Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 30. 3. 2017 14:43

Tak mi přišla nabídka od dTestu, opravdu super:
- u plynu bych platil 18,5 místo 15 tisíc (starý dTest)
- u elektriky o 600 víc než u stávajího Ampermarketu

Tohle se jim teda letos moc nepovedlo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 30. 3. 2017 16:38

jankas píše:
andreasbaader píše:
vpe píše:
Cenikova nabidka plynu treba od Fosfa je vyhodnejsi, i pro vyssi odber i pro nizsi odber (diky 0,- pausalu). Aukce pod 600/0 viz treba zde


Dival jsem se na cenik Fosfa a cena za plyn Kč/MWh je pres 700 kc a uvedeny bez 21% DPH. Ceny Dtestu, tedy 675/40 kc jsou vcetne DPH?


Taky čekám na nabídku od dTest. Počítal jsem, že cena nebude taková jako minulý rok, ale těch 675 + 40 bez dph se mi zdá celkem dost. Pořád uvažuji o Fosfa a tam jsem našel cenu 659 + 0 (produkt e-tarif, spotřeba nad 7,56 MWh). Těch 700 Kč počítáš s odběrem do 1,89MWh nebo se špatně dívám?


Jiste, on pocita bezvyznamny odber "Varim" (na odbery pro sporak do 1,89MWh je plyn ne moc vyhodny) a myslim ze si neumi spocitat, ze ten pausal 40 mesicne (plus DPH) mu udela prirazku vice, nez si umi predstavit, rekl bych ze tak 50% navic :)

Takze se divas spravne, nemusis vahat, F. je bez zavazku. Pokud chces zavazek 2 roky, pak jsem tu psal o cene 591+0 (do konce brezna) pro libovolny odber (podepisuje se dodatek o specialni cene).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2017 21:24

Máte někdo plyn od Halimedes (http://www.plynule.cz/)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 4. 2017 00:32

545 / 25 mesicne, lepsi nez dtest 675 / 40
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 4. 2017 05:42

Mam Halimedes dle ceníku červenec 2016 za 545/25 na 36M, resp. finální ceny s DPH 0,85 Kč/kWh + 268 Kč/m. see str.14.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2017 07:47

A zkušenosti? V jejich zákaznickém portálu není absolutně nic, ani smlouva, ani rozpis záloh, ani přehled o tom, jestli jsou zálohy zaplaceny...

A včera mně přišel mail
"Vážený pane,
velice se tímto omlouváme za případné komplikace, ale brigádnice, která rozesílala zákazníkům rozpisy záloh udělala chybu.
Buďte tedy tak laskav a v budoucnu všechny své platby zasílejte pod variabilním symbolem 1*****.
Ještě jednou se omlouváme za vzniklé komplikace."

Takže se mně ježí vlasy při představě, jak asi bude vypadat vyúčtování :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 4. 2017 11:32

Uctovani se deje dle toho, co obchodnikovi posle OTE a nebo distributor.

Kde maji vzit na kvalitni IS, ktery stoji statisice ci miliony, kdyz maji nizke ceny. Vetsina mensich to dela rucne, maji jednotky stovek zakazniku.

Fakturu na elektriku lze snadno zkontrolovat zde http://faktura.eru.cz/, na plyn asi rucne :-) aneb nechci slevu zadarmo :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2017 11:58

Tak pokud už mají zákaznický portál, tak by na něm nějaké informace pro zákazníky být měly, ne? BTW v tom jejich mailu mně třeba chybí informace, co se tedy vlastně stalo se zálohami, které byly zaplaceny se špatným VS.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 4. 2017 16:31

Komunikace není nic moc, občas mi ani nebrali tlf. Ale vždy mi vyřídili, co jsem potřeboval, i když to chvíli trvalo (10 D). Obvykle po telefonu a i mailu prošla např. operativní změna záloh. Smlouvu pošlou předem e-mailem. Přehled záloh mi během roku poslali v excelu! Zase je to levný především proti PáPás. Takže za mě veliká spokojenost. V létě byla levnější už jen Skautská energie ale asi jen o 400 Kč za rok, ale to už jsem neřešil. Nízkou cenu mám na 36M, což mi přišlo ok. Po uplynutí této doby "akční cena" spadne do "běžné ceny", která byla o trochu dražší, cca +10%. Takže je nutné si to ohlídat. (str. 14 a 16)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2017 18:45

Díky, já k nim taky přešel kvůli ceně, ale trochu mne děsí ta jejich nekomunikativnost... Smlouvu jsem dostal (poštou) až po urgenci, na webu již několik měsíců visí "Z technických důvodů je omezena funkčnost zákaznické linky. Pro komunikaci s námi používejte prosím email: info@plynule.cz", brigádnice zvorá VS, zákaznický portál je naprosto k ničemu...
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 28. 4. 2017 07:53, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 4. 2017 03:06

No tak to souhlasí, člověk se musí ptát více krát nebo vše znovu celé vysvětlit, ale v zásadě to není katastrofa, komunikace je spíše pomalá. Reakční doba odpovědi nemusí být do druhého dne, ale odhadem tak týden (na což už dnes nejsme zvyklí). Tak mi chvíli trvalo, než jsem to pochopil. Ale na druhou stranu se jedná o účet za celý rok (u nás je odečet v květnu a vyúčtování v červnu či až v čer-ci), takže na dlouhodobou službu nemusí být až tolik spěchu...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2017 13:47

Tim ze je znova urgujes ucpavas uzke hrdlo, je to kruh :) udrzet funkcni a bezpecny portal stoji $$$ a vyplati se to az od urciteho objemu, vetsina lidi pozvrzenou smlouvu - lejstro - nepotrebuje a malokdo ji posila zpet bez vyzadani, rekl bych :)

Anebo muzes jiz k cezu a rwe kde je odpoved do 2 dnu, neco za neco.

Ale skaut je furt levnejsi, 490/0...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 29. 4. 2017 20:30

Ee..492Kc/MWh..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 5. 2017 17:22

Fakt? Tak to promin, 492/0, tak jde videt, kdyz se z toho zivi jeste provize pro dva subjekty, tak ze tam stale nejaky prostor pro marzi, ostatne zde aktualni nakupni ceny na ceske burze:

https://www.cmkbk.cz/energeticka-burza/ ... amci-ssdp/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod privrat 23. 5. 2017 07:39

Rád bych přestoupil ke Skautské Energii, ale bohužel nemám žádného známého u skautů. Najde se někdo, kdo by mě doporučil? Nabízím odměnu 300 Kč.
privrat
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků