Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 12. 2015 06:47

Já si opravdu s Fosfou užívám, včera jsem musel na RWE prosit, aby mi neodpojovali plynoměr, naštěstí Fosfa si už na OTE zažádala a RWE o tom ví, i tak ale těch několik dní budu mít černý odběr, ale pokuta by za to být neměla, jenom budu muset asi RWE zaplatit dle jejich ceníku spotřebovaný odběr, to jsem ještě sám zvědavý, co z toho bude.
Nevím, co si o Fosfě myslet. Prostě továrna, no. Je to low-cost, tak se tak i chovají.
Když dáš výpověď u stávajícího dodavatele, tak si hned můžeš zažádat u Fosfy, pak jim jen přepošleš akceptaci. Jen je pak třeba Fosfu hlídat a nejpozději měsíc před koncem výpovědní lhůty na ně tlačit, aby si tě zasmluvnili.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 12. 2015 07:50

Já loni přešel k Fosfě s plynem i elektřinou na 3 odběrných místech, dal jim plnou moc, ať mě odhlásí u ČEZu a vše proběhlo OK.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond2 2. 12. 2015 14:47

Já taky před rokem 3 místa, příbuzenstvo po mě taky a nikdo žádný problém. Novým ceníkem 2016 mě opravdu potěšili. FOSFA jede 8-). Astrapa musel mít prostě statistickou smůlu... :-(
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 12. 2015 15:35

Už jste si někdo zkoušel spočítat kolik bude platit na solární barony? ERU to hodně proměnil, v něčem se už nezohledňuje spotřeba, ale bude na tom měsíční paušál. ČEZ má v ceníku na výpočtu chybu, změnili počet sloupců, ale vysvětlivky zůstaly z roku 2015, takže tam je člověk úplně v háji.

http://www.cez.cz/edee/content/file/pro ... omfort.pdf

Vychází mi hausnumera, konkrétně mě zajímá sloupec 18, kde výraz Kč/A/měsíc nějak nejsem schopen pochopit. Resp. při jističi 25A mi vychází nějakých skoro 9000 ročně, což by snad hlídací pes demokracie definoval jako skokové zdražení, tak co počítám špatně?
:-)
Naposledy upravil SocPredator dne 2. 12. 2015 18:57, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 12. 2015 17:46

To by asitak odpovidalo, vydelavaj na tom miliardy, nekdo musi ty dotace zaplatit.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 12. 2015 23:14

Tak už to tam opravili, a dopsali tam zásadní informaci, že je to zastropované na 495 Kč za MWh, čili tady je to beze změny oproti roku 2015.

"Maximální platba za složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů je určena součinem částky 495 Kč/MWh a celkového odebraného množství elektřiny z přenosové soustavy nebo distribuční soustavy v odběrném nebo předávacím místě za fakturované období."
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 12. 2015 07:17

ČEZ usoudil, že když se cena elektřiny na burze za poslední rok snížila o 18 %, tak se mu vyplatí s cenou pro zákazníky nehýbat, protože pokud by zlevnil, tak by přišel o 18 %. Když nezlevní, tak mu 18 % zákazníků neuteče. A má bohužel pravdu.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 12. 2015 10:28

Oni by neutekli, ani kdyby o 18 % zdražil :-)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 12. 2015 16:08

FOSFA: ještě větší blbci, než jsme doufali! Fakt už nevím, co si mám myslet. Jak jsem výše uváděl převod plynu probíhá pět minut po dvanácté, ačkoli má Fosfa smlouvy na stole přes dva měsíce. Před měsícem mi tvrdili, že elektřina je nasmlouvaná a od 1.12. od Fosfy začnou dodávky (předchozí dodavatel skončil k 30.11.), tak aspoň u elektřiny jsem byl v klidu. A dneska mi přišel od ČEZ Distribuce a.s. dopis "Žádost o narovnání bezesmluvního vztahu". Takže Fosfa buď lže, nebo má totálně neschopné pracovníky, nebo kolabuje magnetosféra a na něčí mozek působí sluneční anomálie.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 12. 2015 17:34

Ahoj Tak Fosfu už jsem vylooučil co Amper maket? je to lepší než to s Fosfa
Naposledy upravil D.roak dne 4. 12. 2015 00:20, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 12. 2015 19:21

Ja nemel s Ampermarketem zadny problem.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod filas81 3. 12. 2015 19:47

taky mám Ampermarket a dobrý;
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 12. 2015 02:44

Už zveřejnili ceny na rok 2016 všichni dodavatelé elektřiny? Je už vhodné udělat kalkulaci a vybrat nového dodavatele, nebo s tím mám ještě počkat do konce roku? Zatím mě v kalkulátoru vyšel nejlevněji Amper Market (Amper Home 2016), ušetřil bych 431 Kč ročně oproti EEE (Easy).
http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavka-elektricke-energie-vyber-kraje

Kalkulátor ERU má stále ještě pouze staré ceny.
http://kalkulator.eru.cz/
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 12. 2015 10:54

Řekl bych, že všechny ceníky budou zveřejněné až k 15.12., vloni a předloni si taky někteří dávali na čas.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 5. 12. 2015 11:04

Jak jsem to pochopil, tak některé firmy (třeba BE) ani nové ceníky vydávat nebudou nebo to můžou vydat kdykoli jindy.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků