Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 9. 2018 23:20

na trh s elektřinou vstoupili obnovitelné zdroje , to stejný do ropy zas břidličný pole s ropou. jelikož byla nadprodukce tak cena šla dolů, ovšem Němci se urychleně rozhodli že zavřou jaderný elektrárny již od roku 2022 a tak dochází na trhu k růstu cen elektřiny pro kontrakty od roku 2022. pokud ovšem nemá dodavatel nakoupeno v předstihu na daný objem svých zákazníků tak přikupuje z vyšších cen na trhu
co se týče větrných elektráren v německu tak to jsou pěkný pálky, investor postaví za městem třeba za 20 mega a prodá za 80 mega Czk městu, aby z toho mělo příjem za dotovanou cenu vyráběný elektřiny. podpora na OZE v rajchu 1600 Kč za každou MWh spotřebovanou si tam platí domácnosti. a to ještě investujou do Turecka, případně v Japonsku do vodních elektráren a tam má investor ještě větší zisky, potom co jim tam vybouchla Fukušima.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 9. 2018 09:24

Vzdyt to stejne probehlo v Cesku, investori postavili elektrarny solarni a CEZ koupil elektrarny :-) Cez je nejvetsim vlastnikem solarnich elektraren v Cesku a nejvic vydelali investori.

-- 5. 9. 2018 10:27 --

jichaj píše:jo, vetsina ceniku je jeste k 1.1.2018, ten kdo dosud nezdrazil zdrazi o ledna 2019


V tom pripade muzes v prisimci uplachnout k levnejsimu. Pokud tedy nemas zavazek a tedy garanci ceny.

Jeste nakonec bude shanka po zavazcich :-) ja to rikal pred 2 lety, uvazek je dobry kdyz ceny jdou nahoru a ze pujdou nahoru se vedelo uz pred 4 lety. Ale to je houby, kdyz hlavni vejvar je na regulovanych cenach.

-- 5. 9. 2018 10:30 --

Mr.Scully píše:Dá se reálně čekat, že cena elektřiny poroste několik let, vyplatí se fixace? Co jsem se díval do historie, tak byly velké výkyvy (včetně poklesů)...


Uz je i na 1400/MWh (stavala myslim 700 Kc)

https://www.cmkbk.cz/energeticka-burza/ ... dberatele/

-- 5. 9. 2018 10:34 --

Bambulino píše:
D.roak píše:No snad už jsem definitivně zaparkoval u Skautské ( už mě nebaví pořát přecháze( nejdří K EEE pak Yello, a poté Energie ČS. Paradox je že jsem při prvním přepisu elektřiny o Skautech uvažoval a tehny mě ta doba určitá odradila přejít k nim. A nakonec budu od záři u nich

Tak to Tě asi Skauti vůbec nepotěší, protože mají nový tarif pro rok 2019 docela nezajímavý pro nízké spotřeby, neboť mají nově měsíční poplatek 40 Kč.

https://www.skautskaenergie.cz/ceniky/cenik/


Vypalny 40 Kc pane jo, kdo to jeste nema? Co piníři?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 6. 9. 2018 21:16

Taki píše:Ceniky platne od 1.1. musi byt zverejneny nejpozdeji k 1.10., ze ano?


myslim ze je to jen 1mesic..takze k 1.12.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 9. 2018 18:50

Radek.Hulan píše:POkud se na to dobře dívám, tak ČEZ "jen pro vás" je levnější jak i ten Skaut (v D02d):
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf


Dá se tenhle tarif nějak domluvit i "normálně" nebo je to jen v případě retence, tedy musím jako blbec napřed absolvovat přesun k jinému prodejci a doufat, že mi retence ČEZu zavolá? Nepropočítával jsem si, jestli je levnější nebo dražší než Skauti (mám D57d), ale pokud bych zřetelně ušetřil a nemusel od ČEZu přecházet, tak bych byl nejspokojenější.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 9. 9. 2018 20:27

To je cenik 2017, cez v 2018 zdrazoval, pausal i silovou
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 9. 2018 21:42

Nevím zda mají jiný ceník, ale PDF co jsem odkazoval vidím na https://cezonline.cez.cz/ v mé smlouvě..
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 9. 2018 21:44

vpe píše:To je cenik 2017, cez v 2018 zdrazoval, pausal i silovou


Já jsem novější právě nedohledal. Tušíš, jestli aktuální "retenční" ceník ČEZ má smysl nebo jestli konkurence (Skautská energie apod.) jsou zřetelně výhodnější?
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 10. 9. 2018 02:17

A on ti ten cenik nekdo nabidl nyni? To si nejprve over.
Radek.Hulan píše:Nevím zda mají jiný ceník, ale PDF co jsem odkazoval vidím na https://cezonline.cez.cz/ v mé smlouvě..


Mivaji smlouvy na obvykle 2 roky, takze po uplynuti ... papa
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 11. 9. 2018 10:26

jsou už nejáké ceny pro 2019 mimo skautská 2019
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 11. 9. 2018 11:21

Viz kazdy cenik, ktery se uzavira s fixaci, cez mel az na 3 roky.

Ja fixoval vloni
Přílohy
5FA440FF-4E91-48B7-9777-7250F9855E6E.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 11. 9. 2018 13:17

Ja letos na tri roky za ceny z minuleho roku.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 9. 2018 13:24

vpe píše:A on ti ten cenik nekdo nabidl nyni? To si nejprve over.
Radek.Hulan píše:Nevím zda mají jiný ceník, ale PDF co jsem odkazoval vidím na https://cezonline.cez.cz/ v mé smlouvě..


Mivaji smlouvy na obvykle 2 roky, takze po uplynuti ... papa


Jo, je to smlouva na 2 roky úvazek, ale uvázal jsem se k super cenám z roku 2017, tak proč ne.
A co bude za 2 roky?
Nevím, co nabídnou, možná nic zajímavého, tak přejít se dá vždy.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pilatus 11. 9. 2018 14:25

ČEZ retence 2018 (ceny bez dph), úvazek a garance na 2roky
Pevná cena za měsíc 50 kč
D02d: VT 1060 kč/MWh
D25d: VT 1015, NT 1015
D45d, D56d: VT 1060, NT 1060
Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 9. 2018 21:20

To nezní tak špatně, skauti chtějí 1089 za NT, ČEZ 1060... blbý akorát je, že aby se člověk na retenci dostal, tak asi musí absolvovat začátek procesu změny dodavatele a to předpokládám zahrnuje to, že si nového dodavatele musí předvybrat, není to tedy tak jednoduché jako třeba u mobilu, kde stačí během pár minut požádat o ČVOP kód (a ten pak třeba ani nevyužít)... tady to asi na pár minut nebude.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 12. 9. 2018 09:24

Nevím sice jakou máš spotřebu, ale u mě by teda ta retence ČEZu vycházela díky rozdílu v pevném poplatku *10Kč* ve výsledku dráž než Skautíci..
tulum
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků