Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 5. 2017 19:21

Já jsem nakonec u plynu využil http://aukcni-centrum.cz. Jdu k Elimonu – sice s dvouletým úvazkem, ale ceny jsou bezkonkurenční. U elektřiny asi zmizím taky, tam ale kvůli velkému regulovanému podílu nejsou rozdíly tak velké, tak až někdy.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otoman 18. 5. 2017 07:08

Tak docela podstatné zdražení, u mě to vychází dle předchozího obrázku asi o 8000,- ročně víc. Dle kalkulátoru http://kalkulator.tzb-info.cz/ se dá na podobné ceny jako z první aukce DTestu dostat u Skautské energie, ale nevím jestli to bude výhra. V současné době - do konce letošního roku je dodavatem pro Skautskou energii Centropol . Je otázkou, kdo vyhraje od 1.1.2018 a jak se pohnou ceny.
Ale přece jen teď hledám někoho, kdo má aktivní registraci u Skautů, aby mi poslal pozvánku.
Včera mi ještě přišel dopis od ČEZu s nabídkou na zlevnění energií, ale když jsem tam volal, tak měli nějaký výpadek systému a nebylo možno se dopátrat konkrétní kalkulace.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 5. 2017 09:35

marek lutonský: a ty bezkonkurencni ceny jsou jake ? (horsi/lepsi nez skauti - 492Kc/MWh ?) :)
na strankach aukčního centra je 585 Kc/MWh....ale to byla asi vyhodnejsi akce, ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirka.2 20. 5. 2017 23:36

Hlásím že také mizím ke skautům, s 3E se nedá na ničem rozumném domluvit. Rozdíl cen mezi skauty a EASY na který mě 3E automaticky přehodili je u plynu 492 vs 797 kč za MWh, a to už je tada mazec! Elektrika u mého D25D vychází vysoký tarif 1000 Kč místo 1350 za MWh a nízký tarif 675 místo 771 Kč. Jen mě mrzí, že jsem neměl čas to řešit a tak budu u těch židů 3 měsíce za ty jejich ceny. Takž nebudte jako já a řešte to včas!
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 5. 2017 09:58

Skauti jsou o hodně lepší, o tom jsem nevěděl.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 5. 2017 18:33

No dalsi veci je, jak se tim skautem stat :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 21. 5. 2017 23:36

Přihlásit se do oddílu, popřípadě příhlásit děcko, že to bude super a bude se mu tam určitě líbit :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 5. 2017 06:47

satan: nemusíš byt skautem, staci se domluvit s nekym, kdo u nich uz je...

Oni k tomu primo vybizi: "Do Skautské energie může každý skaut zapojit celou svoji rodinu i všechny své kamarády a známé." Navíc z toho prislusna mistni organizace ma drobnou provizi (z kazde MWh).
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 5. 2017 09:35

No jo, jenze ja Ladu Hrusku fakt osobne neznam :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otoman 22. 5. 2017 13:19

Jirka.2: Jak mi tu už někdo radil, mělo by jít výpověď zkrátit na 1 měsíc z důvodu zvýšení cen. Já teda mám ještě úvazek z první vlny aukce DTestu do 31.8.2017. V současné době sháním mezi přáteli pozvánku ke Skautské energii a zatím nemám.
Ovšem skauté soutěží ceny každý rok znovu, pokud se s původním výhercem v jejich aukci nepodaří zajistit výhodné ceny - pro rok 2017 je dodavatelem Centorpol, zřejmě by podle mě měli znovu vydat ceníky 1.7.2017 na 2018.
Pokud jste už podali výpověď u 3E, ozvali se vám s nějakou retenční nabídkou?
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 5. 2017 13:46

Volali mi. U plynu nabídli tuším 600 Kč/MWh, což bych asi dal, ale až na dotaz přiznali, že je k tomu paušál asi 100 Kč měsíčně. S ním je to pak v součtu už o hodně jinde.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 5. 2017 14:45

otoman: zadnou pozvanku nepotrebujes, proste se domluvíš s tim skautem, ten se prihlasi na jejich portal, vyplni tvoje udaje, obratem ti prijde mail s plnou moci, tu posles do Brna a za par mesicu jses u nového dodavatele...

odstoupit od smlouvy muzes z duvodu nesouhlasu se zvysenim ceny nebo zmeny smluvních podmínek, vice viz. Energetický zákon č. 458/2000 Sb., § 11a odst. 5, a to az deset dnu před koncem aktuálního mesice, jinak se preklapi do dalšího


...jak to bude s cenou na rok 2018 je otázka, proto bych se k nim nejak moc nehnal, pockal na konec letošního roku (a tomu prizpusobil i vypoved u stavajiciho dodavatele) az zverejni ceniky i ostatní hraci
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirka.2 22. 5. 2017 22:47

No počkat do konce roku je pro mě nesmysl. Mezi 3E a skauty je v mém případě zhruba 18.000Kč ročně rozdíl. Každý skaut může doporučit kolik chce lidí, já mám naštěstí kamarádku a ta je u skautů s celou rodinou. Ale pokud nikoho neznáte tak si dejte třeba sem inzerát že za doporučení dáte 200 a on se určitě někdo ozve. Retenční nabídka byla, ale stála za houby. Jak psal kolega 600 Kč/MWh, 100 paušál bez DPH. Elektrika D25d 1175 vysoký tarif a 715 nízký tarif. 3E to samozřejmě co nejvíc zdržujou, já jim volal na infolinku že chci nějaký lepší tarif a odpověd byla že na to nemají pravomoc a že se někdo ozve do 14 dní z oddělení které to řeší. Místo 14 dní jim to trvalo 4 týdny a stejně nic nenabídli. No já už to prošvihnul, ted jsem na tarifu easy, pochybuji že bych mohl odstoupit do měsíce, ale uvidím, oni celý ten převod ti skauti zařídí, tak myslím že i v jejich zájmu je to co nejvíc urychlit.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 932940 23. 5. 2017 05:34

Rozdil 18000 Kc rocne? :shock:
932940
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 23. 5. 2017 07:10

Asi topi i v lete (dřív stejne neprejde). A do listopadu ten rozdil 18 000 urcite nebude...

Jirka: skauti ten prevod nezaridi, jde to cele mimo ne...dela to Terra Group a nasledne Centropol...a z vlastní zkusenosti muzu rict, ze to bylo celkem na dlouho (a x krat jsem tam volal), ale třeba jsem mel jen smulu :)
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků