Plyn od ČEZu s 5-10% slevou (a naopak)

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pavproch 3. 8. 2010 05:59

Doma beru elektriku od SME (čili skupina ČEZ), plyn od SMP (čili RWE).

Nabídka ČEZ tady.

Pro mně by to znamenalo asi 3000 úspory ročně. Zvažuju (čti hledám v tym skryté mouchy).

Co jsem prozatím vyšpekuloval:

1. "jeden dodavatel energií" - když klekne, sem v řiti jak s elektřinou, tak s plynem (zase ale stát by asi nedovolil kleknout tak velké firmě jako je ČEZ, že....)

2. Pro mně nesmyslný způsob účtování 11x záloha + doplatek (zatímco logičtější a praktičtější mi připadá 12x záloha + vyúčtování, jako má třeba SMP)

3. Fčíl nabízejí 5-10% slevy, co ale bude za rok/dva? Potajomky zvednou cenu (důvod se dycky najde) a nakonec budou dražší než RWE.... (v nabídce ČEZu jsme nenašel jakoukoli časovou garanci nižších cen)
Naposledy upravil pavproch dne 3. 8. 2010 09:29, celkově upraveno 1
pavproch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 8. 2010 07:24

Ad 1) Že klekne ČEZ je asi stejně pravděpodobné, jako že se přestane krást ze státních zakázek.

Ad 2) Co je na tom nesmyslného? Pokud máš rozumně nastavené zálohy, je ten doplatek +- stejný jako záloha. Mně tohle vyúčtování vyhovuje.
A zálohy se nemusí platit jen měsíčně...

Ad 3) Tož sa seberu a půjdu třeba zpět k RWE, ne ;-)? Třeba budou mít slevu pro nové zákazníky (jako nejmenovaný časopis, který má dárky pro nové předplatitele - tak holt se ob rok střídáme se synkem a pokaždé jsme noví předplatitelé :-) ).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2010 08:02

Nevíte, jestli někdo nedává slevu na paušálu, jako to má PRE u elektřiny? Mám minimální spotřebu a tak je to pro mě důležitější, než cena za odebranou energii.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 8. 2010 08:48

U toho ČEZu a plynu sleva na paušálu oproti RWE je, ale dělá to asi dvacku měsíčně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavproch 3. 8. 2010 09:30

Tak (pro změnu... :mrgreen: ) RWE nabízí zase elektriku s 10% slevy.....

PS: příslušně zEDITován název theradu
pavproch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 8. 2010 12:35

já s plynem přešel k ČEZu už jen z toho důvodu, že mám pár jejich akcií a je to česká firma, která nejenže odvádí daně v ČR, ale i sponzoruje české sportovce, výstavbu sportovních parků atp. Jako bonus mám levnější plyn.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 3. 8. 2010 14:12

PRE se snaží zabránit úbytku svých klientu a proto přichází s Komfort + Bonus 2010 s fixací ceny silové elektřiny až do konce roku 2012.

Poplatek za odběrové místo je o 6 Kč menší než u standardního tarifu Komfort Klasik (ale například dřívější program fixace ceny Komfort +Garant 2010 tento poplatek neúčtuje).
Každá 10kWh je zdarma.

:arrow: http://www.pre.cz/bonus2010.html
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2010 17:15

Tomáš Marný: tak dík, asi to využiju. Na plynu pouze vařím (troubu mám elektrickou), tak jestli není ČEZ dražší, tak proč nepřejít, ne? Cenově předpokládám dražší než PP není?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 8. 2010 18:22

Se obávám, že jenom na vaření to udělá rozdíl max. desetikorun ročně... Ta dvacka rozdíl v měsíčním stálém poplatku je při topení, jen na vaření je mnohem nižší...
Tady je kalkulačka:
http://www.cez.cz/edee/www/cs/kalkulack ... f#vysledek
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2010 18:26

Tak tydle vidle. Já myslel, že budu mít slevu na paušálu (jako mám u PRE) a plus jinou cenu el. energie (tady bych asi ani neřešil jestli je o desetník levnější nebo dražší). No uvidíme, ještě se rozmyslím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swm 3. 8. 2010 18:54

Ve smlouvě o dodávce plynu s ČEZem je mimochodem uvedeno, že "...sjednává se na dobu určitou, na 24 měsíců ode dne podpisu Zákazníka. Po uplynutí doby trvání Smlouvy se její platnost i účinnost vždy opětovně prodlouží, a to vždy o 12 měsíců, pokud kterýkoliv z Účastníků nesdělí druhému Účastníkovi nejméně 1 kalendářní měsíc před uplynutím doby jejího trvání, že na jejím prodloužení netrvá..." :pozor Pokud se za rok zdvojnásobí ceny (o jejichž garanci není ve smlouvě žádná zmínka), jak budete přecházet jinam?
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavproch 3. 8. 2010 20:25

@swm: kuju - takže jsme doma - jsem to tušil, že v tom bude háček (tedy spíš HÁK)
pavproch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 8. 2010 06:26

swm píše:Pokud se za rok zdvojnásobí ceny

To jako že ČEZ zdvojnásobí ceny dvojnásobně proti RWE? Tak to jsem klidnej... OD ČEZu jsem se zatím nedočkal (na rozdíl od RWE) takových kujebáren, jako zvýšení zálohy o 10% poté, co mně 8 kKč vraceli...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 8. 2010 07:34

mě RWE navýšilo zálohy dvojnásobně, kvůli nedoplatku 200Kč/měsíc (platím 1200Kč/měsíc zálohy). Tak jsem je preventivně seřval.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 8. 2010 07:38

Já musel u RWE, tedy dříve Středočeské plynárenské, žádat o změnu záloh každý rok... Vždycky si je spočítali tak, aby měli pěkných pár tisíc ročně bezúročnou půjčku. Naivně jsem se domníval, že když to budu reklamovat 2x, dají si pro příště pozor, ale ani náhodou.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků