Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2016 08:56

A ten stabYlni dodavatel se projevuje presne jak? Mozna ti to nikdo nerekl, ale ten plyn je porad jeden a tentyz :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 31. 8. 2016 20:44

S474N píše:A ten stabYlni dodavatel se projevuje presne jak? Mozna ti to nikdo nerekl, ale ten plyn je porad jeden a tentyz :mrgreen:
souhlasím že plynje tentýž: Ale nechci nějákého mini dodvatele z "garáže"
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 9. 2016 00:41

Tohle si rikaji klienti CS, ze nechteji zadnou mini banku z garaze, radeji budou platit poplatky za to, co by meli jinde zdarma. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod D.roak 1. 9. 2016 10:06

osobne2 píše:Tohle si rikaji klienti CS, ze nechteji zadnou mini banku z garaze, radeji budou platit poplatky za to, co by meli jinde zdarma. :D
Já vesměž souhlasím tí co jusem nazval """" arážovou firmouů Jsem mislel malého dodavatele. Spíše ho převezme nebo zkrachuje. Jinak u ČS učet oprřavdu nemám takže nedovedu posoudit
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2016 08:09

Tys mislel? :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2016 17:58

To je trapný pokus o reklamu? :-\ :pozor
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 11. 2016 18:04

Pravděpodobně aktivní zaměstnanec firmy Ušetřeno.cz s.r.o.
Aspoň vím, komu se vyhýbat.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 11. 2016 11:28

No, hlavně se na tý tiskovce nedozvíš nic novýho, jen neurčité fráze. Ale stejně se tam půjdu 29-týho mrknout, tak sem kdyžtak písnu.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 25. 11. 2016 12:48

dTest se rozhodl, že zopakuje aukci energií i v dalším roce. :tleskani Podrobnosti zatím asi nezveřejnili.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave67 3. 2. 2017 10:16

BEE při odchodu mimo výročí vyhrožuje smluvní pokutou a sankcí za neodebraný plyn. S pokutou počítám, ale můžou si napočítat i ušlý zisk?
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 2. 3. 2017 17:56

Měl bych tři dotazy na zkušenější.
dostal jsem se ke smlouvám rodičů :-(

a) mají ČEZ na dobu určitou, vždy s roční prolongací - pokud bych chtěl převést smlouvu na sebe = změna odběratele, předpokládám, že bych je vyvázal, ALE jak by to bylo s případnou smluvní pokutou? Nedávají, výpověď jen "Žádost o ukončení" - už prostě nebudou mít co odebírat

b) jen pro případ: podpis 25.11; předpokládaná dodávka od 1.4. (účinnost)
ČEZ tvrdí, že tedy smlouva se dá vypovědět k 1.4.2017 (což se nestihne), podle mne k 25.11.2017 - tehdy skončí platnost - může ještě běžet účinnost?

c) jak je to s povinnosti informovat o změnách cen? Nemají žádný "eTarif", domů jim cenník nechodí - ČEZ má, že vyvěšuje na webu (co jsem si načetl, že nestačí) a na vývěsce na svých obchodních místech - opravdu stačí vyvěsit někde na tabuli v jiném městě?

Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 2. 3. 2017 19:27

libol píše:Měl bych tři dotazy na zkušenější.
dostal jsem se ke smlouvám rodičů :-(

ad a) ve vašem případě jde o převod odběrného místa na nového odběratele, což je tzv. Přepis odběrného místa. Původní a nový odběratel se spolu domluví na dni, ve kterém k převodu dojde. Všichni zajdou na ČEZ a podepíšou dokument o přepisu. Původní odběratel pak bude platit za dodávky do domluveného termínu, za pozdější dodávky pak platí nový odběratel. Jelikož ze strany tvých rodičů nejde o klasické ukončení odběru, ale o přepis odběrného místa, nevztahuje se na to žádná výpovědní doba a ani nebudou platit žádné smluvní pokuty (Smlouva je ukončena vzájemnou dohodou smluvních stran, nikoli výpovědí).
Pozn. při přepisu je třeba nahlásit stav na plynoměru.

ad b) Nejbližší možné datum předpokládané nové dodávky, tj. domluvené datum s rodiči, které se napíše na dokument s přepisem, ti řeknou na Čezu (volbu datumu mohou omezit technické příčiny, změna odběratele se ještě nahlašuje distributorovi).

ad c) Myslím, že ČEZ není povinen informovat o změnách cen e-mailem, stačí mu jen změnu cen nějakým způsobem zveřejnit.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 2. 3. 2017 20:25

(a) Super díky, předpokládál jsem to, ale po pročítání různých podmínek a možnosti už jsem si jist nebyl
(b) jo řekli jen mne překvapil ten odstup
(c) to mne právě trochu překvapuje, že nemusí o změnách informovat, ale asi to tak je - i když mi to hlava nebere - oni ten cenník nemají ano na webu, jestli ho mají někde na pobočce nevím (ale možná se schválně zajdu podívat). Nějak nevím jak a kde si mají somdesátiletí lidé ověřovat jestli náhodou netopí za dvojnásobek. Respektuji to, jenom mi není jasné proč jsou pplné noviny "šmejdů" co prodávají hrnce - ti nenatáhnou o víc
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 2. 3. 2017 20:53

libol píše:(c)... oni ten cenník nemají ano na webu, jestli ho mají někde na pobočce nevím (ale možná se schválně zajdu podívat...


Ceníky plynu od Čezu jsem našel na jejich webu tady: https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky/plyn.html. Papírové ceníky mají na naši kamenné pobočce Čezu k dispozici zcela běžně.

I když rodiče nemají eTarif, mohou si na webu vytvořit vlastní osobní účet, ve kterém najdou spoustu aktuálních informací ke svému odběru plynu (spotřeba energie, platby, faktury, nastavení záloh..): https://www.cez.cz/cs/podpora/cez-online.html. Nemusí tak pobočku navštěvovat osobně.
Nebo mohou zatelefonovat na Zákaznickou linku Čezu, kde jim poradí na tel. 371 100 100 nebo 840 840 840. (Při telefonování je praktické znát své zákaznické číslo, aby se jim rychle zobrazily odpovídající údaje.)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 3. 3. 2017 07:32

To, že jsou na té adrese cenníky jsem našel taky ;-) - cenník Praktik_P tám stejně nevidím.
Ano, to je právě to "tunelové" vidění - jak si bez netu vytvoři vlastní osobní účet ...
Platí o 52% procent vyšší cenu než já - možná by alespoň ten dopis dostat mohli a né si ještě platit za telefon
Aby bylo jasno, já to beru spíše jako svou chybu, že jsem si nedokázal ohlídat, aby je nedostali šmejdi - a proto to chci řešit
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků