Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 31. 10. 2017 18:53

Relevantni pro zmenu dodavatele je EAN/EIC...ty se zadavaji v OTE, pak navic jeste jmeno a adresu chce distributor..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 10. 2017 20:05

A to po mě bude chtít Terra kdy? Nebo to vyčtou z těch faktur?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 31. 10. 2017 22:56

dr._lukas píše:A to po mě bude chtít Terra kdy? Nebo to vyčtou z těch faktur?

EAN, EIC, druh tarifu apod. vyčte Terra Group z faktur, informace potřebné k výpovědi zjistí ze smluv s původním dodavatelem.
Aktuální kontaktní adresu (je-li jiná než adresa odběrného místa), jak vysoké chceš zálohy, jakým způsobem budeš zálohy platit (číslo SIPO apod.) musíš Terra Group nahlásit sám. Myslím, že stav elektroměru a plynoměru v okamžiku ukončení odběru u původního dodavatele musíš původnímu dodavateli nahlásit sám.
Terra Group může začít komunikovat s původním a novým dodavatelem, až od tebe obdrží vytištěnou a podepsanou plnou moc.
Bude-li Terra Group chybět nějaká informace, pošlou ti dotaz emailem.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 1. 11. 2017 09:52

Me stačila jedna pozvánka na převod plynu / el. u 4 odbernych mist. Trvají ale na tom, aby to všechno bylo na moje jméno. Neprošla tedy varianta přepis z manželky na me i když smlouva byla na dobu neurčitou. Musel jsem to přepsat u původního distributora
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 11. 2017 10:38

Ja jsem zvedav, zda budu muset delat novou prihlasku, kdyz uz u nich (TGI) mam podepsanou plnou moc, akorat jsem si to tehda (05/2016) rozmyslel do 15 dnu (skauti meli tehdy jeste cenu tusim 650 a presel jsem do 15ti dnu po zahajeni dodavky k eCentre za 490).
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 11. 2017 19:10

jichaj píše:Jelikož Terra ješte asi nedostala plnou moc, tak výpověď s největší pravděpodobností na ČEZ dnes nepodá. Takže dodávka od 1.3.2018

Do 14 dnů po zahájení dodávky ti pak dojde konečné vyúčtování od stávajícího dodavatele.


Vypoved si prece muzes podat sam ;). Ty nemas tu CEZ elektronickou kancelar? I kdyby ne tak staci vypoved mailem dorucena 31. a do 3 dnu potvrzena standardnim zpusobem (to plati odjakteziva i pro soud).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 11. 2017 21:00

Ja muzu..ale jestli to tak udelal i Dr_lukas? Navic kdyz to pises 1.11. tak uz je to trochu pozde, ne? ;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 11. 2017 17:00

Aspon info pro ostatni... Podstatna je informace, resp. aby NOVY vedel, k jakemu datu si muze pozadat, tzn. ze vypovedni doba uplyne (OM bude uvolneno) k datu X, resp. pozadat si lze k datu X+1, pricemz zadost k OTE a distributorovi se musi dorucit tusim 10 pracovnich dnu predem.

Dalsi info je, ze muzete byt mesic bez dodavatele, nez vam distributor (CEZ) vystavi prikaz k demontazi elmeru. Tedy treba k 8.11. vam skonci smlouva s jednim a uplne staci, kdyz si do 7.12. pozada novy dodavatel distributora o pripojeni. Nutno overit u dostributoru PREa EON, zda nemaji kratsi lhutu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truct 9. 11. 2017 22:31

No a ten mesic bez dodavatele bude jako neopravneny odber?
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2018 11:52

Tak jsem si delal "po letech" zase mensi resersi vyhodnosti a musim konstatovat, ze nejlepe asi opravdu vychazi ti Skauti. Zejmena, kdyz se zohledni i ostatni benefity - smlouva na dobu neurcitou, jasne dana jednoducha cena platna po cele CR, nulovy mesicni pausal a snad i to, ze se "postaraji" i do budoucna.

Naopak mam pocit, ze eCentre naprosto upada - dovolat se tam realne neda, ani kdyz volate na partnerskou linku, na emaily se spise nereaguje, nez reaguje a o jimi nabizenych "vysoutezenych" cenach radeji pomlcim.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2018 15:06

Ta cena za plyn je podstrelena, on ten centr.... se bude prodavat a potrebuji nahnat ovce... takze po prodeji nejspise BE hura zase jinam.

truct píše:No a ten mesic bez dodavatele bude jako neopravneny odber?


Do mesice po skonceni smlouvy se musi prihlasit novy dodavatel, nova sml. muze zacit treba za dalsich 15-20 dnu a mezitim to bude jak pises. No stav meridla plynule navazuje, takze se to nijak neresi. Usetris jenom na pausalu...

Dulezite je pouze si pohlidat (napr. telefonatem na distribuci se svym ean), kdy skoncila smlouva a zda ten stary dodavatel to nahodou nedal distributorovi z pomsty jako “ukonceni s demontazi meridla”, to by totiz bezela lhuta jen 15 dnu. Ve vypovedi nebo odstoupeni vzdy uvest: “zmena dodavatele” nebo “zmena odberatele v om spolu se zmenou dodavatele”.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2018 07:59

Pro zajimavost jak klasicky dodavatel plynu generuje milion ceniku ve kterych se nikdo nevyzna (obrazek 1)
7D823A3C-541D-45FB-80F9-04FEE49E68F3.jpeg


a pak oznacene finalni ceny podle spotreby z jednoho z nich
A0611427-AFF2-4290-80D0-3BD28485DF80.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 28. 5. 2018 09:23

Ono je hlavně nevídané, že při až 2,3x dražší komoditě, než lze aktuálně sehnat mají tu drzost ještě požadovat stálý měsíční plat za komoditu..
Ten skaut je pro plyn opravdu bezkonkurenční. Další nejlevnější plyn (podle TZB kalkulátoru) je za 558/10 resp. 580/0. Dovolím si predikovat, že to do dalšího roku takto nízko neudrží..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2018 11:38

U skauta vychazi 1 kWh plynu pod 1Kc, s timhle cenikem vyse se pod 1,2 Kc nedostanes ani pri odberu pro veliky barak skolu :-)

Duvod dumpingovych cen jsem uz popsal.

Skutecne ceny na burze jsou
65E17B44-6617-4EF7-89B9-7CC021085F9B.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 28. 5. 2018 11:44

vpe píše:Duvod dumpingovych cen jsem uz popsal.


Ale centropol dodava pres skauta i ele a tam uz ty ceny zdaleka nejsou tak vyhodne jako treba pred rokem (resp. jsou uz dodavatele se srovnatelnymi ci nizsimi cenami). (?)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků