výběr RWE nebo EON

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pecuch 26. 11. 2013 11:44

Ahoj,
aktuálně v Brně kupuji byt na pronájem, je to 1+1, 36 m2. Je tam kombinovaný plynový kotel, který ohřívá vodu na topení, i na umývání. Aktuálně je tam elektřina od EON a plyn od RWE. Spotřeby vůbec netuším, majitel toho moc neví, je to dědictví. Chci se zeptat, jakého mám vybrat dodavatele, budu to řešit v prosinci po předání bytu. Chci ideálně jednoho dodavatele na plyn i elektřinu. Spotřeby tam nebudou vysoké, elektřina cca 500 za měsíc, plyn cca 1000 za měsíc odhad. Díky za tipy.
Radek
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 26. 11. 2013 13:01

Tak jestli trvas na jednom dodavateli tak asi Europe easy energy, pripadne CEZ.
Pokud nejlevnejsi tak asi kombinace Fofsa a Plynule.
Orientacne se podivej na energiejenda.cz a uz to res dle den na rok 2014.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 26. 11. 2013 13:09

RWE je na JM dominantní dodavatel plynu, E.ON elektřiny. Vždy, když jsem srovnával (cca 4x za rok, když mi dojde nějaká faktura a mám po ruce přesná čísla za poslední rok), profitují z této skutečnosti a E.ON elektřinu a RWE plyn tu mají prostě drahý.
Já to beru podle srovnávačů. Když sečtu spotřebu elektřiny a plynu (mám v 54m bytě plyn topení a bojler), je tam dlouhodobý průměr 6MWh/rok topení+vaření+NT elektřiny (z drtivé většiny bojler), to můžeš zadat do srovnávače plynu jako základ.
Pokud tam máš elektřinu jednotarif, zadej třeba 1MWh/rok (typická spotřeba malého bytu).

Elektřina bude mít ceny na 2014 od prosince zde: http://kalkulator.eru.cz/
Plyn v nějakém srovnávači https://www.google.cz/search?q=srovn%C3 ... +cen+plynu

Teď jsem potřeboval rychle pojistit auto, na SFinance mi vyjely celkem slušné ceny, tak jsem výjimečně někam zadal na sebe telefon, slečna zavolala za pár minut, prošli jsme pár variant a celkově spokojenost. Možná je pak vyzkouším i s energiemi, když se tak snaží;-)

EDIT: při posledních srovnáních mi vychází plyn od ČEZ natolik draho, že překonám svou lenost a začnu měnit dodavatele...
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pecuch 26. 11. 2013 14:01

Díky za rady, ty srovnávače zkusím. Jde mi i o to, ať je s tím co nejméně starostí, kontaktní místo v Brně, atd. Ty energie bude stejně platit nájemník, je to malý byt, nechám tam teď vyměnit plastový okna, tak ty spotřeby budou minimální. Ale chtěl bych to mít kvůli řešení přechodů, atd. radši u jednoho dodavatele všechno s kontaktním místem v Brně. Což nevím, jestli ti malí dodavatelé splňují. V bytě kde bydlím teď mám elektřinu od EON a platím cca 600 měsíčně a to je byt 3+kk 74 m2 a bydlíme tam s prckem. Takže kolik vlastně můžu ušetřit, resp. ten nájemník který to bude platit?
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 26. 11. 2013 14:19

Já myslel, že v dnešní době je jediné používané kontaktní místo internet. Zkus si dojít osobně do E.ONu na Lidické. Na vrátnici tě posadí k telefonu a řešíš vše stejně s blondýnou v callcentru.
Jediná výhoda byla, když jsem tam chodil jako dodavatel. To jsem jim výpovědi smluv přinesl osobně na vrátnici a ušetřil dvacku a frontu na poště :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropino 26. 11. 2013 14:58

Pecuch: pro představu, mám o trošičku větší byt, plastové okna a spotřeby - el. 1,77MWh a plyn 5,8 MWh
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pecuch 26. 11. 2013 15:19

Díky za ty spotřeby, zkusím to nějak zkalkulovat. V době je přívod jak od RWE tak od EONu. Co se týká toho kontaktního místa, na sepis smlouvy je nepotřebuju, na to stačí internet, ale v případě problémů chci mít kontaktní místo, kde budu moct někoho seřvat. Ideální se mě jeví RWE v Olympii, tak by to mohlo být dost slyšet. :-) Jinak musím říct, že co mám v bytě 5 let elektřinu od EONu, tak zatím žádný problém, ještě posílám body na Clubcard do Tesca. :-)
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 26. 11. 2013 16:54

a jaky problemy mas na mysli? krom rozporu ve vyuctovani ktery hrozi spis u prave u molochu tam nevidim moznost problemu. jak psali predrecnici paradoxne je opravdu jednodussi to zaridit pres internet kvuli mene byrokracie a obstrukci. aktualne prechazim od cezu k fosfa a vyridil jsem to behem dvou mailu a jednoho internetoveho formulare. pokud mas vse reseno sipem pripadne trvalymi prikazy defacto nepoznas od koho energii odebiras krome castky na fakture, takze bych se nebal ani mensich poskytovatelu, navic plati pravidlo dodavatele posledni instance kdyby nahodou nekdo krachnul. Realne usetrit vuci dodavateli obvyklemu v puvodnim miste je v pripade bytu cca 1000-2000 na elektrine a v pripade kotle do 5000 co se tyce plynu. Aktualne se uspora snizuje pze uz i velci dodavatele pocituji ztratu odberatelu, coz znacne umocnili e-aukce. Odecet energii provadi distributor takze zustava stejny pro cely objekt.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pecuch 26. 11. 2013 18:28

Problémy s vyúčtováním, s případným odchodem ke konkurenci, atd. Ještě se na to podívám, ale vypadá to na ten EON, pár let už je znám a nebyl problém. Tarif chci na dobu neurčitou, ať s tím lze případně něco dělat. Mě spíš šlo fakt jen o srovnání RWE, EON, popř. ČEZ, těm malým nevěřím. Případy Centropolu, Bohemia Energy, atd. znám, řešíme to denně v práci, pokyny, hrozný jednání s lidma atd. přes ty jejich infolinky.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 11. 2013 21:52

dropino píše:plyn 5,8 MWh

Takové malé rodinné krematorium?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mautinek 29. 11. 2013 09:24

Zdravím,
bydlím teď v bytě 2+kk 37m2, taky Brno. Elektriku i plyn máme od RWE. Karma na plyn jak na vytápění tak na ohřev vody. Bydlím tu s přítelkyní. Za plyn máme měsíční zálohu 1920 a elektriku myslím 500 Kč. Nejsme tu zatím rok, takže ti nedokáži říct, jak moc to je reálné, navíc po novém roce mají jít ceny mírně dolů, tak uvidíme.

Na ty kalkulačky koukni, mě nejvíc dat dávala http://www.snizujeme.cz/ceny-plynu/ na té ERU myslím nejsou všichni dodavatelé. RWE není nejlevnější, našel jsem tam jednoho dodavatele, kde bychom ušetřili myslím 1500 Kč ročně, ale vzhledem k tomu, že bydlím v pronájmu a muselo by se to zdlouhavě řešit přes majitele, tak mi to za těch pár stovek nestojí. U tebe by to ale mohlo dávat smysl.
Mautinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pecuch 29. 11. 2013 14:52

Dozvěděl jsem se, že stejně nejdřív musím na sebe přepsat ty smlouvy, které má aktuální majitel a až následně přecházet k jiným poskytovatelům. Takže to budu řešit až v lednu za za ceny 2014, které by měli být o něco nižší. Asi kašlu na molochy RWE, ČEZ nebo EON a vezmu nějakou levnější alternativu, dobře se mě jeví např. FOENERGY. Každopádně díky za rady a názory, představu o nastavení záloh mám 1.000 Kč plyn a 500 elektřina. R.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mautinek 29. 11. 2013 15:33

Ještě k tomu topení - docela velký rozdíl je i v tom, jak je byt situován (kolik zdí má přímo venkovních) a jestli je zateplen. V minulém bytě jsem měl můj pokoj, který měl jen jednu zeď venkovní a oproti vedlejšímu pokoji se 2 venkovními zdmi to bylo znát na tom, jak moc byly otevřené radiátory...
Mautinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2013 21:06

Pecuch píše: Asi kašlu na molochy RWE, ČEZ nebo EON

Tak EON možná je moloch, ale na distribučních územích RWE má o o hodně nižší ceny... Jenom nechápu, že internetový přístup poskytuje pouze zákazníkům na svém distribučním území... Jak sakra ten internet pozná, že zákazník sídlí o o pár km vedle?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 12. 2013 21:32

Mno, tak prý plyn zlevnil... Přešel jsem od ČEZu k EONu, a výsledek? EON má od Nového roku kWh dražši o 2 haléře, ovšem stálý měsíční plat zlevnil o 3 kč měsíčně... Kuwa, já si zasadit trpajzlíka, tak je dnes jak Socha Svobody...

No nic, EON si jako každý moloch dělá z lidí pitschu, takže v létě táhnem o dům dál...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků