Energie ČS, a.s.

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 3. 2018 20:41

Asi by se neměla, revize se dává při změně tarifu nebo při znovuzapojeni.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod honzik28 14. 3. 2018 07:54

Když řešíte ty ceníky, oni mají i produkt FIX Elektřina (pro klienty ČS) - přecházel jsem na něj před rokem, když mě končila smlouva dTestové aukce u 3-e a dostal jsem se u své sazby D56 ještě 10 korun pod původní cenu aukce. Jedná se o roční úvazek s garantovanou cenou po dobu úvazku. Nyní se mě obnovuje smlouva na další rok a ceník zůstal beze změny. Za mne spokojenost.
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 16. 3. 2018 19:17

Tak vypadá to, že to tak snadné nebude. Odepsali mi toto: "Při změně distribuční sazby mimo tarif, který nyní využíváte, je potřeba si zajistit na své náklady revizní zprávu od elektroinstalační firmy." Takže asi zůstanu na D45 :eh
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 3. 2018 20:15

Já jsem v prosinci přecházel ke skautům, sazbu máme d45 taky a revizí po mě nikdo nechtěl.
Přejít ke skautům už není tak těžké jak tu někdo psal , už není potřeba pozvánka od skauta , stačí volat na infolinku a oni přístup zřídí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 17. 3. 2018 17:07

audiobullys, takže když jsi přecházel ke Skautům, tak jsi zároveň přešel z D45 na D57 a nechtěli po tobě revizní zprávu, chápu to správně? (Mám distributora Čez) Pokud ano, budu o tom uvažovat. Mám dvě odběrná místa a u Energie ČS mi zatím přijde, že bude vše jednodušší zřídit.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 17. 3. 2018 21:03

Je nutné rozlišovat dvě různé věci. Přechod k jinému dodavateli a změnu distribuční sazby.

Při přechodu k jinému dodavateli, tedy i ke Skautům či jinam, zůstává původní distribuční sazba (tj. třeba i ta D45 byť se nově už nedává, tak zůstane - aspoň koncem loňského roku to tak ještě bylo) a přestup je jen o smlouvách s původním a novým dodavatelem. Rozhodně se kvůli tomu nikdy žádné revize nedělaly a nedělají :-D (Smlouva s distributorem se nemění tj. není důvod měnit sazby ani dělat revize).

Při žádosti o změnu distribuční sazby se dělá revize, pokud je to taková změna, že musí být předělány rozvody elektřiny v domě (např. z D02 na D57 přibylo topení tj. nové rozvody, blokace spotřebičů, dvousazbový elektroměr atd.) Pokud se v domovních rozvodech elektřiny nic nemění, tak by revize podle mě vyžadována být neměla. Není důvod. Např. při změně sazby D01 na D02 bývá důvodem jen vyšší roční spotřeba (např. se do občas obývaného domu někdo nastěhuje natrvalo ). Jak by to bylo při změně z D45 na D57 (pokud bys chtěl sám od sebe změnit na novou sazbu), to si nejsem úplně jist. Ale vzhledem k tomu, že podmínky pro obě sazby jsou asi totožné, předpokládám, že doma v rozvodech bys změny nejspíš dělat nemusel. Pak by se to mohlo také obejít bez revize. Chceš-li mít jistotu, je lepší vznést dotaz přímo na distribuční společnost (což je ČEZ distribuce, EON distribuce nebo PRE distribuce dle oblasti, kde máš odběrné místo).
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 3. 2018 14:34

Přecházel jsem v prosinci 2017 začátek máme od ledna 2018 u skautů,. A ponechali jsme sazbu d45, která je v ceníku skautské za stejnou cenu jako d57.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 19. 3. 2018 15:54

Podle eru kalkulačky a tzb-info.cz mi právě vychází D57 levněji než D45 asi o 500kč. Jinak mi odepsali z Centropolu (dodavatel skautů), že prý pro změnu D45->D57 není třeba dokládat revizní zprávu, stačí jen vyplnit změnový formulář!
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 22. 3. 2018 10:55

D57 vs D45 je většinou rozdíl v ceně jen v té státem regulované části za distribuci atd. Tj. není závislý na výběru dodavatele, ale na tom, co si zase ke konci roku ERÚ vymyslí... Letos by mi to taky hodilo asi 400 Kč, kdybych to změnil. Ale nerozhoupal jsem se, protože to je změna jednou pro vždy a zpět už to nepůjde. Je těžké věštit, jak to bude s rozdílem v příštích letech, skoro jisté je jen to, že to od 1.1. zase budou jako každý rok nějak upravovat. Nevím, co dělat, ale já letos už počkám a uvidím, jak se to bude vyvíjet příště.

-- 22. 3. 2018 10:59 --

Ale tak mě napadá, proč se Skauti s Centropolem řeší tady? Na Skautskou energii tu je jiné vlákno...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod laiki 26. 4. 2018 09:09

Dobrý den, nevěděl by někdo, jak je to se změnou sazby z D25 na víkendovou D61? Jde o chalupu, kde máme jen boiler + běžné spotřebiče. Z ČEZ mi na tento dotaz napsali, že je třeba obrátit se na elektrikáře či
elektroinstalační firmu, která provede úpravy na odběrném místě pro změnu sazby. Tomu moc nerozumím, myslela jsem, že by vše mohlo zůstat, jak je, pokud by nám nevadilo, že se boiler bude ohřívat jen v době NT, který je u D61 od pátku 12.00 do neděle 22.00. Děkuji za případnou radu.
laiki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maaart 24. 7. 2018 19:28

Tak nám energie ČS od 1.9. zdražuje...
Neměli dříve na webu uvedeno, že cenu mění jen jednou ročně k 1.1.? Jsem si skoro jist, že tam něco takového bylo, nyní to ale už najít nemohu
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 24. 7. 2018 20:51

Cena za odběrné místo 12,10 Kč včetně DPH / měsíc...tím u míst s nízkou spotřebou dost propadli :'( . Třeba FONERGY stále drží původní cenu..
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elinor 25. 7. 2018 06:23

A kde píšou o zdražení, nemůžu to najít. Díky.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 7. 2018 06:56

Je to už na
https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/erste ... rvices-a-s

Ach jo, tak po půl roce přejdu od Energie ČS, a.s. ON-LINE na FONERGY/PREMIUM. U mých odběrných míst to dělá rozdíl celkem přes 700 Kč/rok.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elinor 25. 7. 2018 15:48

Na tzb jsem to našla, ale mám neveřejný tarif, takže nevím, o kolik to zvednou mně. Ještě jsem žádné info o zdražení nedostala.
elinor
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků