Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2014 17:57

Tak na plyn jsem uz tematko zalozil drive a tady bychom mohli rozebirat elektrinu.

V souvislosti s dosazenim tarifu D56d premyslim i o volbe nejvyhodnejsiho dodavatele. S cim kdo mate nejlepsi zkusenosti?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 7. 2. 2014 18:20

Nejlepsi zkusenosti mam s eaukci elektriny. www.ecentre.cz
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2014 18:45

A to probihalo presne jak?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 7. 2. 2014 19:06

To nevim, podepsal jsem smlouvu s ecentre a pak s vitezem aukce, vysledkem je levnejsi elektrina.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2014 19:12

Me zajimaji podrobnosti typu, kdo to ve finale vyhral, o kolik si realne usetril a taky to, zdali je to smlouva na dobu urcitou nebo neurcitou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 9. 2. 2014 01:58

Aukci vyhrala 3E, smlova je na dobu neurcitou, sleva z normalniho ceniku na dva roky. Ceny jsem popsal zde:
viewtopic.php?p=9828775#p9828775
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 5. 2014 23:54

mám sazbu d45d a chtěl bych přejít od pre mám spotřebu vT 0,8 Mwh NT 1,8 Mvh jakého dodavatele by jste mi doporučili.
Jakého dodavatele pro osvětlení v bytovém domě
Děkuji
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 6. 2014 11:20

K těm e-aukcím bych byl spíše opatrný. Ono výsledkem takové aukce může být solidní a docela levný (levnější než stávající) dodavatel energie, ale celé to má i některé rizika. Podle toho co jsem si ohledně těch e-aukcí kdysi zjišťoval nejsou předem známé smluvní podmínky dodavatelů energií které se aukce zúčastňují. Vysoutěžená cena tak sice může být dobrá, ale podmínky vítězného dodavatele můžou být naopak hodně nevýhodné. Pořadatel e-auce si obvykle předem smluvně zavazuje účastníky aby smlouvu s vítězným dodavatelem energie podepsali. Dobrý článek na toto téma jsem našel na http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/10433-nebezpeci-e-aukci-argumenty-proti-ucasti. Tím nemám v úmyslu nikoho odrazovat od účasti v e-aukcích energií. To ať si každý posoudí a zváží sám. Já bych ale k takovým aukcím byl velmi opatrný (spíše nedůvěřivý) a dost bych zvažoval zda do toho jít nebo ne.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 6. 2014 13:00

No já osobně budu s elktřinou přecházet Europe easy energy. Jenškoda že ten jejich asistenční bonus program má platit jen do konce roku. Dost lidí by na to slyšelo. Do aukcebych asi taky nešel
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 3. 6. 2014 15:58

3-E je prave velmi často vítězem v eaukci
tam je spis zajimavy ten vernostni bonus
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 6. 6. 2014 14:22

vlazy: až se nějaké aukce zúčastníš, tak piš...

většinou jsou budoucí smluvní podmínky dané a známé předem (např. jako je doba platnosti smlouvy, aj..) a určuje je zadavatel aukce

to, že je nutné po oznámení vítězné ceny s danou nejlepší společností podepsat smlouvu také není pravda, zase záleží na podmínkách aukce

aukce se např. účastní i Skaut (na tzb pod nazvem Skautska energie), cena je vždy na kalendářní rok...

já mám z aukce smlouvu s 3E, bohužel u téhle individuální ceny nejde věrnostní bonus (po dobu individuální ceny, tj. 1 rok) a 300 Kč za nálepku 3E na schránce dávají
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 6. 2014 18:50

D.roak píše:Jenškoda že ten jejich asistenční bonus program má platit jen do konce roku.
Odkud máš tuto informaci? Na stránkách 3-e jsem žádnou takovou informaci nenašel. Bylo by opravdu škoda kdyby to zrušili.

jichaj:
Já se žádné takové aukce nehodlám zúčastňovat pouze proto abych zjistil podmínky. Vycházím z toho co jsem ohledně těch aukci zjistil různě v internetu a podle toho bych do toho asi nešel. Možná je více firem které tyto aukce požádají a každá za trochu jiných podmínek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod malejarda 6. 6. 2014 19:16

Aukce porada jen http://www.ecentre.cz .
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 6. 2014 11:53

vlazy píše:
D.roak píše:Jenškoda že ten jejich asistenční bonus program má platit jen do konce roku.
Odkud máš tuto informaci? Na stránkách 3-e jsem žádnou takovou informaci nenašel. Bylo by opravdu škoda kdyby to zrušili.
Tu informaci že by to mělo být jen do konce roku mi řekli na infolince
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 6. 2014 10:17

V kalkulačkách mi vychází, že v mém regionu je nyní nejlevnější Fonergy. Asi o 100 Kč je dražší 3-e, ale právě kvůli asistenční službě jsem uvažoval o přechodu k 3-e. Nicméně pokud zruší asistenční službu, tak samozřejmě přejdu k Fonergy, u kterého za plyn a elektřinu ušetřím cca 200 Kč oproti 3-e (a cca 700 Kč oproti mým stávajícím dodavatelům).
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků