přišla odpověď, že to akceptují a smlouva skončí dle požadavku 31.12.2017.
Takže palec nahoru za rychlost a jednoduchost. Rozhodně zůstávají jako jedni z mála mezi těmi, od koho bych bez váhání a rád energie odebíral, pokud by mi to aspoň trochu vycházelo i cenově ;-)
(A pak jsou firmy, jako BE, kam bych nešel, ani kdyby mi to nabídli zadarmo :-D )
Markil
Diskutér

Předchozí stránka