Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nafťák 17. 1. 2019 21:43

redhaven píše:Tak nám přišla nová cena ampér od ČEZ: D45d drastické zvednutí o "lidových" 18% u NT z 1,670 na 1,983Kč a stálý plat 89,5.... Skaut asi bude nejvýhodnější, že? Mohu ty "výhodné" ampéry od ČEZ vypovědět na základě jejich "mírného navýšení" cen rychleji, s tím, že nesouhlasím s novými cenami, nebo stejně musím dodržet 3 měsíční výp. dobu ??

Já bych se obrátil na vpe,ten má styky na ERU,a poradí i pokud jste už senilní.Je to prostě KING.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2019 01:59

Musis vypovedet alespon 10 dni pred ucinnosti novych cen.

Je otazka, zda vas Cez informoval doporucenym dopisem nebo emailem anebo postaci, ze v listopadu vyvěsili nove ceny na web? Pokud by neprokazal, ze informoval a vyveseni ceniku nestaci, pak lze odstoupit do 3 mesicu po zmene. Jaka je konstantní judikatura v tomto, nevim.

Zkusit to muzete, podejte vypoved s tim, ze vas neinformoval o zmene cen k 1.1.2019 a necht prokaze, ze vas informoval.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 1. 2019 08:21

cz01 píše:Google a pár vteřin času https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/odsto ... senim-ceny, nebylo to tak těžké najít...Jinak je tam poměrně dobrý a přesná kalkulačka se srovnávačem.

Až na to, že u ČEZu tam mají pořád jen ceníky platné od 1.1.2019 a ne zhůvěřilé nové ceny od 1.3.2019...

-- 18. 1. 2019 08:23 --

vpe píše:Zkusit to muzete, podejte vypoved s tim, ze vas neinformoval o zmene cen k 1.1.2019 a necht prokaze, ze vas informoval.

To není cena k 1.1., alébrž k 1.3.1019 a posílali to mailem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 1. 2019 09:32

Pročpa to asi přijímali, že by až doteď nejednali s lidmi fér ;-) ?
https://www.mesec.cz/aktuality/bohemia- ... lidmi-fer/
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 18. 1. 2019 09:52

Co bylo, to bylo.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2019 10:43

Mám ampéry od ČEZ na dobu neurčitou, D45d.
Na mail ani nemohli informovat, žádný tam nemáme vedený, doporučený dopis taky nic, až ted obyčejný dopis, a jedná se o zvýšení cen u výše napsané sazby až od 1.3. 2019, v lednu tuto sazbu "nezvýhodnovali" tou svojí cenou, nebo jen stálé platby za příkon apod., ted nevím.
Mě jen zajímalo, zda ta jejich "výhodná" elektřina nejde ukončit dříve než s 3-mesíční výpovědní dobou???
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 1. 2019 10:55

Odstoupení od smlouvy z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny

https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/odsto ... senim-ceny
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 18. 1. 2019 11:21

On ten ČEZ nestojí o zákazníky? V tomto světle se mi jeví mých 1,179 / 0,698 / 58 u D26d jako z říše snů..
A teď koukám na novej ceník Energie na druhou, kam sem přešel s bytem v paneláku (D02d) na dva roky za 1,13 / 0. Nově (2019) za 1,63 / 79. To je hodně slušné :tleskani Jen silovka nahoru o skoro 45% + jako bonus navíc 1150 ročně na stálých platbách..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 1. 2019 16:08

Odstoupit jde podle mě kdykoliv, kdy se zvyšuje cena. Nezávisle na tom, jestli a jak dobře o tom prodejce informuje. ČEZ myslím zvedal ceny už od 01.01. a můj nový poskytovatel E.ON toho využil a hned mi začal prodávat elektřinu od 01.01., ač jsme původně plánovali začít až od února nebo března. Ale tím zvýšením na straně ČEZu se zkrátila původní tříměsíční výpovědní lhůta na minimum.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pajkyt 18. 1. 2019 16:22

Jsem stejného názoru, že se v případě zhoršení podmínek dá odstoupit okamžitě. Jen jsem zatím nikde nenašel jestli se to dá vztáhnout na všechna odběrná místa u toho dodavatele, nebo jen na odběrná místa u kterých se zvyšuje cena. Předpokládám, že u odběrného místa, kde do dochází ke zdražení mohu přejít okamžitě a u druhého, kde se nazdražuje, až po 3-měsíční výpovědi.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2019 19:35

Tomáš Marný píše:Pročpa to asi přijímali, že by až doteď nejednali s lidmi fér ;-) ?
https://www.mesec.cz/aktuality/bohemia- ... lidmi-fer/


Ale ten kodex nepřijali ani Čez, Pre, Eon, Bohemia je tak asi nejvetsi, kdo ho přijal? Oprav me pokud se pletu.

-- 18. 1. 2019 19:38 --

redhaven píše:Mě jen zajímalo, zda ta jejich "výhodná" elektřina nejde ukončit dříve než s 3-mesíční výpovědní dobou???


Jde ukončit, kdyz dorucis vypoved do 21. ledna, tak k poslednímu lednu mas konec smlouvy. Do konce unora se musi prihlasit novy dodavatel k distributorovi. Musis ve vypovedi uvest, ze je z duvodu změny ceny k 1.3.19. Od unora už, ampery odebiras nejlevněji na rok, asi s BE za 899/899/0 Kč. Nebo znate nekoho levnějšího?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2019 22:01

Nevíte náhodou zda jde on-line např. aplikací čez on-line aj. změnit i sazba? Píšou tam že jde změnit mj. i produkt....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 1. 2019 22:38

u ČEZ lze podat žádost na změnu sazby online, je tam na to položka v ČEZ Online,

druhá možnost je přihlásit se stejnými přihlašovacími údaji do ČEZ Distribuce (DIP Online) a tam požádat o to samé, a po vyřízení všeho potřebnýho, doložení revize atd u distribuce, požádat obchodníka (ČEZ Prodej o změnu sazby..)

žádost přes obchodníka je administrativně jednodušší...

absolvoval jsem to samé cca před měsícem, začal jsem u distribuce, doložil potřebné podklady a následně oznámil obchodníkovi, vše cca behem dva a půl týdne
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 18. 1. 2019 22:41

Zalezi asi, z jake na jakou. U nektere musis, u nektere nemusis mit “revizi” na rozvadec. Zavolej na Cez Distribuce a tam ti to vysvetli, 24h denne.

Produkt muzes zmenit snadno, to je jen obchodni vec.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 1. 2019 10:07

Jde mi o změnu sazby pouze on-line, zda je možná?? tzn. abych nikam nemusel chodit ??

Změna sazby je on-line u ČEZ je ale asi možná pokud jsem stále jejich zákazníkem a beru od nich ampéry i s obchodní složkou ceny- tj. "vše" platím ČEZu, že ??

Pokud přejdu s obchodní složkou ampér(kW) ke konkurenci, on-line sazbu už nezměním, že ?? A budu muset k místnímu distibutorovi (ČEZ) osobně dostavit se pro změnu sazby ??

Je možná vůbec změna sazby když podepíšu novou smlouvu na obchodní složku kW, řekněme na dobu určitou 24 měsíců třeba u Skautů, tj. jde změnit pak sazba až v průběhu plynutí nové smlouvy?

Jakou část procentuálně celkové ceny kW tvoří její obchodní část? ČEZ obchodní část kW od 1.3. u D45d zvedl o astronomických 18% !!!

Máte někdo zkušenost s obchodníkem "Energie ČS/ON-LINE" ?? Mají nejlevnější kW u D45d hned po nechvalné BE....

Děkuji.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků