Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2013 17:57

Zacinam resit dodavatele plynu a jenom u RWE jsem nasel spoustu ruznych tarifu a akci. Bohuzel nejsem schopen vyjadrit realnou spotrebu, takze o to je vyber tezsi. Je nejaky "TOP" dodavatel, ktery vychazi obecne nejlevneji? Idealne tak, aby to clovek mohl po roce bez problemu zmenit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 10. 2013 19:36

Jak kde, je to hodně specifické...

Plynule alias Halimedes, má nejnižší ceny, propagace malá a obvykle není v běžných srovnávacích tabulkách. Ceny má velmi nízké a kupodivu již dlouho a ještě k tomu beze změny. Unbelieveble...

Na přelomu roku při změně ceny u PPas jsem se přeorientoval sem, ale protože jsem měl hodně starou smlouvu a na dobu neurčitou, tak změna dodavatele trvala téměř 6M, až do konce top. sezony. Od 1.7. už jsem jim ale utekl. :nenapadne
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2013 20:14

tak aspon orientacne spotrebu snad vis nebo aspon jestli topis, varis atd.
a pak je take dulezita lokalita, pro Prahu a vyssi spotrebu je Plynule.cz nejlevnejsi, v ostatnich regionech patri k tem levnejsim. naopak pro nizsi spotrebu (vareni) jsou levni dodavatele s nulovym pausalem např. Obecni plynarna.
hod si to do energiejenda.cz respektive tzb coz je snad jediny nezavisly srovnavac
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2013 20:42

Obecne spotrebu opravdu nevim a vedet ani nemohu (nejsou ani dostupne ani zadna historicka data a ani nic jineho), jedine co jsem schopen vycislit je tepelna ztrata objektu. Jinak o vareni nejde, to se bude realizovat elektrinou, pouze topeni a ohrev TUV.

Jde o to, koho vybrat a s jakou planovanou spotrebou. Podle vypoctu to vychazi na nejakych 14 MWh, ale jiny vypocet zase ukazuje 29 MWh, coz je docela brutalni rozptyl. Paradoxne obe dve spocitano na TZB v tech jejich dvou kalkulatorech.

EDIT: koukam na ten porovnavac:
:arrow: http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... ni-nabidek

Ale Plynule tam vubec neni nijak zohledneno.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2013 22:34

na jakem distribucnim uzemi to mas?
pri tehle spotrebe mi vysel v Praze bezkonkurencne Halimedes (obchodni znacka Plynule.cz)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 07:47

Jihomoravsky kraj. Dost me prekvapuje, ze dva kalkulatory na stejnem serveru pri stejnych vstupnich hodnotach davaji tak rozdilne vysledky. Kdyby tam byl rozdil treba 10-20%, tak to jeste pochopim, ale je to skoro polovina.

-- 2. 10. 2013 09:09 --

Jeste me tak napada, ze kdyz uz resime plyn, tak muzeme i elektrinu. Aktualne mam D02d, nicmene jiz osazene tepelne cerpadlo, tak chci D56d. Predpokladana rocni spotreba 4-5 MWh.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 09:02

Kdyztak nahod odkazy na ty dve kalkulacky, rozdil 100% by me teda zajimal.

Jinak proc uvazujes o plynu, kdyz budes mit tepelny cerpadlo? Nelze vytapet s nim...a prihrivat TUV a tu pak dohrat elektricky?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 09:29

jichaj: to jsou primo kalkulacku na TZB:
:arrow: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v ... i-tzb-info
:arrow: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v ... teple-vody

Hehe, cekal jsem, ze ten dotaz padne. Pro zjednoduseni, rekneme, ze se bavime o dvou objektech. :wink:

-- 2. 10. 2013 10:41 --

Zkousel jsem provest vypocet na 15MWh na tom kalkulatoru a vychazi mi to tam nejlepe u `FONERGY / PREMIUM`, cena celkem 19 487,87

Kdyz jsem si totez manualne prepocital u Plynule.cz, tak mi vyslo cca 21.200 Kc (12x JMP 114,1 + 12 x Plynule 99 + 15000 x Operator 0,00216 + 15000 x JMP 0,15 + 15000 x Plynule 0,85) a to cele + DPH.

Jen teda nevim, jestli to FONERGY PREMIUM clovek realne muze dostat, kdyz tam pisou, ze se to tyka zakazniku s vice pripojkami.

EDIT: ted jsem si vsiml, ze v tom srovnavacim vypisu Plynule je, samozrejme jako HALIMEDES a jim vychazi cena 21.125 Kc a jsou zhruba nekde v polovine vyhodnosti.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 09:54

Koukam na to a ta prvni kalkulacka je pomerne zjednodusena, pokud ale v te druhe zadas rucne i opravene součinitele (ze kterych vychazi tza prvni kalkulacka) a teploty vody tak to vychazi podobne.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 09:57

No prvni moc zjednodusena neni, kdyz si tam vsechno rozklikas, tak je tam milion udaju. Ted jde o to, jestli mam pocitat s 15 MWh nebo s 29 MWh.

Koukal jsem na to FORENGY PREMIUM a to je pouze pro druhou a dalsi pripojku a rozdil je v tom, ze clovek usetri 25 Kc mesicni pausal, tedy 300 Kc rocne. V tom pripade prichazi na radu v poradi druhy, coz je STABIL ENERGY. Tam jsem koukal, ze je smlouva na 36 mesicu - aby toho clovek nelitoval, preci jenom 3 roky je dost velka doba.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 10:06

No, ale "milion udaju" tam je jen pro zadani spotreb elektriny a pro parametry a náklady zdrojů tepla. S teplotnimi ztratami (a ohrevem teple vody) se da vic "hrat" v te druhe.

Stejne je to vsechno jen vypocet, skutecnost bude jina :) Tak vem obe cisla, hod je do kalkulacky a uvidis co vyjde nejlepe.

Nj, na JM vychazi lip fakt to Fonergy...no a co zkusit Primagas, ten je na dobu neurcitou....a nevychazi spatne ani pro jednu z tech spotreb.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 10. 2013 10:20

no hlavne na JM je to i po okresech...nahod tam prumer a rozhodni se
aktualne bych vybral urcite dodavatele na dobu neurcitou a v kalkulatoru uz je par dodavatelu s tarify na rok 2014, k tomu bych take prihledl a jelikoz je zacatek mesice pockal bych tak do dvacateho jestli nebude vice informaci, topnou sezonu uz stejne z pulky nestihas. jo a pozor pokud mas aktualne starsi smlouvu s E.ON tak ta ma pouze mesicni vypovedni dobu a dost lidi na tom ojebal, pze zadali trimesicni a tim byla vypoved neplatna a prevod neprobehl.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 10:20

Fonergy zase "zabije" (cti znevyhodni) ten mesicni poplatek, cena celkem se navysi o dalsich 300 Kc a to jsou tam zase uz vyhodnejsi - Blue-Gas, ST Energy, 3E, Global Energy, Energy Bees a az potom ten Primagas.

Jako dalsi v poradi vychazi velmi dobre Blue-Gas. Jsou na to nejake reference? Co jsem koukal do podminek, tak smlouva bud na 24 mesicu nebo dobu neurcitou a i tak nejsou podchyceny zadne sankce v pripade drivejsiho vypovezeni te 24 mesicni. Coz je mi pomerne sympaticke, ze to nejsou zjevne buzeranti ve stylu Tmobile.

retron: zadna puvodni smlouva neexistuje, je to prvni osazeni plynomeru :wink: Nicmene cekat nemohu, prave proto, ze uz zacina byt docela zima :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 2. 10. 2013 10:25

U smlouvy na 24 měsíců dodavatel jednoduše neakceptuje výpověď.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 10:30

Leda by doslo ke zmene VOP se kterou by odberatel nesouhlasil...pak muze vypovedet i smlouvu na dobu urcitou.
jichaj
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků