Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 11. 1. 2016 12:38

Je zajímavý, že já si spočítal bonus cca jako 1300,-, oni jako 100,-. Dost divný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 1. 2016 13:36

Me na strankach bleskenergie napocitali nulovy bonus, ale je to logicke, nedokazi nabidnou levnejsi elektrinu, nez aktualne mam u 3E.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 1. 2016 11:58

Z loňského a letošního porovnávání Europe Easy Energy a Fonergy - při zahájení a ukončení dodávek se posílají stavy měřičů.

EUROPE EASY ENERGY:
- při zahájení dodávek jsem stavy poslal emailem k 2. dni měsíce
- odpověděli mi, že měřiče lze zaevidovat jen, když je pošlu k 1. a odmítli je zaevidovat

- u další smlouvy jsem tedy poslal stavy k 1.
- odpověděli mi, že stavy musím poslat distributorovi a odmítli je zaevidovat

- při ukončení dodávek jsem poslal stavy k 31., ale spletl jsem se u tří míst, napsali mi, že distributor stavy odmítl z důvodu, že nenavazují na předchozí odečty a z tohoto důvodu je není možné zaevidovat

FONERGY:
- úplně v pohodě zaevidovali stavy při zahájení i ukončení dodávek bez ohledu, že bylo 2.

- při zahájení dodávek jsem poslal stavy k 31., ale spletl jsem se u tří míst, napsali mi, že distributor stavy odmítl z důvodu, že nenavazují na předchozí odečty a požádali mě, abych poslal správné stavy - poslal jsem jim správné stavy a ty zaevidovali



To jentak z mého dlouhodobého pozorování spolehlivosti dodavatelů. Za mě z této dvojice vítězí Fonergy.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2016 07:31

Trochu mě zklamala Fosfa. Přestože jsem měl přeplatek, zvedli mi zálohy o 40 %! Na mail, proč tomu tak je zatím nereagují.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 1. 2016 08:23

To je dobrý. :-) :-D Celý rok si nevaříš čaj, ani neluxuješ, v zimě vypínáš ledničku a dáváš jídlo za okno, aby jsi ušetřil .... sorry to byl vtip :-) a oni ti to zvednou.

Já měl přeplatek a mě zálohy snížili. Zkus tam zavolat, třeba to popoženeš. Mně na předvánoční dotaz, kdy jsem chtěl potvrzení, že od 1.1.2016 budu mít všude u Fosfy E-Tarif odpověděli až 11.1.2016. Žádost o převedení na E-Tarif jsem jim posílal jen emailem v půli prosince 2015.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rochus 14. 1. 2016 10:42

Oznámení:
Bylo založeno nové téma - Malé referendum ERÚ
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2016 15:04

Tak už se FOSFA ozvala a zálohy snížila zpět na původní výši (což mi vyhovuje, přeplatek byl malý)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenda 987 18. 1. 2016 18:42

osobne2 píše:Me na strankach bleskenergie napocitali nulovy bonus, ale je to logicke, nedokazi nabidnou levnejsi elektrinu, nez aktualne mam u 3E.

Tak ta tvoje firma s nejlevnější elektřinou už neexistuje a přebrala ji firma s nejdražší nabídkou, takže jsi pěkně v ...

-- 18. 1. 2016 18:46 --

retron píše:3-E je prave velmi často vítězem v eaukci
tam je spis zajimavy ten vernostni bonus

V eaukci lze zvítězit tak, že smlouvy jsou dělány na dlouho dobu a pak jak jde vidět v poslední době, ty firmy zanikou, přeberou je jiné a ty nastaví jiné ceny, prostě takový nový způsob tunelu... Takže od Bohemia Energy a 3E rychle pryč.
Jenda 987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 18. 1. 2016 19:30

Meles nesmysly. To ze 3E ma jineho vlastnika neznamena zdrazeni, ceny jsou stale stejne a pri zvyseni ceny muze zakaznik logicky dat vypoved.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod chjoo 18. 1. 2016 20:26

PatrikChrz píše:... Přestože jsem měl přeplatek, zvedli mi zálohy ...
Mně ve stejné situaci u epet odpověděli, že oni zálohy nezvedli, ale že je zvedl systém. :shock:
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 20. 1. 2016 18:01

Aktualne mi na elektrinu nejlepsi vysla Fosfa - jake jsou mezi pritomnymi na ni reference? Aby clovek nechtel prejit z blata do louze :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2016 18:18

Svojí (poslední) zkušenost s Fosfou jsem zde popisoval: v září 2015 jsem Fosfě poslal námi podepsané smlouvy na elektřinu a plyn. Výpověď u dosavadního dodavatele jsem podal sám tak, že končil 30.11., akceptaci jsem Fosfě poslal. Smlouvu s distributorem jsem si musel vyřídit sám, čímž Fosfa porušila vyhlášku ERÚ (smlouvy má zajišťovat dodavatel, je-li mu udělena plná moc, což mu udělena prostřednictvím smluvního formuláře byla). Fosfa plyn zahájila až 14.12., elektřinu 7.12., v mezidobí jsme měli neoprávněný odběr. Smlouvy od Fosfy se vrátily 18.1.2016. Vysvětlení nebo omluva se nekonala, na emaily neodpovídali, na jeden telefonát to kdosi zvedl, že odpovědná pracovnice je zrovna na školení, na druhý telefonát, že na připojení "intenzivně pracují".
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 1. 2016 18:20

Aha, takze nekdo uklouzne na ledu nebo ho srazi na prechodu auto a skonci cela firma.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 20. 1. 2016 18:30

Me Fosfa v prosinci na posledni chvili vporadku prevedla plyn i elekrinu od 3-E, kde mely nastat dodavky od 1.1.2016
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2016 18:47

S474N: Fosfa je velká firma, ale přijde mi, že v energetické divizi pracují snad jen dvě ženské.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků