výběr RWE nebo EON

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 3. 12. 2013 23:17

Pecuch píše:Dozvěděl jsem se, že stejně nejdřív musím na sebe přepsat ty smlouvy, které má aktuální majitel a až následně přecházet k jiným poskytovatelům. Takže to budu řešit až v lednu za za ceny 2014, které by měli být o něco nižší. Asi kašlu na molochy RWE, ČEZ nebo EON a vezmu nějakou levnější alternativu, dobře se mě jeví např. FOENERGY. Každopádně díky za rady a názory, představu o nastavení záloh mám 1.000 Kč plyn a 500 elektřina. R.

toto neni pravda, sam jsem prevadel smlouvu primo prechodem od PRE k ČEZ a od PPAS k ČEZ s plynem a vyresil jsem to jednou navstevou pobočky CEZ, dokonce mi to predtim potvrdili i u PRE ze to lze. Samozrejme je k tomu nutna soucinnost predesleho majitele (podpis na smlouve).
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 12. 2013 10:48

Tomáš Marný píše:Mno, tak prý plyn zlevnil... Přešel jsem od ČEZu k EONu, a výsledek? EON má od Nového roku kWh dražši o 2 haléře, ovšem stálý měsíční plat zlevnil o 3 kč měsíčně...
No nic, EON si jako každý moloch dělá z lidí pitschu, takže v létě táhnem o dům dál...


A co odejit od EONu uz k 1.1. z duvodu nesouhlasu se zvysenim ceny??
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mautinek 5. 12. 2013 11:17

Toto asi budou mít ošetřeno ve smlouvě a nebude to platný důvod k odstoupení od smlouvy...
Mautinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 12. 2013 11:30

Nic s tim nezmuzou...je to $11a, Energetickeho zakona - 458/2000.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 12. 2013 11:46

Ono je to jedno, jestli ČEZ, EON nebo RWE. Všichni 3 na mě zkoušeli různé sprosťárny: RWE napálení nesmyslných záloh (kromě nejvyšších cen), EON nechtěl pochopit, že si těžko nechám prodloužit smlouvu o 2 roky a jim nechám právo na libovolné měnění cen, následně se mi telefonicky snažili vnutit výhodnou smlouvu na dobu neurčitou (výhodná teda byla, ale jen pro ně). ČEZ si měnil na webu data oznámení změny cen a ceníky, jak se mu to hodilo, k tomu šachoval s ceníky A, B, C, D, E, F...
Ke komu teda příště určitě nejít, v tom mám naprosto jasno.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Pecuch 5. 12. 2013 14:03

toto neni pravda, sam jsem prevadel smlouvu primo prechodem od PRE k ČEZ a od PPAS k ČEZ s plynem a vyresil jsem to jednou navstevou pobočky CEZ, dokonce mi to predtim potvrdili i u PRE ze to lze. Samozrejme je k tomu nutna soucinnost predesleho majitele (podpis na smlouve).[/quote]

Aha, tak jak to mám udělat. V půlce prosince budu přebírat byt, tak ideálně to rovnou přepsat na např. FOENERGY a rovnou na tarify 2014.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 5. 12. 2013 14:51

Pokud bys chtěl mít nového dodavatele už od 1.1.2014, tak počítej s tím, že s ním musíš podepsat smlouvu nejdéle do 12.12.2013, resp. na změnu dodavatele je potřeba si vyhradit alespoň 20 kalendářních dnů.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pecuch 5. 12. 2013 15:21

To asi nestihnu přebrat byt, jak to tedy mám udělat, když byt fyzicky převezmu např. 18.12. ?
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 5. 12. 2013 18:02

udelej to tak, ze doporucuji teda CEZ v ramci molochu, minimalne co se elektriky tyce standardni eTarif. Vytiskni si formular o sdruzenych dodavkach a vypln to. Zaroven vypln i prevod u stareho dodavatele jmenem puvodniho majitele a nech ho to podepsat vc. plne moci. Pak bud zajdi fyzicky nebo to posli novemu dodavateli. Dej tam datum klidne prepisu nebo dle dohody s puvodnim majitelem. Fyzicky to pak prepoji plus minus tyden pozdeji o cemz te informuji nekolik dni predem. Dulezity je predevsim stav elektromeru/plynomeru k datu prevodu.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 12. 2013 14:34

Má to jedinou kosmetickou vadu na kráse: smlouvu na eTarif již minimálně rok není možné uzavřít.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 6. 12. 2013 15:15

To Joezbrna:

Ano, to platí u plynu.
U elektřiny je eTarif stále nabízený a kupodivu i docela výhodný produkt na trhu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 9. 12. 2013 16:25

Fakt že jo, sorry za mystifuckaci :-[
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Vrchota 12. 1. 2014 18:02

Dobrý den,

reaguji na příspěvek uživatele ''Pecuch''. Mohu se zeptat, v čem byl s Centropolem problém? Máte na mysli problematickou komunikaci s našimi pracovníky na infolince, nebo něco jiného? Hodně nás zajímá zpětná vazba od našich zákazníků a stojíme o ni, i když může být někdy negativní. Důležité je, že budeme vědět, co je zapotřebí zlepšit.

Tarify na dobu neurčitou dnes většinou nenabízejí ani dominantní dodavatelé. Když ano, tak za vysoké ceny.

Předem děkuji za Vaše informace, budu se těšit na Vaši odpověď.

Hezký den.

Jaromír Vrchota
online@centropol.net
Jaromír Vrchota
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků