Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 1. 2016 03:29

Takze mas smlouvu na distribuci elektriny primo s distributorem a smlouvu na dodavku elektriny s dodavatelem Fosfa? Distribuce a dodavka ti budou fakturovany zvlast?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 10:06

Každý má přece vždy dvě smlouvy, jednu s distributorem a jednu s dodavatelem. Ale zálohy vybírá jen dodavatel a distributorovi vyplácí jeho část.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 1. 2016 10:08

Nějak si nejsem vědom toho, že bych měl smlouvu s distributorem...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 10:10

Musíš mít.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 1. 2016 10:18

Proč?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2016 10:22

Protoze bys jinak nemel elektromer :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 1. 2016 10:28

Elektroměr i plynoměr tam byly již v době, kdy jsem byt kupoval. Smlouvy jsem uzavřel s dodavatelem a toho jsem již několikrát měnil. Stejně tak odečty obou měřidel hlásím dodavateli. Jako má dodavatel smlouvu s distributorem, je mně celkem u zadku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 21. 1. 2016 10:38

To TM:
Tu smlouvu s distributorem máš ty - je na tvé jméno.
Každému (novému) dodavateli jsi určitě dal plnou moc k uzavření smlouvy o připojení resp. distribuci s příslušným provozovatelem DS.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 10:47

Když jsi koupil byt, musel jsi podepsat smlouvy s distribucí, ale pravděpodobně to tedy udělal za tebe tvůj dodavatel, nicméně smlouvy ti pak měl poslat. Když si napíšeš na distribuční firmy (el. a plyn), tak ti pošlou kopie smluv.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 1. 2016 12:55

No nevím, já mám třeba s 3E smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny. Součástí té smlouvy je i plná moc k uzavření smlouvy o připojení odběrného místa s provozovatelem distribuční sítě. Takže smlouvu s distributorem uzavřel za mě asi 3E? K 3E jsem přecházel od Amper Market a elektroměr se přitom neměnil. U Ampermarketu jsem měl také smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny. Teď přejdu asi k ST Energy, a ty nabízejí podle jejich ceníku dva typy smluv, buď smlouvu o dodávce elektřiny, nebo smlouvu a sdružených službách dodávky elektřiny. Kdybych uzavřel pouze smlouvu o dodávce elektřiny, tak bych měl dostávat dvě faktury, jednu od dodavatele a druhou od distributora.
[url]http://www.stenergy.cz/wp-content/uploads/2015/07/Ceník-EE-Domácnost-2016-ČEZ.pdf[/url]
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 13:27

Smlouva s distribucí se uzavírá jen poprvé, když koupíš byt. Pak při přechodech dodavatelů se mění jen smlouvy s dodavateli.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 1. 2016 13:36

Takze muzu v klidu uzavrit s ST Energy jen smlouvu o dodavce elektriny? Distributor CEZ mi automaticky bude posilat sve faktury za distribuci?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2016 16:52

Proboha, to si bude resit ST Energy sama!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 1. 2016 16:56

No kdyz uzavru jen smlouvu o dodavce elektriny, tak mi bude ST Energy fakturovat jen dodavku elektriny, nikoliv distribuci, pisou to v ceniku. Kdyz uzavru smlouvu o sdruzenych sluzbach dodavky elektriny, budou mi fakturovat jak dodavku elektriny tak i distribuci na jedne fakture.
Naposledy upravil osobne2 dne 21. 1. 2016 18:03, celkově upraveno 1
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 16:59

V jedné záloze platíš i distribuci i dodávku, vždyť se podívej na fakturu (vyúčtování).
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků