Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 29. 7. 2018 15:14

Podminky pro sazbu D57d:
"V odběrném místě musí být řádně nainstalovány
a používány ...systém vytápění
s tepelným čerpadlem". To klimatizace bezpochyby splnuje. Avsak, dale se docitame:
"Součtový instalovaný příkon ... systému vytápění
s tepelným čerpadlem ...musí činit nejméně 40%
příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před
elektroměrem v odběrném místě. Distributor přidělí
odběrateli tuto sazbu i tehdy, jestliže je součtový příkon ... systému vytápění s tepelným čerpadlem nižší než
40% příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe
před elektroměrem, pokud odběratel prokáže, že výkon
těchto elektrických spotřebičů odpovídá tepelným ztrá-
tám vytápěného objektu".
Takze revizni sprava od elektrotechnika, ze ktere vyplyva, ze vykon klimy (topny vykon byt nejbycejnejsi split klimy je cca 3x jeji prikon) se rovna tepelnym ztratam..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 29. 7. 2018 18:50

Tak jsem se na základě zdejší diskuze o zvednutí cen u Energie ČS dokopal projet moje odběrní místa (dosud ČEZ Prodej) kalkulačkou tzb.info a po pravdě by mě nikdy nenapadlo, že mohu ušetřit více jak 4.000/rok?! A trochu mě sere, že jsem to neudělal už před lety, nu což...
Procházím jednotlivá diskuzní vlákna a zatím mi vychází nejpřijatelněji Fonergy. Sice Bohemia Energy má nejlevnější nabídku, ale provází je špatná pověst (v mých očích, bez zkušenosti), takže ty jsem vyřadil, nemám nervy na nějaké dohady přes telefon. Energie ČS má pořád dobré ceny, ale ne pro malé odběry (chata, chalupa) viz zavedení měsíčního paušálu. A Skauti mají velmi dobré ceny, ale na můj vkus trochu se to zbytečně komplikuje s tím jejich systémem hledání junáků, doporučeními, pozvánkami a já nevím čím dalším...

Takže se oklikou vracím k mému výběru Fonergy a chci se zeptat, než je oslovím, na vaše zkušenosti s nimi. Dík za názory.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 7. 2018 06:44

Co jsem koukal, tak Bohemia Energy má sice výhodnou nabídku, ale pouze na ulovení hejlů pro první rok, pak už to zdaleka tak výhodné není.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 30. 7. 2018 10:27

U nich to bylo vždycky spojené s nějakým ojebem, např. různé garance nejnižší ceny, atd.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 30. 7. 2018 16:46

Bohemia energy nebrat ani omylem, pokud nechceš zažít horor, až budeš chtít odejít. Řešil jsem to pro příbuzného, který už byl zoufalý a nevěděl co dělat. Kromě toho, že tam měl závazek na 3 roky, který evidentně neviděl a podpis absolutně neodpovídal jeho podpisu ani písmu, tak i když nakonec počkal s výpovědí na jimi specifikovány termín, stejně to pořád a bezdůvodně novému dodavateli zamítali...
Co se týká skautů, když tu mrkneš na poslední diskuzi v tématu věnovaném skautské energii. Zjistíš, že pro pozvánku už stačí jen trochu zapátrat a pak vyplnit jednoduchý webový formulář a nemusíš nikoho shánět a otravovat ;-) Ale je to na tobě, zda ti to za to stroji nebo ne. :-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bambulino 31. 7. 2018 17:22

Ahoj,

jaké máte zkušenosti s dodavatelem "Energie na druhou" ?

Energie ČS se mnou také vyšplouchla a hledám nového dodavatele s nulovými měsíčními poplatky pro odběrné místo s velmi malou spotřebou. Často diskutovaný Fonergy je mi znám.

Měsíční poplatky: 0 Kč
VT: 1 130 CZK

http://www.energienadruhou.cz/wp-conten ... 4%8CEZ.pdf
Naposledy upravil Bambulino dne 31. 7. 2018 18:38, celkově upraveno 1
Bambulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filas81 31. 7. 2018 17:36

Bral jsem od nich asi před 5-ti lety, vše bylo celkem OK, ale pak jsem našel ještě lepší cenu, tak aktuálně s nimi zkušenost nemám
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bambulino 2. 8. 2018 07:59

Chybí jim trochu marketingová podpora, neboť jinak mají velmi konkurenceschopné ceny. Podle info na webu mají pouze 192 odběratelů, což je málo při tak dobrých cenách.

http://www.ote-cr.cz/statistika/mesicni ... report_170

Nalezl jsem ještě dodavatele "Obecní plynárna", který má také nulový měsíční paušál.

https://obecni-plynarna.cz/tools/cenik_ ... ndard&k=29

Znáte ještě někdo jiné dodavatele s nulovým měsíčním paušálem kromě Skautů a Fonergy?
Bambulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 6. 8. 2018 20:22

Zadej si do kalkulatoru na ERU rocni spotrebu 0, (nebo 1 u tzb apod, nula tam nesla zadat), vyjed si tabulku srovnani a ti nahore s nejnizsi cenou jsou ti s NULOVYM MESICNIM PAUSALEM

Povetsinou to jsou ale neverejne nabidky, tech verejnych nabidek tam je nyni jen prazska plynarenska a fonergy.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 25. 8. 2018 19:04

No snad už jsem definitivně zaparkoval u Skautské ( už mě nebaví pořát přecháze( nejdří K EEE pak Yello, a poté Energie ČS. Paradox je že jsem při prvním přepisu elektřiny o Skautech uvažoval a tehny mě ta doba určitá odradila přejít k nim. A nakonec budu od záři u nich
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 25. 8. 2018 20:37

V anglii mezirocne prechazi snad 50% odberatelu. Jen jestli to neni o schopnosti zvladnout proces.

Skautska neni zadne zaparkovani, to je plna moc prekupnikovi ktery muze zmenit skutecneho dodavatele kdykoliv (kazdy rok). Zajimave ze stejne ceny a stejneho zprostrdkovatele maji i piníři

https://www.pionyr.cz/nastenka/benefity ... a-energie/

Zkratka situace je zcela stejna jako pred lety v telefonnich sluzbach, jen s tim rozdilem, ze tam slo/jde vyjednat slevu 0-100% kdezto v energetice jde vyjednat jen drobnou slevicku z cca 1/3 silove elektriny (2/3 regulovanych cen nelze ovlivnit)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bambulino 31. 8. 2018 10:28

D.roak píše:No snad už jsem definitivně zaparkoval u Skautské ( už mě nebaví pořát přecháze( nejdří K EEE pak Yello, a poté Energie ČS. Paradox je že jsem při prvním přepisu elektřiny o Skautech uvažoval a tehny mě ta doba určitá odradila přejít k nim. A nakonec budu od záři u nich

Tak to Tě asi Skauti vůbec nepotěší, protože mají nový tarif pro rok 2019 docela nezajímavý pro nízké spotřeby, neboť mají nově měsíční poplatek 40 Kč.

https://www.skautskaenergie.cz/ceniky/cenik/
Bambulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.roak 31. 8. 2018 13:07

No tak to budu asi hledat dál
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 1. 9. 2018 17:38

No, to me tedy taky moc nepotesilo. To znamena od 1.1.2019 si najit nekoho vhodneho sam. Je videt, ze se neda spolehnout vubec na nic.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 9. 2018 18:44

Taky od skautů nejspíš odejdu, ale abychom nebyli ještě novými ceníky ostatních překvapeni.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků